Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Śmierć odkopana koło drogi w Iłowie Osadzie


Policjanci nie tylko pilnują porządku na drogach, podejmują interwencje i reagują na różne sytuacje niosąc pomoc społeczeństwu. Zdarza się również, że uczestniczą w konwojach czy działaniach zabezpieczających … materiały wybuchowe. Właśnie w takiej niecodziennej sytuacji znaleźli się policjanci z Działdowa, którzy pełnili służbę przy zabezpieczeniu granatów moździerzowych na terenie gminy Iłowo-Osada.

KSP Mława nabór

22 czerwca około południa patrol rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego przejął miejsce znaleziska kilkudziesięciu pocisków artyleryjskich w gminie Iłowo-Osada. Pociski zostały znalezione wczoraj podczas prac drogowych przy oczyszczaniu i pogłębianiu pobocza drogi powiatowej w gminie Iłowo-Osada. Pracownicy firmy wykonującej prace natrafili na jeden granat moździerzowy a chwilę później na 5 kolejnych. O zdarzeniu poinformowali policję. Pirotechnicy z działdowskiej komendy udali się na miejsce znaleziska i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wstrzymano w tym miejscu ruch, a o wszystkim poinformowano Służby zajmujące się rozminowaniem terenu. Patrol saperski po przyjeździe, podczas sprawdzania terenu, natrafił na kolejne granaty. W sumie zabezpieczono 167 sztuk granatów moździerzowych i 10 sztuk pocisków innego rodzaju z widocznym materiałem wybuchowym.

Policjanci przez cały ten czas zabezpieczali miejsce znaleziska. Obecnie działania na tym terenie prowadzą służby rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego.

źródło i fot.: KPP Działdowo

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Śmierć odkopana koło drogi w Iłowie Osadzie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
partyzant
Gość

tanio odkupię

kombatant
Gość

pisz na priw hehe

kot
Gość

Proszę, a to już tyle lat po wojnie

wpDiscuz