Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Milena Gieszczyńska mistrzynią bugaja


Znamy już mławską mistrzynię w przyrządzaniu bugaja. W tegorocznej edycji, spośród sześciu bugajów zgłoszonych do konkursu jury za najlepszy uznało ten przygotowany przez Milenę Gieszczyńską. Drugie miejsce przyznano Urszuli Sasiak, trzecie Jadwidze Tomczyk. Zwyciężczynie otrzymały nagrody pieniężne w wysokości kolejno: 700, 500 i 300 zł.

KSP Mława nabór

Przygotowaną potrawę oceniało jury pod przewodnictwem Bożeny Tomkiel, dyrektora „szkoły gastronomicznej”. Uczestnicy konkursu musieli zachować kilka porcji bugaja do degustacji komisji, resztą częstowali publiczność. Komisja oceniała smak, zapach i kolorystykę, dekorację, kształt oraz prezentację wizualną potrawy. Konkursowi towarzyszyła również oprawa artystyczna, choć stało się już chyba tradycją, że jego rozstrzygnięciu towarzyszy ulewa. Tak było w ubiegłym roku, jak też niedzielnego wieczoru 25 czerwca. Na szczęście przerwa w opadach pozwoliła nie tylko rozstrzygnąć konkurs, ale również obejrzeć występy chóru Cantare, Ludowego Zespołu Artystycznego „Mławiacy” oraz  zespołu „Dąbkowiacy”.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

7 - liczba komentarzy w artykule "Milena Gieszczyńska mistrzynią bugaja"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławianin
Gość

Ot wielkie rzeczy bugaja doprawić widać jak ludzie sami gotują 🙂 +500 się bawi

smakosz
Gość

śliczna pani, pyszny bugaj! gratuluje wygranej

Smakowita chwila
Gość

Dobre stare jedzenie. Tego dzis juz nie ma. Ale bugaj, to lepsze niz kielbasa.

Mieszkanka
Gość

Zjadlabym co nie co.
☺Na bugaja dzis czas

TO JA mlawianin
Gość

To zrob sobie sama wtedy lepiej smakuje

Radny
Gość

Cyganuch i meneli nie zabrakło do Bugaja. Szału nie było.

Smakowita chwila
Gość

Byli glodni to zjedli. Ot, wielkie mecyje

wpDiscuz