Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

5 lipca. Uroczystości ku pamięci oddziału „Puszczyka” w Niedziałkach


Światowy Związek Żołnierzy AK Obwód w Mławie, Wójt Gminy Lipowiec Kościelny oraz GCKSiR w Lipowcu Kościelnym serdecznie zapraszają na uroczystości ku czci Ostatniego Dowódcy por. Wacława Grabowskiego „Puszczyka” i jego Oddziału Żołnierzy Wyklętych na Mazowszu Północnym, zamordowanych bestialsko 5 lipca 1953 roku na ziemi mławskiej, w roku 100-lecia urodzin Dowódcy.


Uroczystości odbędą się 5 lipca br. w Niedziałkach. Rozpoczęcie o godz. 17.00.

W programie:

– Msza Św.
– Przemowa Zastępcy Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka
– Przemowa Prezes Stowarzyszenia Historycznego Mazowsza Północnego – Pani Olgi Grabowskiej
– Wręczenie medali „Pro Patria”
– Apel Poległych
– Występy artystyczne przygotowane przez dzieci i dorosłych

Uroczystość organizowana jest pod PATRONATEM SZEFA p.o. URZĘDU DO SPRAW KOMBATANTÓW i OSÓB REPRESJONOWANYCH Jana Józefa Kasprzyka.

źródło: Organizatorzy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x