Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wystawa mławianina w Sali Gotyckiej ostródzkiego zamku


Galeria Sztuki ZAMEK Centrum Kultury w Ostródzie zaprasza na wystawę malarstwa mławskiego artysty Jerzego Jasińskiego. Galeria, która mieści się w Sali Gotyckiej ostródzkiego zamku, w pełni wydobywa walory ciekawie zaaranżowanej ekspozycji prac oraz podkreśla charakter i przesłanie tegoż malarstwa.

KSP Mława nabór

Na wystawie pokazane są prace, namalowane w latach 80-tych i 90-tych ub. wieku oraz te współczesne, teraźniejsze z ostatnich lat. Całość wystawy jest tak ułożona, że wciąga  jakby i zaprasza zwiedzających do środka sali. Zaraz przy wejściu rozmieszczone są prace namalowane w ciemniejszej tonacji, ekspresyjne, o charakterze egzystencjalnym ale jednocześnie pełne poetyckiego koloru, tajemniczego światła wytwarzającego specyficzną atmosferę i klimat. Artysta – tu jeszcze początkujący – zastanawia się, w którą stronę ma pójść, jak ułożyć stopę, w krętym labiryncie życia. Prace w głębi sali, jasne i świetliste, dające wrażenie ciepła i lekkości mówią o pięknie przyrody. Rytm przemijających dni i nocy, miesięcy, pór roku podkreślony jest rytmiką układów kompozycyjnych. Te ostatnie prace, to doszukiwanie się przez artystę powiązań plastyki z muzyką.

Zapraszamy do obejrzenia Sali Gotyckiej i wspaniale prezentującej się w niej wystawy malarstwa Jerzego Jasińskiego.

źródło: nadesłane JJ

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz