Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mariusz Lempek rekomendowany na dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych nr 3. W MPS nr 4 konkurs do powtórki


fot. Pixabay


Zakończyły się postępowania konkursowe na stanowiska dyrektorów dwóch miejskich jednostek – Zespołu Palcówek Oświatowych nr 3 oraz Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4. W pierwszym przypadku rekomendację na dyrektora szkoły uzyskał Mariusz Lempek, nauczyciel z Gimnazjum Nr 1. W drugim przypadku, komisja nie zarekomendowała jedynej kandydatki, która złożyła ofertę i konkurs będzie powtórzony.

W postępowaniu konkursowym na dyrektora ZPO nr 3 swoje kandydatury zgłosiło troje kandydatów: Jolanta Tyl, nauczycielka tej placówki, Andrzej Lampkowski, nauczyciel z Technikum Leśnego w Iłowie oraz Mariusz Lempek nauczyciel w Gimnazjum Nr 1 w Mławie. Ostatecznie przed komisją stanęli Andrzej Lampkowski i Mariusz Lempek. Komisja zarekomendowała do zatwierdzenia burmistrzowi tego drugiego z kandydatów. Mariusz Lempek to nauczyciel WOS i historii, pracował w Gimnazjum Katolickim oraz Gimnazjum nr 1 w Mławie. W tej ostatniej placówce pełnił również funkcję wicedyrektora.

W konkursie na dyrektora Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 swoją ofertę złożyła jedynie Małgorzata Czaplicka dyrektor przedszkola Bajkowy Dworek w Mławie. Jej kandydatura nie uzyskała jednak wymaganej do rozstrzygnięcia bezwzględnej większości głosów komisji.

– Burmistrz Miasta Mława zatwierdził konkurs, który odbył się 11 lipca br. Kandydatem na dyrektora wyłonionym w drodze tego konkursu jest pan Mariusz Lempek.  Zgodnie z dalszą procedurą Burmistrz Miasta Mława powierzy kandydatowi stanowisko dyrektora swoim zarządzeniem. Mariusz Lempek otrzymał wymaganą bezwzględną większość głosów. Konkurs na dyrektora MPS nr 4 w Mławie nie został rozstrzygnięty, nie wyłoniono kandydata. Wpłynęła jedna oferta, oferent nie otrzymał wymaganej bezwzględnej większości głosów. Burmistrz Miasta Mława zdecydował o ogłoszeniu kolejnego konkursu- informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy UMM.

Dotychczasowa dyrektor ZPO nr 3 Elżbieta Bieńkowska już przeszła na emeryturę. Obecna dyrektor MPS nr 4 Longina Fabisiak przejdzie na emeryturę z końcem sierpnia br.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Emmka
Emmka
5 lata temu

Małgorzata Czaplicka to BYŁA dyrektor, sprzed co najmniej dwóch-trzech lat…

rodzic
rodzic
5 lata temu

Nareszcie osoba kompetentna ,stanowcza i zaprowadzi porządek w Siódemce

Mławianka
Mławianka
5 lata temu

Gratulacje

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x