Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wystawa mławianina w Sali Gotyckiej ostródzkiego zamku


Galeria Sztuki ZAMEK Centrum Kultury w Ostródzie zaprasza na wystawę malarstwa mławskiego artysty Jerzego Jasińskiego. Galeria, która mieści się w Sali Gotyckiej ostródzkiego zamku, w pełni wydobywa walory ciekawie zaaranżowanej ekspozycji prac oraz podkreśla charakter i przesłanie tegoż malarstwa.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Na wystawie pokazane są prace, namalowane w latach 80-tych i 90-tych ub. wieku oraz te współczesne, teraźniejsze z ostatnich lat. Całość wystawy jest tak ułożona, że wciąga  jakby i zaprasza zwiedzających do środka sali. Zaraz przy wejściu rozmieszczone są prace namalowane w ciemniejszej tonacji, ekspresyjne, o charakterze egzystencjalnym ale jednocześnie pełne poetyckiego koloru, tajemniczego światła wytwarzającego specyficzną atmosferę i klimat. Artysta – tu jeszcze początkujący – zastanawia się, w którą stronę ma pójść, jak ułożyć stopę, w krętym labiryncie życia. Prace w głębi sali, jasne i świetliste, dające wrażenie ciepła i lekkości mówią o pięknie przyrody. Rytm przemijających dni i nocy, miesięcy, pór roku podkreślony jest rytmiką układów kompozycyjnych. Te ostatnie prace, to doszukiwanie się przez artystę powiązań plastyki z muzyką.

Zapraszamy do obejrzenia Sali Gotyckiej i wspaniale prezentującej się w niej wystawy malarstwa Jerzego Jasińskiego.

źródło: nadesłane JJ

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500