Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Laureaci konkursu „Młody matematyk” i sąd nad matematyką


„Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat.” tak przed paroma stuleciami rzekł Galileusz. Nasi uczniowie postanowili sprawdzić, czy znany włoski matematyk i fizyk miał rację i podczas podsumowania konkurów „Młody Matematyk” oraz „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie zorganizowali SĄD NAD MATEMATYKĄ.

Obrady sądu, w wykonaniu klasy 2c były bardzo burzliwe. Pojawiły się oskarżenia, wydaje nam się jednak, że uczniowie odnieśli odwrotny skutek. Wszyscy zebrani, nie tylko Wysoki Sąd, mieli okazję dowiedzieć się, że matematyka jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia, a jej nieznajomość sprawia, że łatwo nas oszukać.

Laureatami konkursu „Młody Matematyk” zostali Paweł Kasiak z klasy 2 c oraz Aleksandra Lubiejewski z klasy 1 c.

źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 1

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x