Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śmierć odkopana koło drogi w Iłowie Osadzie


Policjanci nie tylko pilnują porządku na drogach, podejmują interwencje i reagują na różne sytuacje niosąc pomoc społeczeństwu. Zdarza się również, że uczestniczą w konwojach czy działaniach zabezpieczających … materiały wybuchowe. Właśnie w takiej niecodziennej sytuacji znaleźli się policjanci z Działdowa, którzy pełnili służbę przy zabezpieczeniu granatów moździerzowych na terenie gminy Iłowo-Osada.

22 czerwca około południa patrol rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego przejął miejsce znaleziska kilkudziesięciu pocisków artyleryjskich w gminie Iłowo-Osada. Pociski zostały znalezione wczoraj podczas prac drogowych przy oczyszczaniu i pogłębianiu pobocza drogi powiatowej w gminie Iłowo-Osada. Pracownicy firmy wykonującej prace natrafili na jeden granat moździerzowy a chwilę później na 5 kolejnych. O zdarzeniu poinformowali policję. Pirotechnicy z działdowskiej komendy udali się na miejsce znaleziska i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wstrzymano w tym miejscu ruch, a o wszystkim poinformowano Służby zajmujące się rozminowaniem terenu. Patrol saperski po przyjeździe, podczas sprawdzania terenu, natrafił na kolejne granaty. W sumie zabezpieczono 167 sztuk granatów moździerzowych i 10 sztuk pocisków innego rodzaju z widocznym materiałem wybuchowym.

Policjanci przez cały ten czas zabezpieczali miejsce znaleziska. Obecnie działania na tym terenie prowadzą służby rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego.

źródło i fot.: KPP Działdowo

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
partyzant
partyzant
3 lata temu

tanio odkupię

kombatant
kombatant
3 lata temu
Reply to  partyzant

pisz na priw hehe

kot
kot
3 lata temu

Proszę, a to już tyle lat po wojnie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x