Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Z Kwidzyna Dąbkowiacy wrócili z I nagrodą


Zespół ludowy Dąbkowiacy z Dąbku zajął I miejsce na X Ogólnopolskich Spotkaniach Kapel i Zespołów Ludowych w Kwidzynie. Spośród 18 występujących tam zespołów, nasi artyści zaprezentowali się najlepiej, chociaż był to ich debiut na tym festiwalu. Do domu wrócili z dyplomem i pucharem ufundowanym przez wójta gminy Kwidzyn.

KSP Mława nabór

Ogólnopolskie Spotkania Kapel i Zespołów Ludowych w Kwidzynie to impreza z wypracowaną,  kilkunastoletnią tradycją. W tym roku odbywała się w dniu 1. lipca. Na scenie zaprezentowało się 18 zespołów ludowych m.in. z Kaszub, Warmii, Mazur a nawet bardziej odległych zakątków naszego kraju, jak Skierniewice, czy Jelenia Góra. Do miejsca występów i prezentacji zespołów na centralnym Placu Jana Pawła II wszystkie zespoły maszerują spod budynku Kwidzyńskiego Centrum Kultury w barwnym i wesołym korowodzie.

W pierwszej części imprezy zespoły rywalizują o puchary ufundowane przez  wójtów Ryjewa, Gardei, Sadlinek i gminy Kwidzyn, burmistrzów Prabut i Kwidzyna oraz starostę kwidzyńskiego. Druga część, to prezentacje zespołów i wspólne biesiadowanie. Organizatorem spotkań jest zespół Powiślanki, który na niwie artystycznej działa już od 17 lat.

red.

źródło i fot. Dąbkowiacy

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Z Kwidzyna Dąbkowiacy wrócili z I nagrodą"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
folk
Gość

Super 🙂 Brawo!!

Ewa
Gość

Gratulacje!!!! Jesteście wspaniali :*

wpDiscuz