Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Burze i ulewy nad powiatem. Strażacy całe popołudnie jeździli od zdarzenia do zdarzenia


Śmiertelne porażenie prądem, zawalona stodoła, zerwane dachy i linie energetyczne,  wywrócone drzewa – to efekt gwałtownych burz, które minionej doby przeszły nad powiatem mławskim. Strażacy wyjeżdżali do działań ratowniczych ponad trzydzieści razy, często nie wracając nawet do strażnicy i przejeżdżając od zdarzenia do zdarzenia.

KSP Mława nabór

Najbardziej tragiczne w skutkach było śmiertelne porażenie prądem 52. – letniego mężczyzny w Kosinach Starych. Porywisty wiatr zerwał dach ze stodoły w miejscowości Kuskowo Glinki, która uległa zawaleniu. Wiatr uszkodził również dach na budynku posterunku Policji w Szydłowie. Najwięcej zgłoszeń było w sprawie przewróconych drzew i połamanych konarów. Większość tych zdarzeń miała miejsce w południowej części powiatyu w gminach Wiśniewo, Stupsk, Strzegowo, Radzanów i Szreńsk. Również w samej Mławie wiatr złamał drzewo, które oparło się o budynek na ulicy Lelewela. Na ulicy Dalekiej prawdopodobnie od wyładowania atmosferycznego w budynku jednorodzinnym doszło do niewielkiego na szczęście pożaru. Intensywne opady powodowały również utrudnienia w ruchu pojazdów.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Burze i ulewy nad powiatem. Strażacy całe popołudnie jeździli od zdarzenia do zdarzenia"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Obserwator
Gość

Od zdjecia 2 do 7, wodzę ze przedstawiaja Wolke

Oko
Gość

czy zbiorniki retencyjne działają? jak było na Wólce?

lek
Gość

wina burmistrza

wpDiscuz