Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Ogromny sukces literacki uczniów Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie


Uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół w Szydłowie wzięli udział w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej i znaleźli się w gronie nagrodzonych.

KSP Mława nabór

Sukces jest tym większy, że na konkurs ten nadesłano aż 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy.

Wyróżnienia zdobyli:

Samanta Maćkowska z klasy VI – kategoria proza, Roksana Wodzyńska z klasy VI- kategoria proza, Filip Bugaj z klasy VI – kategoria proza (opiekun: nauczycielka języka polskiego pani Anna Szydłowska).

Nagrodzone utwory literackie zostały opublikowane w 26-ej książce pokonkursowej  Do świata dziecka wchodzi się boso  i zostały  wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 22 maja 2017 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Organizatorzy konkursu podkreślili, że nie zawsze z laureatów wyrastają dorośli poeci i pisarze. Pozostają jednak ludźmi otwartymi i wrażliwymi na piękno sztuki.

Jeżeli potrafimy dbać o rozwijanie swoich talentów, odkrywamy radość wykonywania prac, które cieszą nas samych. Bogacimy z całych sił posiadaną już wiedzę, możemy liczyć, że los odda nam wszystko z nawiązką i doliczy do naszych dążeń także sukcesy. A sukcesy zauważane przez innych ludzi cieszą swą miarą nas samych i wszystkich wokół, tak powinno być  zawsze i wszędzie!

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM WYCHOWANKOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW I MOTYWACJI DO KOLEJNYCH SPOTKAŃ Z PIÓREM.

źródło i zdjęcia:  Szkoła Podstawowa im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Ogromny sukces literacki uczniów Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mango
Gość

Wspaniałe wyróżnienia GRATULACJE!! 🙂

wpDiscuz