Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pieczarka gigant w mławskim parku


W ostatnim tygodniu duże opady deszczu podniosły wyraźnie wilgotność gleby. Duża wilgotność i ciepło, to bardzo sprzyjające warunki, by pojawiły się pierwsze grzyby. Rasowi grzybiarze już odnotowali pierwszy rzut leśnych kurek. Nie trzeba jednak jechać kilku lub kilkunastu kilometrów, by nacieszyć oczy wyjątkowo dorodnym okazem grzyba.

KSP Mława nabór

Takowy bowiem rośnie sobie spokojnie przy parkanie w mławskim parku.Wygląda na przedstawiciela gatunku pieczarkowatych, choć ostatecznie jego jadalność można by ocenić po obejrzeniu spodniej części kapelusza, czego nie da się wykonać bez jego wyrwania. Fotografia pochodzi z dnia wczorajszego, więc grzyb pewnie nadal sobie tam spokojnie rośnie. Tym, którzy chcieliby się spotkać z nim oko w oko nie ułatwimy zadania. Jedyną wskazówką pozostaje jego lokalizacja przy parkanie mławskiego parku. Resztę pozostawiamy spostrzegawczości czytelników.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Pieczarka gigant w mławskim parku"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
folk
Gość

pieczara jak ta lala

o_O
Gość

Grzybek się sprytnie ulokował przed ciekawskich wzrokiem. Mniejsza także szansa, że dostanie „z buta”.

Anna
Gość

Zdecydowanie za dużo deszczu!

Arkadiusz
Gość

U mnie na trawniku rosną większe:) pieczarka roku będzie:)

aaaczytelniczka
Gość

No jak pieczarka roku to niech pan zrobi foto 😀 wszyscy byśmy zobaczyli 🙂

Anonimowo
Gość

gigant zwykła stara polna

wpDiscuz