Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Najpierw nowe krawężniki, potem asfaltowa nawierzchnia


W ramach bieżącego utrzymania dróg Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe buduje w kilku ulicach nowe krawężniki i odnawia chodniki. Po zakończeniu tych prac każdy z remontowanych traktów zyska nową nawierzchnię bitumiczną.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Najważniejszym celem prowadzonych prac jest naprawa zniszczonych nawierzchni asfaltowych. Wcześniej jednak – tam, gdzie to konieczne – wykonywane są, w miejsce starych, nowe krawężniki oraz przekładane i uzupełniane chodniki. Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe wykonało już te prace w ulicach Dudzińskiego, Spółdzielczej oraz na drodze między sklepem firmy Tabak a blokiem „batory” na osiedlu Sienkiewicza. Nowymi chodnikami możemy spacerować na ul. Nowoleśnej (przy Hotelu Mława) i 18 Stycznia (prace są na finiszu). W tym tygodniu zaplanowano układanie nowego chodnika na odcinku ul. Ordona między ul. Kościuszki a drogą biegnącą wzdłuż bloku nr 8 i pawilonów handlowych na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Po sfinalizowaniu robót, na każdej z ulic zostaną położone dwie warstwy asfaltu – wyrównawcza i ścieralna. Ten etap MPDM planuje rozpocząć 24 lipca. W pierwszej kolejności asfalt zostanie położony na ul. 18 Stycznia.

W czwartek 13 lipca MPDM rozpoczęło remont schodów na ul. 3 Maja, za dwa tygodnie natomiast planuje zaczęcie prac w ulicy Batorego. W planie jest złagodzenie jednego z ostrych zakrętów i wykonanie szerszego chodnika w miejsce obecnego, bardzo wąskiego.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
Ten

A kiedy będzie chodnik i nowy asfalt na ul.Powstańców Wielkopolskich?

miki

witam
dlaczego firmy nie stosują krawężników łukowych, które są do wykonywania łuków, tylko tną z prostych krawężników????
gdzie jest nadzór prac, przez osoby odpowiedzialne???
może wydział inwestycji z UM Mława zainteresuje się ta sprawą!!!
pozdrawiam

ciek

A co? Masz na sprzedaż?

z bliska

Tak masz rację nadzór i odpowiedzialni siedzą sobie wygodnie w biurze firmy, a nadzór który jest bezpośrednio przy wykonywaniu prac, to amatorzy, którzy po prostu nie zwracają na takie szczegóły uwagi a w Wydziale inwestycji UM pracują byli pracownicy tej firmy i koło sie zamyka i do nich nowości stosowane w drogownictwie jeszcze nie dotarły.