Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Trzy śmiertelne ofiary wichury w powiecie


Bardzo smutna wiadomość. Wczoraj w Uniszkach Zawadzkich silny wiatr zerwał linię elektryczną i strącił bocianie gniazdo. Śmierć poniosły dwa młode bocianki oraz samica, przygnieciona spadającym na ziemię gniazdem.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Silne wiatry wiejące w ciągu kilku ostatnich dni poczyniły na terenie powiatu mławskiego wiele szkód materialnych. Wichura zrywała dachy, uszkadzała budynki, samochody, zrywała linie energetyczne, przewracała i łamała drzewa. Wichura niosła jednak nie tylko straty materialne. W Kosinach Starych był  przypadek tragicznej śmierci mężczyzny porażonego prądem z uszkodzonej linii energetycznej.

Wczorajszy wypadek w Uniszkach Zawadzkich również należy zapisać jako bardzo smutny. W polskiej tradycji bociany cieszą się przecież ogromną sympatią, przede wszystkim jako zwiastuny nadchodzącej wiosny. Z tą bocianią rodziną gospodarze byli zżyci od lat. Czekali na ich przylot, potem śledzili każdego dnia ich poczynania. Patrzyli jak wysiadują jaja a potem karmią pisklęta. Bardzo przeżyli to zdarzenie.

– W Uniszkach Zawadzkich na słupie elektrycznym przy naszym domu od lat gościliśmy bocianią rodzinkę, śledząc każdego dnia ich poczynania. Jak karmią swe pisklęta.Teraz cale gniazdo wraz z boćkami leży na ziemi i wszystkie nie żyją. Pod gałęziami lezy trzeci bociek również martwy. Pozostał jeden dorosły ….stoi na dachu naszego domu i smutno się przygląda – mówią gospodarze.

– 29 czerwca w Uniszkach Zawadzkich silny wiatr zerwał linię energetyczną i zrzucił bocianie gniazdo. W wyniku zdarzenia śmierć poniosły trzy bociany. Działania ratownicze prowadził zastęp OSP z Wieczfni Kościelnej, powiadomione było też pogotowie energetyczne. Straż gminna przekazała martwe ptaki do zakładu utylizacji – podaje oficer dyżurny PSP w Mławie.

red.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
mona

A gdyby tak instalacje elektryczne (jak wiele innych instalacji) budowano pod ziemią, nie doszłoby do tych i wielu innych nieszczęść! Smutno…