Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Sprawcy zuchwałych napadów na bankomat i sklep RTV AGD staną przed mławskim sądem


fot. z monitoringu KPP Mława

KSP Mława nabór

Usiłowanie kradzieży, włamania, podpalenia, zabór mienia oraz znieważenie funkcjonariuszy policji i używanie wobec nich przemocy – tym zajmowała się siedmioosobowa grupa przestępcza, która w grudniu ubiegłego roku próbowała m.in. wyrwać bankomat i okraść sklep RTV-AGD w Mławie. Sprawę prowadziła Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga i zakończyła ją skierowaniem do sądu aktu oskarżenia. Wszyscy oskarżeni byli już w przeszłości karani, w tym sześciu z nich wielokrotnie.

Pięciu członków przestępczego gangu 11 grudnia 2016 r. nieskutecznie próbowało wyrwać za pomocą liny i ciężarówki bankomat ze ściany sklepu. Szósty z nich w tym czasie podpalił cztery samochody stojące na parkingu firmy Autoservice przy ulicy Płockiej.

31 grudnia 2016 roku również na ulicy Piłsudskiego w Mławie, tym razem w składzie sześcioosobowym, Fordem Transitem staranowali drzwi sklepu RTV – AGD, skąd ukradli telewizory i laptopy.

Grupa nie działała jedynie na terenie Mławy.  Postępowanie prowadziły prokuratury w Mławie i w Nowym Dworze Mazowieckim, oraz policja z Mławy i Działdowa. Potem połączone postępowanie poprowadziła Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga. Mężczyźni oskarżeni są o dokonanie łącznie 19 przestępstw przeciwko mieniu. Kradli pojazdy w celu użycia ich do przestępstwa m.in. w Mławie i okolicach, w Jońcu i Brodach. Przestępcy wpadli w ręce policji 21 stycznia 2017 r. w Zakroczymiu, podczas usiłowania kolejnej kradzieży tym razem bankomatu znajdującego się na terenie sklepu Biedronka. Posłużyli się tu znów techniką staranowania drzwi wejściowych sklepu za pomocą samochodu ciężarowego. Zostali zatrzymani po policyjnym pościgu.

– W toku przedmiotowego śledztwa zgromadzono obszerny materiał dowodowy liczący 11 tomów akt (ponad 2100 stron dokumentów), w tym wykonano szereg czynności procesowych mających na celu ustalenie sprawców i udowodnienie im udziału w zdarzeniach objętych aktem oskarżenia m.in. przeprowadzono eksperyment procesowy, uzyskano opinie biegłych z zakresu genetyki sądowej, daktyloskopii, osmologii oraz badań chemicznych – informuje Łukasz Łapczyński rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Sprawcy zuchwałych napadów na bankomat i sklep RTV AGD staną przed mławskim sądem"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anonimowo
Gość

To się chłopakom nie powiodło.

wpDiscuz