Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Zakończył się nabór. Są jeszcze wolne miejsca w szkołach ponadgimnazjalnych


Zakończyła się rekrutacja zasadnicza uczniów do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia w powiecie mławskim. Zgodnie z zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty szkolne komisje rekrutacyjne do 14 lipca do godziny 16 – tej powinny ogłosić listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do danej szkoły. Taka informacja pojawiła się we wszystkich szkołach. Są jeszcze wolne miejsca.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Na ogół dyrektorzy szkół są zadowoleni z wyników rekrutacji. Niemal we wszystkich placówkach są jeszcze wolne miejsca, np. w I Liceum Ogólnokształcące 10, czy Zespół Szkół nr 4 do liceum ogólnokształcącego może przyjąć 4 uczniów. Najmniej chętnych, bo tylko 8 zgłosiło się w Zespole Szkół nr 2 do technikum o kierunku kelner. Od ubiegłego roku szkolnego, w publicznych szkołach ponadgimnazjalnych, które prowadzi powiat obowiązuje zasada, że powstają 24 osobowe oddziały i przy takim założeniu prowadzona jest rekrutacja.

Do I Liceum Ogólnokształcącego zgłosiło się 134 kandydatów. Pozwala to na stworzenie 6 oddziałów, w tym trzech niepełnych. Liceum może przyjąć jeszcze 10 kandydatów.

W Zespole Szkół Nr 1  są wolne miejsca w szkole branżowej (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie), gdzie zgłosiło się 11 uczniów. Pełną obsadę szkoła ma na kierunkach:

Technik organizacji reklamy – 24

Technik informatyk 2 klasy – 48

Technik elektryk 1 klasa – 24

Technik budownictwa – 24.

W Zespole Szkół nr 2 rekrutacja wygląda następująco:

Technikum  Kelner – 8

Technik hotelarstwa – 21

technik żywienia i usług gastronomicznych  – 27

Technik logistyk – 17

Branżowa Szkoła I-go stopnia Kucharz   – 13.

W Zespole Szkół Nr 3:

Technikum nr 3 (elektronik) – 24

Liceum ogólnokształcące – 30

Szkoła Branżowa nr 3 – I stopnia – 80

W Zespole Szkół Nr 4:

Technik Ekonomista – 24

Technik handlowiec – 24

Liceum Ogólnokształcące – 92.

Do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego  zgłosiło się 24 uczniów, do Liceum Ogólnokształcącego w Radzanowie – 15, a w Strzegowie – 14.

Od 10 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Po jej zakończeniu, 31 sierpnia będzie dokładnie wiadomo ilu ostatecznie uczniów podejmie naukę w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu mławskiego.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
snikers

Uuu.. przyrost naturalny na minusie takie oto efekty. Zacytuję jedną gwiazdę „rozmławiajmy się”! Jeszcze pińcet można brać…