Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strażacy usuwają kąśliwe owady


W ciągu minionego tygodnia strażacy praktycznie codziennie wyjeżdżali do zgłoszeń o zagrożeniu ze strony kąśliwych owadów, os, pszczół i szerszeni.

19.06.2017 roku o godzinie 18.38 w miejscowości Proszkowo gmina Szreńsk zastęp z OSP Szreńsk usuwał gniazdo os z budynku jednorodzinnego. Osy zagnieździły się w przewodzie kominowym. Strażacy przy pomocy drabiny dostali się do miejsca, w którym znajdował się kokon i usunęli go przy użyciu środka owadobójczego. Akcja trwała 41 minut.

21.06.2017 roku o godzinie 20.33 w miejscowości Cegielnia Ratowska gmina  Radzanów zastęp z OSP Radzanów usuwał kokon os z garażu. Działania zastępu polegały na zebraniu gniazda z owadami  do worka, następnie w drodze powrotnej wypuszczono je  do pobliskiego lasu. W zdarzeniu użyto ubrań ochronnych pszczelarskich. Akcja trwała 49 minut.

21.06.2017 roku o godzinie 20.55 przy ul. Kwiatowej w Konopkach gmina Stupsk miejscowy zastęp usuwał kokon os, które zagnieździły się w szczycie budynku mieszkalnego.   Działania zastępu polegały na zebraniu gniazda z owadami do worka,  następnie w drodze powrotnej wypuszczono je do pobliskiego lasu. W zdarzeniu użyto ubrań ochronnych pszczelarskich. Akcja trwała 1 godzinę.

21.06.2017 roku o godzinie 21.22 przy ul. Plac Piłsudskiego w Radzanowie miejscowy zastęp usuwał kokon pszczół, które zagnieździły się w ścianie budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu pszczelarza. Przybyły na miejsce pszczelarz podjął działania        w celu usunięcia zagrożenia. Akcja trwał 1 godzinę 29 minut.

22.06.2017 roku o godzinie 19.07 przy  ul. Marii Dąbrowskiej w Stupsku miejscowy zastęp usuwał gniazdo os , które zagnieździły się na ścianie budynku mieszkalnego.  Działania zastępu polegały na dostaniu się do gniazda przy pomocy drabiny, zebraniu owadów i usunięciu ich z posesji. W drodze powrotnej osy wypuszczono w lesie. Akcja trwała 13 minut.

23.06.2017 roku o godzinie 20.04 w miejscowości Krośnice gmina Stupsk zastęp z OSP Stupsk usuwał kokon szerszeni, które zagnieździły się na poddaszu budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępu polegały na zebraniu gniazda z owadami i usunięciu go z budynku. W drodze powrotnej szerszenie wypuszczono w lesie. Podczas działań użyto ubrań pszczelarskich. Akcja trwała 45 minut.

24.06.2017 roku o godzinie 19.13 przy ul. Henryka Sienkiewicza w Mławie doszło do pożaru w budynku handlowym. Pożar został wykryty przez system monitoringu pożarowego. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG PSP Mława stwierdzono, że spaleniu uległa potrawa w piekarniku w pomieszczeniu socjalnym. Pracownik ugasił pożar przed przybyciem straży i wyniósł spaloną potrawę na zewnątrz. Działania zastępu JRG PSP Mława polegały na sprawdzeniu pomieszczeń i przewietrzeniu pomieszczenia, w  którym doszło do zadymienia. Akcja trwała 17 minut.

25.06.2017 roku o godzinie 18.54 zastęp z JRG PSP Mława usuwał rój pszczół, które zagnieździły się wewnątrz przewodu kominowego budynku mieszkalnego jednorodzinnego  w  Mławie przy ul. Piekiełko. Działania zastępu polegały na zebraniu roju i usunięciu owadów z posesji. W drodze powrotnej pszczoły wypuszczono w lesie. Podczas działań użyto ubrań pszczelarskich. Akcja trwała 59 minut.

źródło: PSP w Mławie

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lata temu

Obrzydliwe owady. Pszczoly chociaz zbieraja nektar, a te osy z natury sa kasliwe.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x