Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

23. km odcinek trasy S7 Nidzica – Napierki już otwarty


fot. prywatne


Kierowcy mogą już korzystać z prawie 23-kilometrowego fragmentu drogi ekspresowej S7 na odcinku Nidzica – Napierki. Stanowi on kontynuację istniejącej już drogi ekspresowej S7 Olsztynek – Nidzica. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

W ramach inwestycji powstało ok. 22,7 km  dwujezdniowej drogi ekspresowej S7. Wybudowane zostały drogi serwisowe, obiekty inżynierskie oraz obiekty ochrony środowiska.  Powstały węzły drogowe – „Nidzica Północ”, „Nidzica Południe”, „Powierż”, „Napierki”.

Umowę na budowę podpisano 22 stycznia 2015 roku. Inwestycja o łącznej długości 22,7 km została podzielona na dwa krótsze odcinki realizacyjne. Zadanie I to budowa odcinka  Nidzica Północ – Nidzica Południe  o długości 9,1 km, a  zadanie II –  budowa odcinka Nidzica Południe – Napierki  o długości 13, 6 km. Wykonawcą pierwszego zadania  o wartości 229,4 mln zł jest Strabag Sp. z o.o. . Drugie zadanie wykonała firma  Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o. o. za kwotę 263,1 mln zł. Odcinek Nidzica – Napierki był realizowany w ramach  projektu „Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Olsztynek (S51) – Płońsk (S10)” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko. Całkowity koszt realizacji odcinka S7 Nidzica – Napierki, obejmujący oprócz robót budowlanych także koszty dokumentacji, wykupu gruntów, nadzoru wynosi 629 751 600,00 PLN, kwota wydatków kwalifikowalnych – 348 490 665,08 PLN, dofinansowanie – 296 217 065,31 PLN.

Oddanie do ruchu odcinka Nidzica – Napierki o długości 22,7 km to kolejny etap budowy drogi ekspresowej S7 łączącej Gdańsk, Warszawę i Kraków. W województwie warmińsko-mazurskim wybudowano już prawie 90 km tej trasy na odcinkach: Elbląg – Ostróda Północ (59,4 km) oraz Olsztynek – Nidzica (31,3 km). W budowie znajdują się obecnie jeszcze 3 odcinki S7 o łącznej długości 29,8 km. Zakończenie  tych inwestycji planowane jest w tym roku. W rezultacie na koniec 2017 roku cała droga S7 w województwie warmińsko-mazurskim będzie w klasie drogi ekspresowej.

Źródło i fot. GDDKiA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca
kierowca
7 lata temu

Klimat na foto głównym prawie jak z Lost Highway 😀 Pozdrawiam muzycznie https://www.youtube.com/watch?v=aepBpZ3kXek

Szofer
Szofer
7 lata temu
Reply to  kierowca

Otwarta z wielka pompa. Ciekawe kiedy sie droga posypie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x