Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rewitalizację terenu przy komorze celnej na Wólce wykona spółka Novum ze Szczytna


Koncepcja Novum.


Wkrótce ruszy rewitalizacja skweru na Wólce. Podpisaniem umowy ze spółką Novum ze Szczytna na początku lipca br. zakończyło się powtórne postępowanie konkursowe na opracowanie rewitalizacji i przekształcenia obszaru miejskiego przy ul. Dworcowej w Mławie w miejsce przyjazne mieszkańcom miasta.

Tak w pierwszym, jak i w drugim postępowaniu o możliwość realizacji zaproponowanego przez siebie projektu ubiegały się mławska firma „Ogródeczek” oraz spółka Novum ze Szczytna.

Koncepcja Marcina Ogrodowczyka. [kliknij, żeby powiększyć]

Zagospodarowanie terenu dawnego parku przy byłej komorze celnej, to pomysł, na który zagłosowała największa liczba mieszkańców naszego miasta spośród propozycji złożonych w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016. Autorem opracowanej wówczas koncepcji jest Marcin Ogrodowczyk, student Architektury Krajobrazu i mieszkaniec Wólki. Jego projekt zakładał przywrócenie zaniedbanemu parkowi przy dawnej komorze celnej jego dawnej funkcji rekreacyjnej, a do tego  kino plenerowe, estradę, siłownię i plac zabaw dla dzieci.

Pierwsze postępowanie konkursowe ogłoszono w marcu 2017. Przystąpiły do niego firmy Serwis Ogrodniczy „Ogródeczek” z Mławy i spółka Novum ze Szczytna. Postępowanie zakończyło się unieważnieniem konkursu w dniu 28 kwietnia. Jako powód do unieważnienia miasto uznało wady w obu złożonych ofertach – jedna z prac nie spełnia wymogów ze względu na brak zaprojektowania i wykonania przyłącza i oświetlenia terenu, druga – posiadała wadę związaną z zagospodarowaniem terenu poprzez lokalizację boiska siatkowego w miejscu słupa SN.

Koncepcja firmy Ogródeczek. [kliknij, żeby powiększyć]

Na początku maja urząd miasta ponownie ogłasza konkurs, modyfikując jednocześnie jego warunki. Jako dodatkowe wymogi wprowadza wykluczenie możliwości oświetlenia solarnego, konieczność wykonania ogrodzenia parku oraz rocznej pielęgnacji trawników i nasadzonej roślinności. Podobnie jak w pierwszym konkursie, kryteria oceny złożonych ofert pozostały subiektywne. Obiektywnym kryterium pozostała cena, która w ocenie ofert waży 5%. Ocena zaproponowanych urządzeń pod względem ilościowym i jakościowym stanowiła 40%, a ocena zagospodarowania terenu pod względem wykorzystania przestrzeni waży 55 %.

W drugim postępowaniu oferty złożyły te same firmy. Serwis Ogrodniczy „Ogródeczek” zaproponował cenę 299 882, 05 zł, za którą otrzymał 5 pkt w kryterium cena. Oferent zaproponował 5 urządzeń placu zabaw i 3 placu siłowego. Ocena w kategorii proponowanych urządzeń przyznana przez komisję wyniosła 30 pkt / na max. 40/. Zagospodarowanie terenu zostało ocenione również na 30 pkt / na 55 max./. Spółka Novum zaproponowała cenę 300 000 zł i otrzymała w kryterium ceny 4,99 pkt / na max. 5/. W kryterium urządzenia oferent zaproponował 11 urządzeń placu zabaw i 4 placu siłowego, otrzymując 35 pkt /na max. 40/. Zagospodarowanie terenu ocenione zostało na 45 pkt / na 55 max./.

Oceny ofert dokonywała komisja konkursowa pod przewodnictwem miejskiego architekta Krzysztofa Zakrzewskiego. Teraz spółka Novum ma czas do końca listopada na realizację wszystkich prac związanych z zagospodarowaniem terenu.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
25 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Ogrodowczyk
Krzysztof Ogrodowczyk
5 lata temu

Proszę komentatorów o znikomej wiedzy w temacie o komentarze bardziej „na temat” lub „doczytanie” brakującej wiedzy. Jeśli ktokolwiek chciałby się czegoś więcej dowiedzieć na temat proponowanych przeze mnie rozwiązań nie mam nic do ukrycia i służę informacją i pomocą. Ocenę projektów pozostawiam mieszkańcom i wyborcom „Projektu obywatelskiego”.

