Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Sprawni jak żołnierze – tylko w Ekonomiku!


od lewej: Sylwester Gross, Mateusz Barański, Hubert Gross

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W dniach 19-22 czerwca 2017r. w Bornem Sulinowie odbył się Finał Centralnych XL Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Drużyna Ekonomika znalazła się wśród najlepszych reprezentacji męskich ze wszystkich województw.

Do konkurencji, którym musieli sprostać zawodnicy należały: rzut granatem, tor sprawnościowy, podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna, strzelanie, bieg na orientację.

W 40. edycji ogólnopolskich, młodzieżowych zmagań sportowo-obronnych wzięły udział drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z 14 województw. Ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Finału Centralnych Zawodów „Sprawni jak żołnierze 2017” odbyło się 22 czerwca 2017r. przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie. Uroczystości towarzyszył widowiskowy występ Orkiestry Wojskowej z Koszalina.

Drużyna Ekonomika reprezentowana przez: Mateusza Barańskiego, Huberta Grossa i Sylwestra Grossa (przygotowana przez pana Mariusza Śmiegla) w XL Finale Centralnych Zawodów zajęła VIII miejsce. Ponadto, Sylwester Gross zajął I miejsce w konkurencji: strzelanie z małokalibrowego karabinka sportowego kbks.

Zważywszy na fakt, że w zawodach wzięła udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, serdecznie gratulujemy naszym chłopcom i ich opiekunowi tak ogromnego sukcesu. Ich zaangażowanie, wysiłek oraz praca włożona w przygotowanie do zawodów „Sprawni jak żołnierze” zostały docenione i nagrodzone. Brawo!

Drużyna Ekonomika znalazła się tym samym wśród najlepszych reprezentacji męskich ze wszystkich województw. Celne oko, wytrzymałość i precyzja w działaniu chłopców reprezentujących Zespół Szkół  Nr 4 przyczyniła się więc do popularyzacji celów wskazanych przez organizatorów zawodów (Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność”), czyli podnoszenie sprawności fizycznej młodzieży oraz krzewienie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych i zagadnień związanych z obronnością kraju.

źródło i zdjęcia: Zespół Szkół Nr 4
im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
seb

gratki 🙂

adam

Brawo Ekonomik!

mławianka

WOW. GRATulacje!! Super chłopaki!