Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kupujemy karetkę, wóz strażacki i auto dla strażników


fot. UMM


Miasto Mława przeznaczyło w swoim budżecie 420 tys. zł na zakup samochodu strażackiego, karetki i pojazdu służbowego straży miejskiej. Środki na ten cel pochodzą z ponad dwunastomilionowej nadwyżki budżetowej.

Na dofinansowanie dostawy ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie zarezerwowano w budżecie 200 000 zł, a na zakup pojazdu służbowego dla strażników miejskich – 70 000 zł. Podczas ostatniej sesji rady miasta – 2 czerwca 2017 r. – radni przyjęli ponadto uchwałę o udzieleniu Powiatowi Mławskiemu pomocy finansowej w wysokości 150 000 zł na zakup samochodu sanitarnego z noszami. Dokument został przyjęty jednogłośnie. Zakupiony w przyszłości sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu.

Wspomniana pomoc dla Powiatu Mławskiego nie jest jedyną, jakiej miasto udzieliło mu w ostatnim czasie. Również podczas sesji 2 czerwca została przyjęta uchwała o udzieleniu pomocy z przeznaczeniem na działalność Zespołu Ośrodków Wsparcia w Mławie. Środki w wysokości 20 000 zł mają być spożytkowane na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem placówki, m.in. konsultacje psychiatryczne dla klientów ośrodka, superwizje, zakup niezbędnego wyposażenia i opłaty za media. –Dziękuję burmistrzowi za przyjęcie wniosku i radnym za podjęcie uchwały. Dziękuję, że robicie to od kilku lat, rozumiecie, jakie mamy problemy finansowe, jak ważna jest nasza placówka – mówiła 2 czerwca dyrektor ZOW-u Joanna Tańska.

Przypomnijmy, że już podczas kwietniowej sesji Rady Miasta Mława radni poparli swoimi głosami udzielenie powiatowi pomocy finansowej w wysokości 240 000 zł na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Nowowiejskiej z drogą krajową nr 7.

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Jak można tak trwonić pieniądze i jak można się na to zgadzać tak zupełnie bez szemrania, panowie radni, czy wy naprawdę jesteście tylko i wyłącznie od podnoszenia ręki na każde skinienie burmistrza?
Och chyba najwyższy czas na zmiany i to nie tylko w Um na głównych dwóch stołkach (SK i HA) ale i wśród radnych bezradnych. Życzę wam serdecznie, żeby wasze skamłanie o głosy przed wyborami spotkało się z dezaprobatą, na którą w tej kadencji wyjątkowo wszyscy sobie zasłużyliście.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Szczytne cele, ale…
jak zwykle jest jakieś ale…
Miasto sponsoruje wydatki starostwa… myślę że to trochę nie tak, gdy miejskie ulice i chodniki są w bardzo złym, wręcz opłakanym stanie, gdy dalszy remont MDK został odłożony ad acta, a przecież powstała nadwyżka budżetowa jakby nie było jest z refundacji I etapu MDK. Czyż ta refundacja nie powinna przypadkiem być spożytkowana na II etap remontu MDK, czyli mówiąc wprost na remont naszego, obskurnego i śmierdzącego kina?
Pieniądze lekko przyszły (zewnętrzna firma zajęła się ich pozyskaniem), ale to wcale nie znaczy, że trzeba je wydawać bez zastanowienia.
Panie burmistrzu, każdy umie wydawać pieniądze, a Pan naszymi pieniędzmi po prostu szasta na lewo i prawo za zezwoleniem radnych bezradnych, którzy są panu bardzo spolegliwi.
To co robi burmistrz wraz ze swoją RM jest wręcz oburzające.

XYZ
XYZ
4 lata temu

Pytanie-czy zakup tego typu wyposażenia nie leży w kwestii starostwa? Czy ratusz nie ma innych wydatków?

wax
wax
4 lata temu
Reply to  XYZ

Do XYZ. To niech dbają o powiat a miasto niech sobie radzi?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x