Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Na podium w Karkonoszach. Triathlon w Górach Stołowych


Przeprowadzka na południe Polski otworzyła przed Wojciechem Łachutem nowe możliwości. Zaczął rywalizować w zawodach, które do tej pory, głównie ze względu na odległość od Mławy, były teoretycznie poza jego zasięgiem. Lipiec przywitał w Karkonoszach, by szybko przenieść się w Góry Stołowe.

KSP Mława nabór

W pierwszej z wymienionych lokalizacji rozegrano dziewiątą edycję maratonu karkonoskiego. Start i metę ulokowano w Szklarskiej Porębie – mławski „człowiek z żelaza” walczył na dystansie 21 kilometrów.

Na trasę wyruszyło czterystu biegaczy. Łachut znalazł się szybko w czołówce, na półmetku był jedenasty. Potem jeszcze przyspieszył, co zaowocowało awansem na dziesiątą pozycję. W swojej kategorii M30 finiszował na trzeciej pozycji – czwarty w klasyfikacji trzydziestolatków Łukasz Karmeduła stracił do naszego reprezentanta blisko dwie minuty.

Mławianin na tym nie poprzestał, po zregenerowaniu sił stanął na starcie pierwszej odsłony triathlonowej imprezy o nazwie Triminator rozegranej w Radkowie. Walczył na dystansie 1/2 Iron Man, co oznaczało pokonanie – na trzy różne sposoby – odcinka o długości blisko 116 kilometrów.

Do mety Wojciech dotarł po sześciu godzinach i piętnastu minutach. Ten wynik wystarczył do zajęcia siódmego miejsca w klasyfikacji generalnej. Wśród rówieśników był czwarty – walkę o podium w grupie M30 przegrał z Markiem Markowskim.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Na podium w Karkonoszach. Triathlon w Górach Stołowych"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Kot
Gość

No tak starostwo szukało uzupełnienia dlaznajomkow masz na myśli s. Jak starostwo

Jot
Gość

To był wspaniały nauczyciel nie miał znajomosci w s……….

wpDiscuz