Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Policjanci i strażacy odnaleźli zabłąkanego nocą w lesie 87 – letniego mężczyznę


Płońscy policjanci i strażacy, dzięki szybkiej reakcji i skutecznym wspólnym działaniom w 2 godziny od zgłoszenia odnaleźli 87-latka który zabłądził w lesie. Dzięki sprawnym działaniom służb ratunkowych jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.  

Słoneczne ogrody Mława

W nocy z 17 na 18 lipca, tuż przed  godz. 24:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Płońsku otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 87-letniego mieszkańca gm. Baboszewo. Zawiadamiający policję członkowie rodziny twierdzili, że starszy pan wyszedł z domu popołudniu z zamiarem udania się do pobliskich lasów na grzyby. Mężczyzna wyjechał na rowerze nie zabierając ze sobą telefonu komórkowego. Nie wrócił do domu do zmierzchu. W obawie o  zdrowie i życie 87-latka, rodzina początkowo szukała go na własną rękę, jednak gdy poszukiwania nie przyniosły efektu powiadomiona została Policja. Z uwagi na fakt, iż poszukiwany to osoba schorowana, po udarze mózgu funkcjonariusze podjęli natychmiastowe działania poszukiwawcze i ogłoszony został alarm dla policjantów miejscowej jednostki.

O działaniach poszukiwawczych poinformowana została również straż pożarna. Strażacy z trzech okolicznych  OSP razem z płońskimi policjantami przeczesywali  w nocy przypuszczalny rejon przemieszczania się osoby zaginionej.  Około godz. 2:00 87-latek został odnaleziony przez funkcjonariusza z Zespołu ds. poszukiwań i strażaka. Mężczyzna leżał w gęstych zaroślach około 1 km. od miejsca zamieszkania.  Był wystraszony i wyziębiony. Okazało się, że stracił orientację w lesie i nie wiedział, w którą stronę ma iść. Z uwagi na problemy z poruszaniem się został przeniesiony do drogi na desce będącej na wyposażeniu straży pożarnej.   Tam czekała na niego już wezwana na miejsce karetka pogotowia ratunkowego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

źródło: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska KPP Płońsk

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Anonimowo

A znalazł coś?

Jarząbek

Puszczać 87-latka samego do lasu to całkowity brak odpowiedzialności ze strony rodziny. Tak nie robi kochająca rodzina.

Kozak

No to ładne grzybobranie sobie dziadek zgotował.