Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na 460 tys. zł wyceniono szkody po wichurze w żuromińskiem


Po południu w dniu 29 czerwca br. nad powiatem żuromińskim przeszła gwałtowna burza z silną wichurą i deszczem. Nawałnica pozostawiła duże szkody, zrywając dachy na 18 budynkach mieszkalnych i inwentarskich, uszkodziła 3 linie energetyczne, powaliła i połamała drzewa na drogach.


Strażacy podjęli 40 interwencji w dniu 29 czerwca i 21 interwencji w dniu 30 czerwca, kontynuując usuwanie skutków nawałnicy. Interwencje dotyczyły przede wszystkim  zabezpieczenia uszkodzonych budynków i zerwanych dachów, usuwania z dróg powalonych drzew i konarów oraz zabezpieczali przed porażeniem prądem elektrycznym miejsc, w których nastąpiło zerwanie linii energetycznych.

Łącznie w działaniach brało udział 97 zastępów straży pożarnej i 343 strażaków.  Wstępne straty w budynkach oszacowano na 461 tyś. zł. Po przejściu nawałnicy nie odnotowano osób rannych i śmiertelnych wśród ratowników i ludności cywilnej, nie odnotowano również strat w zwierzętach hodowlanych i dzikiej zwierzynie.

źródło: bryg. Józef Dobies KP PSP Żuromin

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x