Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Ogromny sukces literacki uczniów Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie


Uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół w Szydłowie wzięli udział w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej i znaleźli się w gronie nagrodzonych.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Sukces jest tym większy, że na konkurs ten nadesłano aż 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy.

Wyróżnienia zdobyli:

Samanta Maćkowska z klasy VI – kategoria proza, Roksana Wodzyńska z klasy VI- kategoria proza, Filip Bugaj z klasy VI – kategoria proza (opiekun: nauczycielka języka polskiego pani Anna Szydłowska).

Nagrodzone utwory literackie zostały opublikowane w 26-ej książce pokonkursowej  Do świata dziecka wchodzi się boso  i zostały  wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 22 maja 2017 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Organizatorzy konkursu podkreślili, że nie zawsze z laureatów wyrastają dorośli poeci i pisarze. Pozostają jednak ludźmi otwartymi i wrażliwymi na piękno sztuki.

Jeżeli potrafimy dbać o rozwijanie swoich talentów, odkrywamy radość wykonywania prac, które cieszą nas samych. Bogacimy z całych sił posiadaną już wiedzę, możemy liczyć, że los odda nam wszystko z nawiązką i doliczy do naszych dążeń także sukcesy. A sukcesy zauważane przez innych ludzi cieszą swą miarą nas samych i wszystkich wokół, tak powinno być  zawsze i wszędzie!

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM WYCHOWANKOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW I MOTYWACJI DO KOLEJNYCH SPOTKAŃ Z PIÓREM.

źródło i zdjęcia:  Szkoła Podstawowa im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
mango

Wspaniałe wyróżnienia GRATULACJE!! 🙂