Obserwator
Obserwator
5 lata temu

Piękna odpowiedz. Bardzo rzeczowa i pokazująca, jak Urząd Miasta ma nas w tyłku. Gratuluę odwagi Panie Krzysztofie

Krzysztof Ogrodowczyk
Krzysztof Ogrodowczyk
5 lata temu

Przepraszam „zawiedzionych” naszym projektem. Zaproponowane przez nas rozwiązanie zawierało co prawda trzy urządzenia, ale każde z nich składało się z trzech stanowisk, czyli razem 9(słownie:dziewięć!!!). nie widziałem wcześniej projektu firmy NOVUM, a z informacji o wyborze projektu wiem,że konkurencyjny projekt zawierał 4 urządzenia. nie podano jednak, czy są to urządzenia jedno-, dwu-, czy trójstanowiskowe, a to chyba ma znaczenie przy liczeniu sztuk.W pierwszej turze konkursu zaproponowaliśmy oświetlenie solarne z modulowanym trybem pracy na najnowszej generacji ogniwach i akumulatorach.to rozwiązanie pozwoliło by uniknąć bardzo kosztownej przebudowy linii energetycznej (przewidywany koszt to ok.90tyś złotych do kasy spółek energetycznych zamiast na uatrakcyjnienie skweru) i ogranicza koszty eksploatacji(brak rachunków za prąd).Nie bez znaczenia jest też możliwość dowolnej konfiguracji systemu w terenie w zależności od potrzeb. nie rozumiem zmiany kryterium w II turze na przymusową likwidację „kolizji”, którą da się pominąć, co wykazaliśmy w naszym projekcie.Nasz projekt spełnia wszystkie wymagania specyfikacji i zawiera wszystkie elementy pierwotnego założenia zgodnie z oczekiwaniami Mławian głosujących na ten „Projekt obywatelski”. Zakładaliśmy minimalny zakres wycinki istniejących drzew i posadzenie ponad 1300 roślin, w tym drzew. Część wartościowych drzew przewidzianych do pozostawienia planowaliśmy objąć zabiegami z zakresu chirurgii drzew.

J.G.
J.G.
5 lata temu

Tego samego architekta, któremu nie podobał się pomnik papieża Jana Pawła II przy kościele ? Pomnik rzekomo zaburzył koncepcję urbanistyczną miasta.

Gość
Gość
5 lata temu

TO NIE JEST CAŁY TERN . PROJEKT P. OGRODOWCZYKA ZAKŁADAŁ ZAGOSPODAROWANIE TERENU OD „KOMORY” DO UL.MONIUSZKI .NOVUM ZAGOSPODARUJE OD „KOMORY” TYLKO STARY OGRÓD KOLEJOWY, TO POŁOWA TERENU…….MIASTO PORAŻKA !!!!!

TuptupPG
TuptupPG
5 lata temu

To co mówicie to demagogia. Każdy chce jak najwięcej od miasta, ale jak wam odniosą cenę za nieczystości albo podatek o kilka groszy to wielka afera.To jest zoptymalizowana forma. Jak najwięcej za jak najniższą cenę i stosunek jakości do ceny. Zrobili by trzy urządzenia to byłby krzyk , że nie ma. To samo z urządzeniami placu zabaw. Ogarnijmy się trochę. Zlikwidowali płatne parkingi w sobotę, dorzucają kasę do wody czy tam ścieków (dokładnie nie wiem). Ciekawe czy chociaż jedna z osób komentujących gdyby zamieniła się miejscami to by postąpiła inaczej. A komentarze typu „buuuuuuuu” są chyba od ludzi sięgających mułu albo dna i wodorostów, myślą, że są fajni.

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  TuptupPG

Buuu…. 😀
Ratusz się odezwał
Myślisz, że jesteś fajny?
Nawiązujesz do wody, a więc: czy mądrą decyzją odnośnie oczyszczalni jest PPP i jej dzierżawa na 33 lata? – nie sądzę.
Zaraz będą kolejne podwyżki cen. W tej sprawie mieszkańcy kilku miast w Polsce zdobyli doświadczenie i niestety płacą i PŁACZĄ
Bezpłatne parkingi w sobotę to nie decyzja lokalna, a więc Twoje nawiązanie do tego tematu ma się nijak.

Do Tuptup
Do Tuptup
5 lata temu
Reply to  TuptupPG

Niczego nie dorzucaja, a parkingi bez oplat w sobote zrobili z orzymusu, a nie z wlasnej dobrej woli.

ramzes
ramzes
5 lata temu
Reply to  TuptupPG

Po pierwsze to likwidacja płatnych parkingów w sobote to nie była ich „łaska” a podporządkowanie się jurysdykcji Naczelnego Sądu Administracyjnego. Po drugie – dopłata do „wody czy tam ścieków” nie byłaby konieczna gdyby UM zbytnio nie interesował się interesem zewnętrznej firmy modernizującej „naszą” (bo nasza – miejska – praktycznie już nie jest) oczyszczalnię. To w gestii Francuzów było zadbać o kasę na budowę skoro sami chcieli to zrobić a nie miasta. No ale co oczekiwać po wyborze firmy z kapitałem własnym 100 tysięcy?
„Jak najwięcej za jak największą cenę” – Lex Szyszko? Powycinać drzewa bo nie można ich zostawić i ominąć? No ale widocznie nie można bo każdy metr działki jest na wagę złota, choćby ten na którym stoi słup energetyczny a co „zapomnieli” projektanci przy pierwszym konkursie.

