Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławski szpital wpisany do sieci szpitali


Fot. pixabay

SP ZOZ w Mławie został wpisany do  tzw. sieci szpitali. Zakwalifikowanie szpitala do sieci oznacza, że będzie miał na kilka lat zagwarantowane finansowanie w ramach umowy z NFZ. W wykazie placówek na Mazowszu, opublikowanym na stronie NFZ znalazły się 82 szpitale, 32 nie zostały wpisane. Wykaz obowiązuje od dnia 1 października 2017 r. do dnia 30 czerwca 2021 r.

Placówki, które znalazły się w sieci, zostały podzielone na różne poziomy tzw. systemu zabezpieczenia. Pierwszy stopień to głównie szpitale powiatowe, drugi – ponad powiatowe, a trzeci – wojewódzkie. Kolejne poziomy to szpitale: pediatryczne, ogólnopolskie, onkologiczne i pulmonologiczne. Mławska placówka znalazła się wśród szpitali I stopnia. Taki sam status uzyskały placówki w sąsiednich powiatach: żuromińskim, przasnyskim, sierpeckim czy płońskim. Wpis do sieci dla mławskiej placówki na razie oznacza jedynie zmianę sposobu finansowania, poczynając od ostatniego kwartału tego roku. Nie zmieni się też zakres świadczonych usług.

– Dostaliśmy wszystko co mieliśmy, tylko bez oddziału rehabilitacji kardiologicznej. Nie pojawiły się też diabetologia, okulistyka, laryngologia i psychiatria. Liczę na to, że jesienią będzie jeszcze można ubiegać się o te świadczenia w dogrywce. Mamy w kadrze lekarza endokrynologa a wkrótce specjalizację zdobędzie diabetolog. Do III kwartału wszystko pozostaje bez zmian. W naszym szpitalu nie dzieje się źle i te zmiany raczej nie pogorszą naszej sytuacji – mówi Jacek Białobłocki dyrektor SP ZOZ w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anka
anka
3 lata temu

Super!

Piki
Piki
3 lata temu

To jak by powiedzieć : Mam ręce ale nogę mi urwało ale jest wszystko ok bo tylko na rękach mi zależało. Kretyn

blow
blow
3 lata temu
Reply to  Piki

Sam (a) jesteś kretyn……..A może wolisz, żeby nasz szpital nie znalazł się w sieci?????? Wtedy jak nazwał(a)byś Białobockiego?????

Piki
Piki
3 lata temu
Reply to  blow

Wtedy bym mu nic nie powiedział bo to nie jego wina. A tak się cieszy jak by mu ktoś w kieszeń narobił. Powinien się raczej martwić ze na wszystko kasy nie dostał.

xawery
xawery
3 lata temu
Reply to  Piki

Widać że tobie ktoś naprawdę w kieszenie narobił, bo ciężko z tego powodu zrobiło ci się z pomyślunkiem. jeśli to nie wina Dyr. to dlaczego piszesz takie bzdury,ogarnij się trochę i wyrzuć te g****no z kieszeni bo naprawdę cuchnie.

Piki
Piki
3 lata temu
Reply to  xawery

Jakie bzdury. Ludzie nie wiedzą czy będzie w szpitalu laryngolog kardiolog diabetolog czy psychiatra bo w artykule jest napisane że nie będzie na to kasy. Nie można ludziom wmawiać ze jest ok ale te specjalizacje może będą jesienią. Lepiej napisać ze na to nie dostaliśmy kasy ale się będziemy starać. Do laryngologa trzeka przyjść o 6 rano a do kardiologa to ludzie od 3 często stoją by tylko się dostać. Nie każdy rozumie ten tekst bo są w nim zdawkowe informacje. Temat powinien być rozwiniety. Tu jest tylko wątek taki ze dyrektor dostał co chciał a o resztę nie walczył. Napiszcie co będzie po zmianie i od kiedy. Za kretyna przepraszam poniosło mnie ale fakt jest faktem że pisanie tekstów ze zdawkowymi informacjami sprawia że ludzie się burza

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x