Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawni jak żołnierze – tylko w Ekonomiku!


od lewej: Sylwester Gross, Mateusz Barański, Hubert Gross

W dniach 19-22 czerwca 2017r. w Bornem Sulinowie odbył się Finał Centralnych XL Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Drużyna Ekonomika znalazła się wśród najlepszych reprezentacji męskich ze wszystkich województw.

Do konkurencji, którym musieli sprostać zawodnicy należały: rzut granatem, tor sprawnościowy, podtrzymywanie życia – pierwsza pomoc przedmedyczna, strzelanie, bieg na orientację.

W 40. edycji ogólnopolskich, młodzieżowych zmagań sportowo-obronnych wzięły udział drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z 14 województw. Ogłoszenie wyników i uroczyste zakończenie Finału Centralnych Zawodów „Sprawni jak żołnierze 2017” odbyło się 22 czerwca 2017r. przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Bornem Sulinowie. Uroczystości towarzyszył widowiskowy występ Orkiestry Wojskowej z Koszalina.

Drużyna Ekonomika reprezentowana przez: Mateusza Barańskiego, Huberta Grossa i Sylwestra Grossa (przygotowana przez pana Mariusza Śmiegla) w XL Finale Centralnych Zawodów zajęła VIII miejsce. Ponadto, Sylwester Gross zajął I miejsce w konkurencji: strzelanie z małokalibrowego karabinka sportowego kbks.

Zważywszy na fakt, że w zawodach wzięła udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, serdecznie gratulujemy naszym chłopcom i ich opiekunowi tak ogromnego sukcesu. Ich zaangażowanie, wysiłek oraz praca włożona w przygotowanie do zawodów „Sprawni jak żołnierze” zostały docenione i nagrodzone. Brawo!

Drużyna Ekonomika znalazła się tym samym wśród najlepszych reprezentacji męskich ze wszystkich województw. Celne oko, wytrzymałość i precyzja w działaniu chłopców reprezentujących Zespół Szkół  Nr 4 przyczyniła się więc do popularyzacji celów wskazanych przez organizatorów zawodów (Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność”), czyli podnoszenie sprawności fizycznej młodzieży oraz krzewienie wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych i zagadnień związanych z obronnością kraju.

źródło i zdjęcia: Zespół Szkół Nr 4
im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
seb
seb
3 lata temu

gratki 🙂

adam
adam
3 lata temu

Brawo Ekonomik!

mławianka
mławianka
3 lata temu

WOW. GRATulacje!! Super chłopaki!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x