Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burze i ulewy nad powiatem. Strażacy całe popołudnie jeździli od zdarzenia do zdarzenia


Śmiertelne porażenie prądem, zawalona stodoła, zerwane dachy i linie energetyczne,  wywrócone drzewa – to efekt gwałtownych burz, które minionej doby przeszły nad powiatem mławskim. Strażacy wyjeżdżali do działań ratowniczych ponad trzydzieści razy, często nie wracając nawet do strażnicy i przejeżdżając od zdarzenia do zdarzenia.

Najbardziej tragiczne w skutkach było śmiertelne porażenie prądem 52. – letniego mężczyzny w Kosinach Starych. Porywisty wiatr zerwał dach ze stodoły w miejscowości Kuskowo Glinki, która uległa zawaleniu. Wiatr uszkodził również dach na budynku posterunku Policji w Szydłowie. Najwięcej zgłoszeń było w sprawie przewróconych drzew i połamanych konarów. Większość tych zdarzeń miała miejsce w południowej części powiatyu w gminach Wiśniewo, Stupsk, Strzegowo, Radzanów i Szreńsk. Również w samej Mławie wiatr złamał drzewo, które oparło się o budynek na ulicy Lelewela. Na ulicy Dalekiej prawdopodobnie od wyładowania atmosferycznego w budynku jednorodzinnym doszło do niewielkiego na szczęście pożaru. Intensywne opady powodowały również utrudnienia w ruchu pojazdów.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
3 lata temu

Od zdjecia 2 do 7, wodzę ze przedstawiaja Wolke

Oko
Oko
3 lata temu

czy zbiorniki retencyjne działają? jak było na Wólce?

lek
lek
3 lata temu
Reply to  Oko

wina burmistrza

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x