Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Takiej współpracy wszyscy mogą nam pozazdrościć


Sprawnie i szybko przebiegła wczorajsza sesja rady gminy Dzierzgowo, której jednym z najważniejszych punktów było rozpatrzenie sprawozdania z wykonanie budżetu za rok 2016 oraz udzielenie z tego tytułu absolutorium wójtowi Rafałowi Kucińskiemu. Wójt takie „rozgrzeszenie” otrzymał jednogłośnie.


Radni nie mieli uwag do realizacji dochodów i wydatków w roku 2016, więc co do udzielenia absolutorium, była wśród nich pełna zgoda – wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem absolutorium wójtowi. Gmina Dzierzgowo dysponuje najmniejszym budżetem spośród wszystkich gmin powiatu mławskiego, w roku 2016 sięgał on prawie 13,5 mln zł.

Sprawozdanie z wykonania budżetu szczegółowo omawiały komisje rady, w tym w sposób szczególny zajmowała się nim komisja rewizyjna, która rekomendowała radzie przyjęcie tego sprawozdania. Również opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej o wykonaniu budżetu za rok 2016 była pozytywna. Wójt Rafał Kuciński przedstawiając podczas sesji sprawozdanie, podkreślił, że to szczególna sytuacja, gdyż ani nie był autorem tego projektu (projekt budżetu opracowywał poprzednik, wójt Robert Jeliński – red.), ani jako wójt nie wykonywał tego budżetu.

Już po otrzymaniu absolutorium podziękował za współpracę pracownikom urzędu gminy – sekretarzowi Zdzisławowi Morawskiemu i skarbnik Jolancie Ruzieckiej. Podkreślił też bardzo dobrą współpracę z radnymi. – Takiej współpracy wszyscy mogą nam pozazdrościć – powiedział wójt Rafał Kuciński.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mamrot
Mamrot
7 lata temu

Za realizację budżetu w 2016 r. odpowiedzialny był wójt śp. Jeliński i skarbnik pani W.K. Jelińskiemu, radni co sesja gotowali Armagedon, a skarbnika odwołał Kuciński za przyzwoleniem radnych. Dziś okazuje się, że budżet gminy był dobrze realizowany. A więc panowie radni, dlaczego zagłosowaliście za odwołaniem pani skarbnik ?. Przyczyny chyba jest jedna, bo nie stała z wami przy budce z piwem w jednej ręce i z alpagą w drugiej oraz z papierosem w zębach.

Gosc
Gosc
7 lata temu
Reply to  Mamrot

Mamrot co ty za brednie wypisujesz. Kto stoi przy budce z piwem? A jesli nawet, to lepiej stac pod budką niż pić w Gminie w godzinach pracy.

znajoma
znajoma
7 lata temu

Ciekawa jestem jednego. Czy jednogłośne absolutorium otrzymałby poprzedni wójt.Przecież z informacji od obecnego , to pan Jeliński rozsądnie rządził pieniędzmi, zresztą jak zawsze.

oSa
oSa
7 lata temu
Reply to  znajoma

Jak pamiętam pan wójt Jeliński nie dostał ostatnio w 2016 r. absolutorium, więc chyba nie tak rozsądnie rządził pieniędzmi

Anonimowo
Anonimowo
7 lata temu
Reply to  oSa

od radnych nie , ale od NIO opinia była pozytywna.

oSa
oSa
7 lata temu
Reply to  Anonimowo

może się nie znam ale nie słyszałem żeby to RIO udzielało absolutorium. zawsze robi to rada. Opinia rio oznacza jak czytałem, że zgadzają się cyferki, ale czy pieniądze są wydane dobrze, czy źle to wiedzą radni na miejscu a nie urząd w Warszawie. Moim zdaniem radni się zachowali w porządku nie roztrząsając zbyt dokładnie roku 2016 i nie piorąc publicznie końcówki rządów poprzedniego wójta. Zamknęli pewien rozdział w milczeniu, pokazali klasę i słusznie. Chyba z obecnym wójtem się dogadują a w zgodzie więcej można zrobić niż w kłotni.

emma
emma
7 lata temu
Reply to  znajoma

droga znajoma proponuję Ci „rozsądnie rządził pieniędzmi, zresztą jak zawsze” proszę wstawić cudzysłów , przeanalizuj jakie inwestycje zrealizował wójt Kołakowski a jakie Jeliński. Już historia to oceni.

znajoma
znajoma
7 lata temu
Reply to  emma

O jakich ty mówisz inwestycjach wykonanych przez Kołakowskiego. Jeżeli masz na myśli gimnazjum, to zasługa nieżyjącego sekretarza. Chodnik do Szumska to zasługa Jelińskiego, którą przypisał sobie Kołakowski. Pieniądze były od marszałka.Wiem co piszę, bo znam szczegóły. Jakoś więcej nie mogę sobie przypomnieć.

Co jest grane
Co jest grane
7 lata temu

Wszyscy mowia o wspolpracy, a w srodku krwawe rozgrywki i intrygi najwyzszych lotow.

Fan
Fan
7 lata temu
Reply to  Co jest grane

Hehe

Karol
Karol
7 lata temu
Reply to  Fan

*Co jest grane* – i już widać zazdrość i spisek a może zemstę przegranych nie ważne jakie brednie tu napiszecie ludzie wiedzą swoje !

Dorota
Dorota
7 lata temu
Reply to  Karol

WLAŚNIE LUDZIE WIEDZĄ SWOJE??? z kąt ta pewność Karolciu.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x