Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto ograniczy niską emisję w lokalach komunalnych


Urząd miasta zakupi 12 nowych kotłów grzewczych opalanych gazem. Zamontowane zostaną w dwóch budynkach komunalnych przy ulicy Napoleońskiej 25/1 oraz Granicznej 84/1.  To działanie podejmowane w ramach programu ograniczenia niskiej emisji w Mławie – wymiana pieców węglowych na bardziej ekologiczne.


Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Mława jako najważniejsze źródło powstawania  zanieczyszczenia powietrza, wskazuje spalanie paliwa w piecach węglowych ogrzewających budynki mieszkalna. Stąd też miasto wspiera działania mające na celu zmianę sposobu ogrzewania, poprzez modernizację indywidualnych kotłowni lub palenisk, kotłowni zasilających kilka budynków oraz kotłowni osiedlowych a także podłączanie obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej. W tegorocznym budżecie miasta zaplanowane zostały środki finansowe na wymianę pieców węglowych w domach jednorodzinnych w kwocie 120 tys. zł,  jak też komunalnych budynkach wielorodzinnych – 80 tys. zł ( w tym 60 tys. dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej).

Mieszkańcy miasta planujący wymianę pieca już od 19 lipca mogą składać do urzędu miasta wnioski o udzielenie dotacji. Również w tym roku, w 12 lokalach komunalnych w blokach przy ulicy Napoleońskiej 25/1 oraz Granicznej 84/1 zostaną zamontowane nowe, dwufunkcyjne piece gazowe. Zastąpią one dotychczasowy system ogrzewania. Miasto już ogłosiło przetarg i szuka dostawcy. Jedynym kryterium zakupu kotłów pozostaje cena.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawa
ciekawa
4 lata temu

Dlaczego musi być zamontowany piec odpowiedniego typu ? Ani ustawa, ani załącznik nie mówi jakiego typu ma być to piec? Owszem może on spełniać określone parametry ale chyba nie powinien wskazywać producenta?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

a kto będzie płacił wysokie rachunki za zużycie gazu?

Mławiak
Mławiak
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jak to kto mieszkańcy bloku.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x