Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Z Kwidzyna Dąbkowiacy wrócili z I nagrodą


Zespół ludowy Dąbkowiacy z Dąbku zajął I miejsce na X Ogólnopolskich Spotkaniach Kapel i Zespołów Ludowych w Kwidzynie. Spośród 18 występujących tam zespołów, nasi artyści zaprezentowali się najlepiej, chociaż był to ich debiut na tym festiwalu. Do domu wrócili z dyplomem i pucharem ufundowanym przez wójta gminy Kwidzyn.


Ogólnopolskie Spotkania Kapel i Zespołów Ludowych w Kwidzynie to impreza z wypracowaną,  kilkunastoletnią tradycją. W tym roku odbywała się w dniu 1. lipca. Na scenie zaprezentowało się 18 zespołów ludowych m.in. z Kaszub, Warmii, Mazur a nawet bardziej odległych zakątków naszego kraju, jak Skierniewice, czy Jelenia Góra. Do miejsca występów i prezentacji zespołów na centralnym Placu Jana Pawła II wszystkie zespoły maszerują spod budynku Kwidzyńskiego Centrum Kultury w barwnym i wesołym korowodzie.

W pierwszej części imprezy zespoły rywalizują o puchary ufundowane przez  wójtów Ryjewa, Gardei, Sadlinek i gminy Kwidzyn, burmistrzów Prabut i Kwidzyna oraz starostę kwidzyńskiego. Druga część, to prezentacje zespołów i wspólne biesiadowanie. Organizatorem spotkań jest zespół Powiślanki, który na niwie artystycznej działa już od 17 lat.

red.

źródło i fot. Dąbkowiacy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
folk
folk
4 lata temu

Super 🙂 Brawo!!

Ewa
Ewa
4 lata temu

Gratulacje!!!! Jesteście wspaniali :*

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x