Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Odór, sterta śmieci, plaga karaluchów i mnóstwo ludzkich odchodów


Grupa Zalewski jak co roku ponawia apel do właścicieli opuszczonych budynków o zabezpieczenie swoich własności – budynków lub kontrolowanie tych miejsc i branie odpowiedzialności za ludzi bezdomnych, którzy tam przebywają za zgodą właścicieli.


Opuszczone budynki bez kontroli osób z zewnątrz nie zapewniają żadnego schronienia osobom bezdomnym, a często stają się dla nich śmiertelną pułapką. Od kilku lat Grupa Zalewski prowadzi kampanię „Bądź odpowiedzialny – kontroluj lub zabezpiecz swoją własność”, która skierowana jest szczególnie do właścicieli opuszczonych posiadłości, które nie są właściwie zabezpieczane, a tym samym dochodzić tam może do wielu tragicznych zdarzeń, które w rezultacie mogą prowadzić do śmierci osób bezdomnych. Do takich sytuacji może dojść w kamienicy przy ulicy Wąskiej w Mławie, w której od kilku miesięcy przebywają osoby bezdomne.

Warunki w kamienicy są przerażające biorąc pod uwagę fakt dodatnich temperatur,a także duże prawdopodobieństwo wybuchu pożaru. Unoszący się odór, sterta śmieci, plaga karaluchów i mnóstwo ludzkich odchodów – to zastali wolontariusze Grupy Zalewski, którzy po apelach mieszkańców Mławy dostarczyli koczującym tam bezdomnym butelki wody oraz żywność,a także podjęli z nimi rozmowy na temat udzielenia im dalszej pomocy polegającej na umieszczeniu w ośrodku dla osób bezdomnych. Obecne przebywanie bezdomnych w kamienicy niesie zagrożenie dla nich samych,ale także dla mieszkańców sąsiednich kamienic. W kamienicy zalęgły się szczury, które już nie tylko biegają w kamienicy,ale także po okolicach ulicy Wąskiej na co zwracają uwagę mieszkańcy. Dłuższe przebywanie osób bezdomnych w takich miejscach jak mławska kamienica powoduje, że wielokrotnie odmawiają oni pomocy choćby w postaci wyjazdu do ośrodka, gdyż kierują się złudnym poczuciem pewności i bezpieczeństwa jakie zapewnia im pustostan. To często prowadzi do tragedii gdy pogoda zmienia się diametralnie i z dodatnich temperatur przychodzą ujemne,a w opustoszałych budynkach umierają ludzie z powodu wychłodzenia lub giną w pożarach z powodu zaprószenia ognia.

źródło i fot.: Grupa Zalewski

Zobacz video:

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ela
ela
5 lata temu

Bezdomni pija denaturat ze sklepu a nie spirytus z meliny i nic to nie ma do rzeczy Pani aaa

Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu
Reply to  ela

Spirytus na melinie ? chyba, że… metylowy. Pani elu,
Tam sprzedają alkohole niewiadomego pochodzenia, które z prawdziwym spirytusem nie mają nic wspólnego.

aaa
aaa
5 lata temu

Fakt każde takie zachowanie jest godne pochwały. Jednakże zastanówmy się czy aby wszystko co czytamy w tym artykule jest prawdą. Otóż nie. Ludzie bezdomni w Mławie są bezdomni nie dla tego że pustostany dają im poczucie bezpieczeństwa np. zimą, bo gdyby tak było nie przenosiliby się do naszych klatek schodowych lub piwnic. Są bezdomni chociaż mogą w każdej chwili przenieść się do Ośrodka gdzie zostanie im udzielona pomoc ale pod jednym warunkiem. MUSZĄ WYTRZEŹWIEĆ. Dopóki w Mławie na każdym rogu będą meliny dopóty problem BEZDOMNYCH ALKOHOLIKÓW nie zniknie.

Obserwator
Obserwator
5 lata temu

Kawal dobrej roboty☺Grupa Zalewski, to przyklad godny nasladowania.
Oni robia to z potrzeby serca, a nie z urzedniczego przymusu jak ci z Ratusza.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x