Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miasto dofinansuje wymianę pieca grzewczego dla dwudziestu mieszkańców


W lipcu br. wejdą w życie regulacje pozwalające mieszkańcom miasta ubiegać się o dotację na wymianę pieców na paliwo stałe. To program pilotażowy, na który przeznaczono w tym roku 120 tys. zł . Według zasad uchwalonych na ostatniej sesji rady miasta, kwota ta wystarczy dla minimum dwudziestu wnioskodawców. Takie wsparcie ma ograniczyć zanieczyszczenie powietrza powstające na skutek tzw. niskiej emisji.

Zgodnie z przyjętą uchwałą rady miasta osoba ubiegająca się o taką dotację musi spełnić kilka warunków. Musi być właścicielem i posiadać system ogrzewania z piecem węglowym. Maksymalna kwota dotacji wyniesie maksymalnie 6000 zł, jednak nie więcej niż 100% kosztów poniesionych na zakup pieca zasilanego gazem lub olejem opałowym. Możliwe będzie również uzyskanie dotacji w kwocie do 10 000 zł, jednak nie więcej niż 100% kosztów zakupu przy montażu pompy ciepła. Co ważne, z dotacji można pokryć jedynie koszt zakupu nowego pieca, koszty usług i montażu trzeba pokryć z własnej kieszeni.

Warunkiem koniecznym jest też zdemontowanie w sposób trwały dotychczasowego pieca – nie może on pozostać jako alternatywne źródło ogrzewania. Z dotacji może być sfinansowane przyłączenie nieruchomości do sieci gazowej, wraz z jednoczesną wymianą pieca węglowego na gazowy.

Wszystkie montowane urządzenia, muszą być fabrycznie nowe z co najmniej dwuletnią gwarancją i mają posiadać efektywność energetyczną klasy A lub wyższą. Wniosek o udzielenie dotacji złożyć należy przed ewentualnym rozpoczęciem prac modernizacyjnych. W przypadku uzyskania dotacji, należy przez co najmniej pięć lat zachować efekt ekologiczny – czyli utrzymać zamontowane nowe źródło ogrzewania, pod rygorem zwrotu dotacji.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mławiak
Mławiak
3 lata temu

Mam kocioł co żeliwny który ma ponad 30 lat i pale w nim metodą od góry z komina biały dymek się unosi jak z pieca gazowego i nie mam zamiaru wymieniać go na drogie piece które kosztują ponad 8 tyś przeróbka co około 500 zł oraz frezowanie komina z cegły 350 zł za metr z wkładem ale mnie nie jest stać ogrzewać domu gazem, olejem opałowym a tym bardziej pompą ciepła pompa i instalacja to wydatek od 25 tyś w górę.

pytanie
pytanie
3 lata temu

czy można ubiegać się o dotacje mając juz instalacje i piec gazowy ale powiedzmy niesprawny

vision
vision
3 lata temu

Mieszkańcy już zostali wytypowani wśród swoich, teraz tylko szopka aby wyglądało cacy.

Jarek
Jarek
3 lata temu

Tylko dla 20 osób??? Też mi sukces. Chyba rzeczywiście Kowalewski powinien zostać prezydentem San Escobar.

Dorota
Dorota
3 lata temu
Reply to  Jarek

z tego co slyszałam dobrze poinformowanych zródeł, to Kowalewski, ma wystartować w wyborach na Wójta gm. Szreńsk

Pytajacy
Pytajacy
3 lata temu

Zawsze to cos.
Ciekawe ilu chetnych znajdzie sie na dotacje

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x