Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ulica ma nową nazwę a zarośla po staremu, na chodniku


Zdarza się, że utrzymanie porządku w pasie drogowym przy ulicach położonych gdzieś na obrzeżach miasta pozostawia wiele do życzenia. Takie sygnały otrzymujemy czasem od naszych czytelników. I takie sygnały dotyczące tym razem dwóch ulic otrzymaliśmy ostatnio. Czyj to jest obowiązek, pytają mieszkańcy.


Pierwszy sygnał dotyczy ulicy, której zupełnie niedawno rada miasta nadała nową nazwę. Do czerwca br. nazywała się ulicą 30 – lecia LWP, od niedawna nosi nazwę Mechaników. Jest to ulica łącząca Napoleońską i Nową. Zlokalizowane są tam głównie zakłady, choć jest też zabudowa jednorodzinna.  Zdarza się jednak, że pojawiają się tam piesi. W przypadku spaceru tą ulicą nie uda się pomaszerować chodnikiem lub poboczem, gdyż są pokryte bujną roślinnością, tak jak widać na załączonych zdjęciach. Do zrobienia porządku nie kwapi się tu ani miasto, ani właściciele nieruchomości.

Nieco inna sytuacja ma miejsce na ulicy Brackiej na Wólce. Tam z kolei, problemem, który również dał o sobie znać w ubiegłym roku, jest dogadanie się PKP z urzędem miasta, kto kosi nasypy wiaduktu. Na Brackiej  jednak mieszkańcy, przynajmniej ci bardziej wrażliwi, biorą sprawy w swoje ręce. Kilka dni temu można było napotkać tam starszą kobietę rękoma wyrywającą wyrośnięte chwasty z pobocza ulicy Brackiej.

Jasnym jest, że miejskie służby nie mogą być wszędzie na raz i prace porządkowe wykonują kolejno. Dobrze by jednak było, żeby porządki, przynajmniej od czasu do czasu zrobić nie tylko w samym centrum miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
roześmiany
roześmiany
4 lata temu

Na zdjęciach tereny przyległe do firmy Zielone Miasto – jak widać na ich terenie nie ma gdzie rosnąć zielone a nazwa zobowiązuje to chociaż przy ogrodzeniu niech trochę krzaków będzie 🙂

Kaszub
Kaszub
4 lata temu

A co z samą jezdnią ? Na ulicach Batorego i Bataliony są szerokie na pół metra dziury w asfalcie i nikt z drogowców od zimy się tym nie zajął, a już mamy początek lata. Czy to może świadoma zagrywka Pana Burmistrza jako odwet na mieszkańcach którzy raczą się domagać tunelu ?

Mazur
Mazur
4 lata temu
Reply to  Kaszub

Od zimy do początku lata minęło już tyle czasu że sam byś załatał te dziury i to nie tylko tam. Starsza kobieta ma siłę by wyrywać chwasty i to za nic, w tzw „czynie społecznym” a Tobie ciężko się ruszyć będąc w sile wieku?

Kaszub
Kaszub
4 lata temu
Reply to  Mazur

Niby wypowiedz anonimowa ale idealniie obrazuje podejście ratusza do tematu.

miki
miki
4 lata temu

witam
czy ktoś mi wyjaśni, dlaczego remontując ulicę za nasze pieniądze, wykonawca nie stosuje tzw krawężników łukowych,tylko krawężniki proste – dotyczy to ulicy Dudzińskiego – remont wykonuje spółka miasta MPDM oraz ulicy górnej 0- remont wykonuje Insmont i MPDM jako konsorcjum!!!
może ktoś z ratusza się tym tematem zainteresuje!!!
może redakcja???
pozdrawiam

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x