Marek
Marek
5 lata temu
Reply to  TuptupPG

jak już to „dorzucali” i to nie swoją kasę a mieszkańców.

okolice
okolice
5 lata temu

Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze.

okolice
okolice
5 lata temu
Reply to  okolice

PS Pozostaje tylko zadedykować ten oto filmowy klasyk https://www.youtube.com/watch?v=-8uedG1fs2Q Pozdrawiam i łączę się w „bólu”.

pitszit
pitszit
5 lata temu

to trochę przypomina wszystko jak konkurs na dyrektora siódemki, niby jest konkurs ale wiadomo kto wygra . Pan ” Ogród ” zapewne zrealizuje jeszcze jakieś fajne projekty i z tego wynika że poza Mławą . To nie Miasto zmienia nas to My zmieniamy nasze Miasto .

trawnik
trawnik
5 lata temu

Fajnie, że rewitalizacja skweru, ale na projekcie widać, ze większość skweru to beton beton i beton…

tylko_w_Mławie_takie_cuda
tylko_w_Mławie_takie_cuda
5 lata temu
Reply to  trawnik

I trawa. Nie dziwię się mieszkańcom Wólki, że nie wykazują teraz entuzjazmu. Tyle włożyli energii w projekt, a to co tu widać na obrazku ma się nijak do tego, na co głosowali! Poza tym przyjęta koncepcja wygląda dziwaczne. Jest mi naprawdę przykro, że tak WAS wy***

spostrzegawcza
spostrzegawcza
5 lata temu

skąd taka różnica w ilości urządzeń na placu, czyżby mławska firma chciała się dorobic kosztem miasta i zafundować nam tylko parę urządzeń.?

Do spostrzegawczej
Do spostrzegawczej
5 lata temu
Reply to  spostrzegawcza

A moze inna firma spoza miasta chce sie dorobic kosztem miasta ?

lol
lol
5 lata temu

Wygląda to z góry trochę jak spinnercomment image

parodia
parodia
5 lata temu

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

z bliska
z bliska
5 lata temu

Uważam że taki wynik nie jest żadną niespodzianką, a wręcz przeciwnie to kara za ostatnio awanturę na spotkaniu z Burmistrzem, któremu bardzo się nie podobała aktywność i zaangażowanie w działanie na rzecz mieszkańców przez Przewodniczącego Przybyszewskiego który bardzo mocno/prawidłowo/ stawiał sprawy mieszkańców Wólki na pierwszym miejscu, co bardzo nie spodobało się Włodarzowi, i z tąd taka a nie inna decyzja komisji ??? A Burmistrz swym postępowaniem, pokazał po prostu kto tu rządzi, tym bardziej przykre jest to że nie docenia się pracy i zaangażowania młodego człowieka na rzecz swej społeczności, która powierzyła mu ich reprezentowanie z Władzami Miasta, a Pani Rzecznik może najwyżej przeczytać to co jej Burmistrz napisze, i musi uważać aby nie popełnić błędu. I w takim przypadku, najwłaściwszym posunięciem przez mieszkańców była by blokada prac tej firmy, której plan nie jest zgodny z tym za czym opowiedzieli się mieszkańcy.

Obserwator
Obserwator
5 lata temu

Patelnia- to malo powiedziane!
Zrobili mieszkancow w bambuko i kropka.
Ratusz zadecydowal za mieszkancow.
Pytanie w tej sytuacji powinno byc takie:

Dlaczego w Komisji Konkursowej nie bylo mieszkancow, albo przedstawicieli mieszkancow ( nalezy pominac ludzi Ratusza)
?

Marta
Marta
5 lata temu

okropny 🙁

Marta
Marta
5 lata temu

wygląda jakoś tak strasznie ubogo i mało drzew. Latem to będzie patelnia :/

Smakowita chwila
Smakowita chwila
5 lata temu

Zaraz zaraz.
Jak pamietam, to mieszkancy glosowali za projektem M Ogrodowczyka.
I jakas tam komisja to zaakceptowala.
To czemu teraz bedzie skwer, dobrze ze bedzie, ale nie w tej pierwotnej wersji?
Pani Magdaleno Grzywacz, co stalo na przeszkodzie, ze pierwotna koncepcja za ktora opowiedzieli sie mieszkacy nie bedzie realizowana?

Obserwator
Obserwator
5 lata temu

Mniej drzew, i wszystko inne.

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x