Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwie osoby z Ciechanowa oszukane metodami na wnuczka i policjanta


fot. pixabay


67-letni mieszkaniec Ciechanowa stracił ponad 30 tysięcy złotych. Chciał uchronić swoją córkę przed rzekomym aresztowaniem. 41-letnia mieszkanka Ciechanowa padła ofiarą oszustwa, w którym straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tym razem sprawcy działali metodą „na policjanta”. Nie dajmy się oszukać! Wszelkie nietypowe i podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

3 lipca br. doszło do oszustwa, gdzie sprawcy wykorzystując zaufanie społeczne do Policji wyłudzili pieniądze. 41-letnia mieszkanka Ciechanowa padła ofiarą oszustwa, w którym straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tym razem sprawcy działali metodą „na policjanta”. Mężczyzna, który dzwonił do kobiety poinformował ją, że jest policjantem, a jej pieniądze na koncie w banku mogą być zagrożone. Oszuści nakłonili kobietę do podjęcia pieniędzy z banku i przekazanie ich (fałszywym) „policjantom”. Rozmówca twierdził, że pieniądze, które znajdują się na jej koncie są zagrożone, policja już zamroziła konta a pieniądze, które ma pobrać i przekazać są podłożone przez policjantów. Gdy pobierze je z konta i zostawi we wskazanym miejscu pomoże w ten sposób Policji a zarazem uchroni swoje oszczędności.
Mieszkanka Ciechanowa wypłaciła pieniądze, które przekazała przestępcom. Kiedy wróciła do domu i przeanalizowała całe zajście zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, wtedy zawiadomiła prawdziwych policjantów.

4 lipca odnotowaliśmy kolejne oszustwo na terenie Ciechanowa. 67-letni mieszkaniec Ciechanowa padł ofiarą oszustwa, w którym stracił ponad 30 tys. złotych. Tym razem sprawcy poinformowali seniora o wypadku drogowym, który spowodowała jego córka. Pieniądze, które zdołali wyłudzić miały zapobiec jej aresztowaniu. Mieszkaniec Ciechanowa zorientował się, że został oszukany, kiedy skontaktował się z własną córką.

Przestępcy działający metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” wciąż oszukują. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności naszych mieszkańców. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Na terenie Mazowsza, w ciągu ostatnich tygodni doszło do takich właśnie oszustw.

Pamiętajmy!!! Prawdziwi Policjanci nigdy nie informują osób postronnych o podejmowanych działaniach, a szczególnie o tajnych akcjach. Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli zadzwoni telefon i Wasz rozmówca będzie przedstawiał się jako, policjant, funkcjonariusz CBŚ, Prokurator czy bliski krewny i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod nr 997 lub 112 po prawdziwych Policjantów!!!

Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.

źródło:KPP Ciechanów

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x