Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Milena Gieszczyńska mistrzynią bugaja


Znamy już mławską mistrzynię w przyrządzaniu bugaja. W tegorocznej edycji, spośród sześciu bugajów zgłoszonych do konkursu jury za najlepszy uznało ten przygotowany przez Milenę Gieszczyńską. Drugie miejsce przyznano Urszuli Sasiak, trzecie Jadwidze Tomczyk. Zwyciężczynie otrzymały nagrody pieniężne w wysokości kolejno: 700, 500 i 300 zł.

Słoneczne ogrody Mława

Przygotowaną potrawę oceniało jury pod przewodnictwem Bożeny Tomkiel, dyrektora „szkoły gastronomicznej”. Uczestnicy konkursu musieli zachować kilka porcji bugaja do degustacji komisji, resztą częstowali publiczność. Komisja oceniała smak, zapach i kolorystykę, dekorację, kształt oraz prezentację wizualną potrawy. Konkursowi towarzyszyła również oprawa artystyczna, choć stało się już chyba tradycją, że jego rozstrzygnięciu towarzyszy ulewa. Tak było w ubiegłym roku, jak też niedzielnego wieczoru 25 czerwca. Na szczęście przerwa w opadach pozwoliła nie tylko rozstrzygnąć konkurs, ale również obejrzeć występy chóru Cantare, Ludowego Zespołu Artystycznego „Mławiacy” oraz  zespołu „Dąbkowiacy”.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

1500
mławianin

Ot wielkie rzeczy bugaja doprawić widać jak ludzie sami gotują 🙂 +500 się bawi

smakosz

śliczna pani, pyszny bugaj! gratuluje wygranej

Smakowita chwila

Dobre stare jedzenie. Tego dzis juz nie ma. Ale bugaj, to lepsze niz kielbasa.

Mieszkanka

Zjadlabym co nie co.
☺Na bugaja dzis czas

TO JA mlawianin

To zrob sobie sama wtedy lepiej smakuje

Radny

Cyganuch i meneli nie zabrakło do Bugaja. Szału nie było.

Smakowita chwila

Byli glodni to zjedli. Ot, wielkie mecyje