Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Laureaci konkursu „Młody matematyk” i sąd nad matematyką


„Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat.” tak przed paroma stuleciami rzekł Galileusz. Nasi uczniowie postanowili sprawdzić, czy znany włoski matematyk i fizyk miał rację i podczas podsumowania konkurów „Młody Matematyk” oraz „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie zorganizowali SĄD NAD MATEMATYKĄ.

KSP Mława nabór

Obrady sądu, w wykonaniu klasy 2c były bardzo burzliwe. Pojawiły się oskarżenia, wydaje nam się jednak, że uczniowie odnieśli odwrotny skutek. Wszyscy zebrani, nie tylko Wysoki Sąd, mieli okazję dowiedzieć się, że matematyka jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia, a jej nieznajomość sprawia, że łatwo nas oszukać.

Laureatami konkursu „Młody Matematyk” zostali Paweł Kasiak z klasy 2 c oraz Aleksandra Lubiejewski z klasy 1 c.

źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 1

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz