Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Trzy twarze szreńskiej fotografii – W zgodzie z naturą”. Wernisaż w Galerii 13


W piątek 14 lipca w Galerii „13” odbył się wernisaż wystawy pt. „Trzy twarze szreńskiej fotografii – W zgodzie z naturą” autorstwa Teresy Oprawy, Amelii Chilińskiej i Mai Grzywińskiej. Sylwetki autorek prac przybliżył twórca i opiekun Galerii „13” Janusz Dębski. O oprawę muzyczną spotkania zadbały uczennice ZPO w Szreńsku Wiktoria Gross I Julia Oprawa.


Prezentowany materiał jest ściśle związany z tytułem wystawy, gdyż na zdjęciach dominują elementy przyrody ożywionej samej w sobie oraz elementy ingerencji człowieka w przyrodę. Możemy tu zobaczyć fotografie w barwnych kolorach i szarości, ciasno wykadrowane obszary i detale oraz rozległe pejzaże i scenerie. Możemy także dostrzec piękno w najprostszych rzeczach, szukać ciekawych ujęć, kształtów, kompozycji, a przede wszystkim dostrzec bogactwo krajobrazu przyrodniczego Szreńska i okolic, które to dla pań są źródłem inspiracji twórczych np. ruiny szreńskiego zamku w parku.

Teresa Oprawa jest z zawodu neurologopedą. Na co dzień pracuje w mławskim szpitalu i w szkole w Szreńsku, gdzie prowadzi kółko fotograficzne. Choć praca i wychowanie dwojga dzieci zabiera jej większość czasu to jednak stara się znaleźć czas na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań takich jak prace ręczne, rękodzieła artystyczne, czytanie książek czy doskonalenie swoich umiejętności fotograficznych. Jej zdjęcia można określić jednym zdaniem – „Od dziecka do robaka”.

Amelia Chilińska uczennica drugie klasy gimnazjum ZPO w Szreńsku, uczestniczka kółka fotograficznego. Aktywnie spędza czas, czynnie uprawia sporty takie jak siatkówka i biegi. W przyszłości chciałaby zostać strażakiem tak jak jej starszy brat Patryk. Uwielbia fotografować architekturę, zabytki i przyrodę. Jej zdjęcia można określić zdaniem – „Chwytaj chwile w obiektywie”.

Maja Grzywińska uczennica klasy siódmej ZPO w Szreńsku, uczestniczka kółka fotograficznego. Uprawia sport – biegi przełajowe. Interesuje się modelingiem, a wolnych chwila maluje głównie portrety oraz układa choreografie taneczne dla amatorskiego zespołu. Jej marzeniem jest zostać zawodowym fotografem lub modelką. Jej zdjęcia można określić zdaniem – „Obserwuj, zatrzymuj, czuj”.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia przychodni do 14 sierpnia 2017r. Poleca i zaprasza Janusz Dębski – opiekun Galerii „13”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x