Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zakończył się nabór. Są jeszcze wolne miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych


Zakończyła się rekrutacja zasadnicza uczniów do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia w powiecie mławskim. Zgodnie z zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty szkolne komisje rekrutacyjne do 14 lipca do godziny 16 – tej powinny ogłosić listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do danej szkoły. Taka informacja pojawiła się we wszystkich szkołach. Są jeszcze wolne miejsca.


Na ogół dyrektorzy szkół są zadowoleni z wyników rekrutacji. Niemal we wszystkich placówkach są jeszcze wolne miejsca, np. w I Liceum Ogólnokształcące 10, czy Zespół Szkół nr 4 do liceum ogólnokształcącego może przyjąć 4 uczniów. Najmniej chętnych, bo tylko 8 zgłosiło się w Zespole Szkół nr 2 do technikum o kierunku kelner. Od ubiegłego roku szkolnego, w publicznych szkołach ponadgimnazjalnych, które prowadzi powiat obowiązuje zasada, że powstają 24 osobowe oddziały i przy takim założeniu prowadzona jest rekrutacja.

Do I Liceum Ogólnokształcącego zgłosiło się 134 kandydatów. Pozwala to na stworzenie 6 oddziałów, w tym trzech niepełnych. Liceum może przyjąć jeszcze 10 kandydatów.

W Zespole Szkół Nr 1  są wolne miejsca w szkole branżowej (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie), gdzie zgłosiło się 11 uczniów. Pełną obsadę szkoła ma na kierunkach:

Technik organizacji reklamy – 24

Technik informatyk 2 klasy – 48

Technik elektryk 1 klasa – 24

Technik budownictwa – 24.

W Zespole Szkół nr 2 rekrutacja wygląda następująco:

Technikum  Kelner – 8

Technik hotelarstwa – 21

technik żywienia i usług gastronomicznych  – 27

Technik logistyk – 17

Branżowa Szkoła I-go stopnia Kucharz   – 13.

W Zespole Szkół Nr 3:

Technikum nr 3 (elektronik) – 24

Liceum ogólnokształcące – 30

Szkoła Branżowa nr 3 – I stopnia – 80

W Zespole Szkół Nr 4:

Technik Ekonomista – 24

Technik handlowiec – 24

Liceum Ogólnokształcące – 92.

Do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego  zgłosiło się 24 uczniów, do Liceum Ogólnokształcącego w Radzanowie – 15, a w Strzegowie – 14.

Od 10 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Po jej zakończeniu, 31 sierpnia będzie dokładnie wiadomo ilu ostatecznie uczniów podejmie naukę w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu mławskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
snikers
snikers
4 lata temu

Uuu.. przyrost naturalny na minusie takie oto efekty. Zacytuję jedną gwiazdę „rozmławiajmy się”! Jeszcze pińcet można brać…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x