Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„Trzy twarze szreńskiej fotografii – W zgodzie z naturą”. Wernisaż w Galerii 13


W piątek 14 lipca w Galerii „13” odbył się wernisaż wystawy pt. „Trzy twarze szreńskiej fotografii – W zgodzie z naturą” autorstwa Teresy Oprawy, Amelii Chilińskiej i Mai Grzywińskiej. Sylwetki autorek prac przybliżył twórca i opiekun Galerii „13” Janusz Dębski. O oprawę muzyczną spotkania zadbały uczennice ZPO w Szreńsku Wiktoria Gross I Julia Oprawa.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Prezentowany materiał jest ściśle związany z tytułem wystawy, gdyż na zdjęciach dominują elementy przyrody ożywionej samej w sobie oraz elementy ingerencji człowieka w przyrodę. Możemy tu zobaczyć fotografie w barwnych kolorach i szarości, ciasno wykadrowane obszary i detale oraz rozległe pejzaże i scenerie. Możemy także dostrzec piękno w najprostszych rzeczach, szukać ciekawych ujęć, kształtów, kompozycji, a przede wszystkim dostrzec bogactwo krajobrazu przyrodniczego Szreńska i okolic, które to dla pań są źródłem inspiracji twórczych np. ruiny szreńskiego zamku w parku.

Teresa Oprawa jest z zawodu neurologopedą. Na co dzień pracuje w mławskim szpitalu i w szkole w Szreńsku, gdzie prowadzi kółko fotograficzne. Choć praca i wychowanie dwojga dzieci zabiera jej większość czasu to jednak stara się znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań takich jak prace ręczne, rękodzieła artystyczne, czytanie książek czy doskonalenie swoich umiejętności fotograficznych. Jej zdjęcia można określić jednym zdaniem – „Od dziecka do robaka”.

Amelia Chilińska uczennica drugie klasy gimnazjum ZPO w Szreńsku, uczestniczka kółka fotograficznego. Aktywnie spędza czas, czynnie uprawia sporty takie jak siatkówka i biegi. W przyszłości chciałaby zostać strażakiem tak jak jej starszy brat Patryk. Uwielbia fotografować architekturę, zabytki i przyrodę. Jej zdjęcia można określić zdaniem – „Chwytaj chwile w obiektywie”.

Maja Grzywińska uczennica klasy siódmej ZPO w Szreńsku, uczestniczka kółka fotograficznego. Uprawia sport – biegi przełajowe. Interesuje się modelingiem, a wolnych chwila maluje głównie portrety oraz układa choreografie taneczne dla amatorskiego zespołu. Jej marzeniem jest zostać zawodowym fotografem lub modelką. Jej zdjęcia można określić zdaniem – „Obserwuj, zatrzymuj, czuj”.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni do 14 sierpnia 2017r. Poleca i zaprasza Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”.

red.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500