Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pomóż Martynce. Liczy się każde wsparcie


Niespełna dwuletnia Martynka z Mdzewka ma niesprawną lewą rączkę – nie ma kości łokciowej ani stawu, a kość promieniowa jest  krótka i wygięta. To rzadka choroba – hemimelia łokciowa. Sprawność może poprawić kosztowna operacja za granicą. W Polsce na leczenie szpitalne trzeba czekać 5 – 6 lat, a NFZ nie refunduje kosztów koniecznej operacji za granicą. Liczy się pomoc i wsparcie od każdego i w każdej formie.


fot. Codziennik Mławski

Martynka urodziła się w mławskim szpitalu z bardzo rzadką wadą wrodzoną, tzw. hemimelią. Jej rodzice Marzena i Łukasz Truszczyńscy są zdeterminowani i zrobią wszystko, by ich córeczka odzyskała sprawność. Wiedzą już, że w poznańskim szpitalu jest ortopeda, który zajmuje się podobnymi przypadkami. Tyle, że trzeba w kolejce czekać co najmniej pięć lat. Sami znaleźli też specjalistyczną klinikę w Hamburgu, gdzie pojechali z Martynką na konsultacje. Według opinii lekarzy koniecznych jest kilka operacji najlepiej pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia. Pierwsza z nich miałaby kosztować 33 tys. zł. Rodzice, którzy borykali się z podobnymi problemami polecili państwu Truszczyńskim słynnego amerykańskiego ortopedę. Doktor Dror Paley specjalizuje się w leczeniu hemimelii nowoczesnymi metodami, rekonstruuje mięśnie i stawy, wydłuża kończyny. Tyle, że koszt pobytu, operacji i rehabilitacji wynosi ponad 300 tys. zł. A operację trzeba będzie powtarzać kilkakrotnie.

Wielu ludzi dobrej woli wspiera i pomaga państwu Truszczyńskim. Proboszcz parafii Dąbrowa ks. Jacek Gołębiowski ogłosił zbiórkę wśród parafian, którzy przekazali ponad 3 tys. zł. Napisał również list polecający, z którym Marzena Truszczyńska objechała ponad 40 parafii prosząc mieszkańców o przekazywanie 1% podatku na leczenie córki.

Do akcji pomocy włączyła się też gmina Strzegowo. Tu właśnie 22 lipca br., podczas Dni Strzegowa odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie Martynki. Każdy tę akcję może wspomóc, przekazując na loterię fanty. Mogą to być np. przedmioty artystyczne, zabawki, książki, sprzęt AGD, i inne. Fanty można składać w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzegowie.

Darowizny pieniężne na leczenie Martynki wpłacać można na konto opiekująca się nią Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Wpłat należy dokonać na konto: Alior Bank S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 tytułem: 28976 Truszczyńska Martyna z dopiskiem – „darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

 red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Buka
Buka
5 lata temu

A może by nagłośnić to w „Sprawie dla reportera”? Tam zgłaszali się ludzie z podobnymi problemami i wielu pomoc otrzymało.

Perełka
Perełka
5 lata temu
Reply to  Buka

Dr Dror Palej w Skierniewicach klinike ma Coś słabo ktoś to ogarnia.Może by się ktoś ogarnął.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x