Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prymusi po wycieczce w ramach nagrody Burmistrza Miasta Mława


Jak co roku, Burmistrz Miasta Mława zaprosił najlepszych uczniów z mławskich szkół na wycieczkę, w ramach nagrody burmistrza. Wycieczka została zaplanowana na 21 czerwca (środa). W tym roku dzieci i młodzież wraz z opiekunami pojechali do Torunia oraz okolic.

W programie wycieczki znalazł się między innymi Dom Legend Toruńskich, miejsce, które zapewniło niezwykłe wrażenia i atrakcje, które jest połączeniem interaktywnego muzeum i teatru. Pobyt w Domu Legend przeniósł uczestników w magiczny świat opowieści o mieście i jego historii.

Następnym punktem było Centrum Nauki „Młyn Wiedzy”. Centrum Nowoczesności to instytucja kultury, której głównym zadaniem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej. Uczestnicy zwiedzili kilka wystaw dostępnych w młynie, m. in. Wahadło Foucaulta, przeżycie, o obrotach, przebudowa, poruszyć wyobraźnię.

Najbardziej ze wszystkich atrakcji spodobało się Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Interaktywne Muzeum zlokalizowane w gotyckim wnętrzu przeniosło młodzież w podróż do krainy papieru i druku, prezentując unikatowe zbiory pras drukarskich i jedyne w Polsce eksponaty. Z podziałem na dwie grupy odbyły się warsztaty: czerpanie sezonowego papieru oraz nauka pisania gęsim piórem i patykiem lipowym.

Po obiedzie, grupa pospacerowała z przewodnikiem po Starym Mieście. Uczesnicy wycieczki zadowoleni, z uśmiechami na twarzy, cali i zdrowi wrócili do domów.

Serdecznie dziękujemy opiekunkom ze szkół, które uczestniczyły w wycieczce, dbając o bezpieczeństwo uczestników – p. Barbarze Stęmplińskiej (SP1), p. Iwonie Kupniewskiej (SP7), p. Marioli Dorocie Olszewskiej (SP6), p. Małgorzacie Dorocie Stańczak, (Gimnazjum 1) oraz p. Magdalenie Staszewskiej z Urzędu Miasta.

W wycieczce w ramach nagrody Burmistrza Miasta Mława uczestniczyli:

Zespół Placówek Oświatowych nr 1

Adam Powązka
Mateusz Powązka
Anna Wtulich
Karbowski Krzysztof
Adam Witkowski

Zespół Placówek Oświatowych nr 2

Gabriela Oflenda
Oliwia Brzozowska
Julia Rybka
Bartosz Rutkowski
Maja Harzyńska
Szymon Gorlewski

Zespół Placówek Oświatowych nr 3

Natalia Boras
Zuzanna Dumińska
Maria Goszczyńska
Karolina Kosek
Karolina Mackiewicz
Natalia Marciniak
Marcin Pawłowski
Aleksandra Meredyk
Gabriela Nagucka
Kalina Ossowska
Iga Ostrowska

Szkoła Podstawowa nr 6

Gabriela Herdon
Karolina Bielska
Aleksandra Woźniak
Jan Pawłowski
Magdalena Wiącek
Maja Rólka
Natalia Ciesielska

Gimnazjum nr 1

Julia Żakowska
Paweł Kasiak
Paulina Miecznikowska
Jakub Pabijanek
Aleksandra Chrostowska
Eliza Izabela Tupacz
Lirjetta Matyga

Gimnazjum nr 2

Amanda Wolak
Julia Śmigielska
Dagmara Pawłowska
Daniel Jędrzejewski
Mateusz Jurkiewicz
Julia Szczechowicz

źródło: UMM
zdj. Magdalena Staszewska

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z bliska
z bliska
3 lata temu

No tak takim incjatywom tylko przyklasnąć, ale z pewnością OJCIEC TADEUSZ pozostał nie zadowolony bo mławscy prymusi go nie odwiedzili, i nie zobaczyli nowo otwartej kawiarni, a może zapomniano o tej informacji nas poinformować???

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  z bliska
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x