Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2017”


Od soboty 24 czerwca,  policja   rozpoczyna  wzmożone działania prewencyjno – kontrolne  pod nazwą „Bezpieczne wakacje 2017”. Oznacza to częste kontrole drogowe – głównie w czasie wakacyjnych weekendów. Policjanci zapowiadają bezwzględne i surowe kary dla piratów drogowych.  Pod policyjnym nadzorem znajdą się także kąpieliska oraz miejsca letniego wypoczynku.   


Policyjne działania potrwają do końca wakacji. W ich realizacji wezmą udział  zarówno policjanci wydziału prewencji,  ruchu drogowego jak i służby kryminalnej. Systematyczne kontrole i nadzór nad ruchem drogowym, prowadzony będzie m.in. podczas weekendowych wyjazdów i powrotów oraz w okolicach odbywających się imprez, festynów i dyskotek.  Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierujących – zarówno pod kątem spożywania alkoholu jak innych środków odurzających. Prowadzone będą kontrole prędkości oraz przestrzegania przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Policjanci zapowiadają bezwzględne i surowe kary dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe, które są głównymi przyczynami niebezpiecznych zdarzeń.

Patrole ruchu drogowego sprawdzać będą także autokary i kierowców przed planowanymi wyjazdami zorganizowanych wycieczek i kolonii. Na terenie pow. mławskiego wyznaczono 2  miejsca kontroli:

– Mława, parking przy Al. Marszałkowskiej i ul. Kopernika

– Strzegowo – Plac Wolności,  przed budynkiem Urzędu Gminy

Pod policyjnym nadzorem znajdą się także piesi i rowerzyści. Wszystko po to by czas wakacji spędzony był jak najbezpieczniej. W związku z tym  policjanci kontrolować będą także miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży, sprawdzać stan trzeźwości opiekunów, podczas zorganizowanych form wypoczynku a także prowadzić kontrole na terenach wodnych.

Policjanci przestrzegają przed wchodzeniem do wody na niestrzeżonych kąpieliskach oraz przebywaniem nad woda osób małoletnich bez opieki dorosłego. Przypominają, że pływanie łódką lub kajakiem po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem, a kierowanie łodzią motorową w stanie nietrzeźwości – przestępstwem. Tereny wodne kontrolowane będą przez patrole policji,  we współpracy ze Strażą Gminną, ratownikami WOPR, Strażą Leśną oraz Strażą Rybacką.

Działania policji prowadzone będą także na terenie miasta. Policjanci sprawdzać będą tereny dworców, blokowiska,  ogródki działkowe oraz miejsca, w których gromadzi się młodzież. Policja apeluje do rodziców o wzmożenie nadzoru nad dziećmi i przypomina, że  osoby małoletnie, po godz. 22:00 powinny przebywać pod nadzorem osoby dorosłej. W przeciwnym razie policjanci wzywać będą rodzica po odbiór dziecka do jednostki policji, a w przypadku podejrzenia zaniedbań wychowawczych i zagrożenia demoralizacją – skierują sprawę do  sądu rodzinnego.

„Bezpieczne wakacje 2017 ” to także liczne działania profilaktyczno – edukacyjne, adresowane do wszystkich grup wiekowych. Już 6 lipca policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Ordona 14. Nie zabraknie ulubionej zabawy „Super – Detektyw” oraz konkursu „Odblask za rysunek”. Będą zagadki z dziedziny kryminalistyki i ruchu drogowego a wszystko to w ramach projektu „Wakacje z Maxem”, organizowanego przez MOPS w Mławie we współpracy z mławską policją, MDK w Mławie, biblioteką publiczną oraz MHS w Mławie.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczenie mienia podczas urlopowych wyjazdów – jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony domu i mieszkania jest czujna, międzysąsiedzka  pomoc. Planując wyjazd, pamiętajmy także o postojach i systematycznym odpoczynku podczas podróży.

Zachęcamy do odwiedzania profilu facebook Policja Mława oraz strony internetowej http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wml/ , gdzie publikujemy informacje o działaniach mławskiej policji,  utrudnieniach w ruchu, porady jak bezpiecznie spędzać wakacje oraz relacje i zdjęcia ze spotkań profilaktycznych.

źródło: Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x