Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pieczarka gigant w mławskim parku


W ostatnim tygodniu duże opady deszczu podniosły wyraźnie wilgotność gleby. Duża wilgotność i ciepło, to bardzo sprzyjające warunki, by pojawiły się pierwsze grzyby. Rasowi grzybiarze już odnotowali pierwszy rzut leśnych kurek. Nie trzeba jednak jechać kilku lub kilkunastu kilometrów, by nacieszyć oczy wyjątkowo dorodnym okazem grzyba.


Takowy bowiem rośnie sobie spokojnie przy parkanie w mławskim parku.Wygląda na przedstawiciela gatunku pieczarkowatych, choć ostatecznie jego jadalność można by ocenić po obejrzeniu spodniej części kapelusza, czego nie da się wykonać bez jego wyrwania. Fotografia pochodzi z dnia wczorajszego, więc grzyb pewnie nadal sobie tam spokojnie rośnie. Tym, którzy chcieliby się spotkać z nim oko w oko nie ułatwimy zadania. Jedyną wskazówką pozostaje jego lokalizacja przy parkanie mławskiego parku. Resztę pozostawiamy spostrzegawczości czytelników.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
folk
folk
4 lata temu

pieczara jak ta lala

o_O
o_O
4 lata temu

Grzybek się sprytnie ulokował przed ciekawskich wzrokiem. Mniejsza także szansa, że dostanie „z buta”.

Anna
Anna
4 lata temu

Zdecydowanie za dużo deszczu!

Arkadiusz
Arkadiusz
4 lata temu

U mnie na trawniku rosną większe:) pieczarka roku będzie:)

aaaczytelniczka
aaaczytelniczka
4 lata temu
Reply to  Arkadiusz

No jak pieczarka roku to niech pan zrobi foto 😀 wszyscy byśmy zobaczyli 🙂

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

gigant zwykła stara polna

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x