Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najpierw nowe krawężniki, potem asfaltowa nawierzchnia


W ramach bieżącego utrzymania dróg Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe buduje w kilku ulicach nowe krawężniki i odnawia chodniki. Po zakończeniu tych prac każdy z remontowanych traktów zyska nową nawierzchnię bitumiczną.


Najważniejszym celem prowadzonych prac jest naprawa zniszczonych nawierzchni asfaltowych. Wcześniej jednak – tam, gdzie to konieczne – wykonywane są, w miejsce starych, nowe krawężniki oraz przekładane i uzupełniane chodniki. Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe wykonało już te prace w ulicach Dudzińskiego, Spółdzielczej oraz na drodze między sklepem firmy Tabak a blokiem „batory” na osiedlu Sienkiewicza. Nowymi chodnikami możemy spacerować na ul. Nowoleśnej (przy Hotelu Mława) i 18 Stycznia (prace są na finiszu). W tym tygodniu zaplanowano układanie nowego chodnika na odcinku ul. Ordona między ul. Kościuszki a drogą biegnącą wzdłuż bloku nr 8 i pawilonów handlowych na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Po sfinalizowaniu robót, na każdej z ulic zostaną położone dwie warstwy asfaltu – wyrównawcza i ścieralna. Ten etap MPDM planuje rozpocząć 24 lipca. W pierwszej kolejności asfalt zostanie położony na ul. 18 Stycznia.

W czwartek 13 lipca MPDM rozpoczęło remont schodów na ul. 3 Maja, za dwa tygodnie natomiast planuje zaczęcie prac w ulicy Batorego. W planie jest złagodzenie jednego z ostrych zakrętów i wykonanie szerszego chodnika w miejsce obecnego, bardzo wąskiego.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ten
Ten
4 lata temu

A kiedy będzie chodnik i nowy asfalt na ul.Powstańców Wielkopolskich?

miki
miki
4 lata temu

witam
dlaczego firmy nie stosują krawężników łukowych, które są do wykonywania łuków, tylko tną z prostych krawężników????
gdzie jest nadzór prac, przez osoby odpowiedzialne???
może wydział inwestycji z UM Mława zainteresuje się ta sprawą!!!
pozdrawiam

ciek
ciek
4 lata temu
Reply to  miki

A co? Masz na sprzedaż?

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  miki

Tak masz rację nadzór i odpowiedzialni siedzą sobie wygodnie w biurze firmy, a nadzór który jest bezpośrednio przy wykonywaniu prac, to amatorzy, którzy po prostu nie zwracają na takie szczegóły uwagi a w Wydziale inwestycji UM pracują byli pracownicy tej firmy i koło sie zamyka i do nich nowości stosowane w drogownictwie jeszcze nie dotarły.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x