Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Kupujemy karetkę, wóz strażacki i auto dla strażników


fot. UMM

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Miasto Mława przeznaczyło w swoim budżecie 420 tys. zł na zakup samochodu strażackiego, karetki i pojazdu służbowego straży miejskiej. Środki na ten cel pochodzą z ponad dwunastomilionowej nadwyżki budżetowej.

Na dofinansowanie dostawy ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie zarezerwowano w budżecie 200 000 zł, a na zakup pojazdu służbowego dla strażników miejskich – 70 000 zł. Podczas ostatniej sesji rady miasta – 2 czerwca 2017 r. – radni przyjęli ponadto uchwałę o udzieleniu Powiatowi Mławskiemu pomocy finansowej w wysokości 150 000 zł na zakup samochodu sanitarnego z noszami. Dokument został przyjęty jednogłośnie. Zakupiony w przyszłości sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu.

Wspomniana pomoc dla Powiatu Mławskiego nie jest jedyną, jakiej miasto udzieliło mu w ostatnim czasie. Również podczas sesji 2 czerwca została przyjęta uchwała o udzieleniu pomocy z przeznaczeniem na działalność Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie. Środki w wysokości 20 000 zł mają być spożytkowane na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem placówki, m.in. konsultacje psychiatryczne dla klientów ośrodka, superwizje, zakup niezbędnego wyposażenia i opłaty za media. –Dziękuję burmistrzowi za przyjęcie wniosku i radnym za podjęcie uchwały. Dziękuję, że robicie to od kilku lat, rozumiecie, jakie mamy problemy finansowe, jak ważna jest nasza placówka – mówiła 2 czerwca dyrektor ZOW-u Joanna Tańska.

Przypomnijmy, że już podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Mława radni poparli swoimi głosami udzielenie powiatowi pomocy finansowej w wysokości 240 000 zł na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej z drogą krajową nr 7.

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

1500
Jarząbek

Jak można tak trwonić pieniądze i jak można się na to zgadzać tak zupełnie bez szemrania, panowie radni, czy wy naprawdę jesteście tylko i wyłącznie od podnoszenia ręki na każde skinienie burmistrza?
Och chyba najwyższy czas na zmiany i to nie tylko w Um na głównych dwóch stołkach (SK i HA) ale i wśród radnych bezradnych. Życzę wam serdecznie, żeby wasze skamłanie o głosy przed wyborami spotkało się z dezaprobatą, na którą w tej kadencji wyjątkowo wszyscy sobie zasłużyliście.

Jarząbek

Szczytne cele, ale… jak zwykle jest jakieś ale… Miasto sponsoruje wydatki starostwa… myślę że to trochę nie tak, gdy miejskie ulice i chodniki są w bardzo złym, wręcz opłakanym stanie, gdy dalszy remont MDK został odłożony ad acta, a przecież powstała nadwyżka budżetowa jakby nie było jest z refundacji I etapu MDK. Czyż ta refundacja nie powinna przypadkiem być spożytkowana na II etap remontu MDK, czyli mówiąc wprost na remont naszego, obskurnego i śmierdzącego kina? Pieniądze lekko przyszły (zewnętrzna firma zajęła się ich pozyskaniem), ale to wcale nie znaczy, że trzeba je wydawać bez zastanowienia. Panie burmistrzu, każdy umie wydawać… Czytaj więcej »

XYZ

Pytanie-czy zakup tego typu wyposażenia nie leży w kwestii starostwa? Czy ratusz nie ma innych wydatków?

wax

Do XYZ. To niech dbają o powiat a miasto niech sobie radzi?