Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Kto i za ile zorganizuje tegoroczną Rekonstrukcję Bitwy Pod Mławą?


Prawie 170 tys. zł. kosztować będzie zlecenie przygotowania X Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą. Ofertę złożyła tylko jedna firma – Military Art  z Sochaczewa i to właśnie ona na zlecenie urzędu miasta zorganizuje widowisko plenerowe na terenie Uniszek Zawadzkich.

Słoneczne ogrody Mława

Zgodnie z umową Military Art zobowiązane będzie do organizacji i przeprowadzenia na terenie Uniszek Zawadzkich w dniu 26 sierpnia 2017 r. widowiska historycznego – X Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą” oraz udział w inscenizacji ,, Nalot bombowy na Mławę”, która odbędzie się  w dniu 25 sierpnia 2017 r.

Na polu bitwy pod Mławą ma pojawić się 250 rekonstruktorów umundurowanych i uzbrojonych. W inscenizacji ,, Nalotu bombowego na Mławę” ma wziąć udział 40 rekonstruktorów Grup Rekonstrukcji Historycznych umundurowanych w stroje i broń z okresu II wojny światowej. Military Art. ma również zabezpieczyć sprzęt wojskowy do realizacji rekonstrukcji m. in. dwie repliki czołgu Panzer II, jeden czołg Panzer I, armatę polowę wz. 1902, dwie armaty Boforsa, armatę PaK 36 mm,  samochód pancerny kfz13 – 3 szt., motocykl niemiecki – 5 szt., motocykl Sokół – 1 szt., ciężarówka Ursus, dwa czołgi FT-17, trzy moździerze, broń i amunicję oraz zapewnić pirotechnikę. Military Art. przygotuje też i przedstawi do akceptacji scenariusz inscenizacji.

W ubiegłym roku Rekonstrukcja Bitwy pod Mławą połączona była ze Świętem Wojsk Lądowych, a miasto zrezygnowało z inscenizacji nalotu bombowego na Mławę. W tym roku mamy powrót do praktykowanej w ubiegłych latach formy.

JK

Zobacz także…

Program tegorocznej rekonstrukcji Bitwy Pod Mławą

Poczta Polska S.A. promuje bitwę mławską

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

11
KOMENTARZE

1500
wredny przybłęda

a ja , jako wredny nie-Mławiak, uważam, że to duża atrakcja dla rejonu, i promocja miasta. Dla mnie Mława i okolice nie są szczególnie piękne. Dla tych, którzy się tu urodzili, jest to zapewne najpiękniejsze miejsce na świecie. I bardzo Was za to szanuję. Ale… Zabytków tu nie ma, miejsc szczególnie atrakcyjnych turystycznie jak na lekarstwo, ludzie są, jacy są- jedni lepsi, drudzy gorsi wcale wszyscy nie są idealni i najlepsi na świecie, a taka bitwa to zawsze promocja miasta, ludzie zjeżdżają tu z całej Polski na inscenizację. Pewnie, niektórzy powiedzą, że wystarczą dania z grilla, budka z piwem l… Czytaj więcej »

Jarząbek

” ludzie zjeżdżają tu z całej Polski na inscenizację” – chyba przesadzasz drogi „wredny przybłędo”.
To nie jest bitwa pod Grunwaldem lecz bitwa pod Mławą.
Zrób sondaż i zorientuj się najpierw ilu Polaków słyszało o tej bitwie.
Jeśli chodzi o reklamę to jedno „Lato z radiem” zrobiłoby lepszą reklamę niż 10 bitew pod Mławą lub 10 góralek 🙂

Anastazja

Abstrahując od sondaży, w zeszłym roku mieliśmy okazję być z chłopakiem na Grunwaldzie i na bitwie pod Mławą (dodam, że mój chłopak bardzo interesuje się historią i uwielbia wszelkie inscenizacje). Zdecydowanie większe wrażenie na nim zrobiła bitwa pod Mławą! 🙂

Dla Burmistrza

I powiesz, ze bylo 50 tysiecy osob.

kos

Wredny przybłędo, brawo, o takie wpisy właśnie chodzi. A ludzie pokroju jarząbka, no cóż ☺. Jarząbku, wszyscy wiemy, że bitwa po Grunwaldem jest bardziej znana od naszej. Jednak bitwa pod Mławą jest lepiej i profesjonalniej inscenizowana. Piszę bo mam porównanie. Chociaż nie wiem po co ja to piszę. Chyba nie dotrze……

Sąsiad

Jest wiele różnych inscenizacji w okolicy o wiele ciekawszych niż inscenizacja waszej, przegranej bitwy pod Mławą. Zróbcie sobie jakąś pozytywną inscenizację czegoś co będzie dawać pozytywny przekaz i pozytywną energię, ale sami to zorganizujcie, a nie płacicie krocie obcym, zewnętrznym firmom, po co w takim razie jest u was MDK i jego załoga?

Mławianin

Po co znów ta „wojna”, czy nie wystarczyła by raz na 5 lat?

Anonimowo

A po co dni mławy co roku ?
Przestancie myslec ze jestescie pempkiem swiata jezeli sa ludzie w mlawie ktorzy to ogladaja to nalezy im sie to tak samo jak tym ktorzy chca.nałoić sie browaru na jakims tam festiwal u

bitwa

Może na 5 to nie, ale raz na 2 lata, uważam, że byłoby lepiej niż co roku. Większe byłoby napięcie związane z oczekiwaniem, więcej czasu na przygotowania, a także możliwość zdobycia większych funduszy na to przedsięwzięcie.

Anonimowo

E tam, mamy nadwyżkę to się bawimy. Mamy za co. Jednak….gdzie na stronie UM mozna znaleść informacje o kandydatach na stanowisko dyrektora szkoły, po przejściu poprzedniego na emeryturę? Podobno jeden z kandydatow uzupełnia wykształcenie w trybie internetowym aby sprostać wymoganiom konkursowym(juz byl taki konkurs w Mławie, gdzie oczekiwano na dokształcenie kandydata) a w sumie jest ich podobno 4(czyli trzech wykształconych i jeden juz prawie). W końcu złożyli juz papiery… Znowu jakiś demokratyczny konkurs przed nami???…… No to moze zagramy w zgaduj zgadula. Kto zostanie nowym dyrektorem szkoły?

Rodzic

Zgaduj zgaduli nie było a dyrektorem szkoły nr 7 został Mariusz Lempek. Gratulacje