Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Milena Gieszczyńska mistrzynią bugaja


Znamy już mławską mistrzynię w przyrządzaniu bugaja. W tegorocznej edycji, spośród sześciu bugajów zgłoszonych do konkursu jury za najlepszy uznało ten przygotowany przez Milenę Gieszczyńską. Drugie miejsce przyznano Urszuli Sasiak, trzecie Jadwidze Tomczyk. Zwyciężczynie otrzymały nagrody pieniężne w wysokości kolejno: 700, 500 i 300 zł.

Przygotowaną potrawę oceniało jury pod przewodnictwem Bożeny Tomkiel, dyrektora „szkoły gastronomicznej”. Uczestnicy konkursu musieli zachować kilka porcji bugaja do degustacji komisji, resztą częstowali publiczność. Komisja oceniała smak, zapach i kolorystykę, dekorację, kształt oraz prezentację wizualną potrawy. Konkursowi towarzyszyła również oprawa artystyczna, choć stało się już chyba tradycją, że jego rozstrzygnięciu towarzyszy ulewa. Tak było w ubiegłym roku, jak też niedzielnego wieczoru 25 czerwca. Na szczęście przerwa w opadach pozwoliła nie tylko rozstrzygnąć konkurs, ale również obejrzeć występy chóru Cantare, Ludowego Zespołu Artystycznego „Mławiacy” oraz  zespołu „Dąbkowiacy”.

JK

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianin
mławianin
3 lata temu

Ot wielkie rzeczy bugaja doprawić widać jak ludzie sami gotują 🙂 +500 się bawi

smakosz
smakosz
3 lata temu

śliczna pani, pyszny bugaj! gratuluje wygranej

Smakowita chwila
Smakowita chwila
3 lata temu

Dobre stare jedzenie. Tego dzis juz nie ma. Ale bugaj, to lepsze niz kielbasa.

Mieszkanka
Mieszkanka
3 lata temu

Zjadlabym co nie co.
☺Na bugaja dzis czas

TO JA mlawianin
TO JA mlawianin
3 lata temu
Reply to  Mieszkanka

To zrob sobie sama wtedy lepiej smakuje

Radny
Radny
3 lata temu

Cyganuch i meneli nie zabrakło do Bugaja. Szału nie było.

Smakowita chwila
Smakowita chwila
3 lata temu
Reply to  Radny

Byli glodni to zjedli. Ot, wielkie mecyje

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x