Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ogromny sukces literacki uczniów Szkoły Podstawowej im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie


Uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół w Szydłowie wzięli udział w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej i znaleźli się w gronie nagrodzonych.


Sukces jest tym większy, że na konkurs ten nadesłano aż 8390 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 508 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy.

Wyróżnienia zdobyli:

Samanta Maćkowska z klasy VI – kategoria proza, Roksana Wodzyńska z klasy VI- kategoria proza, Filip Bugaj z klasy VI – kategoria proza (opiekun: nauczycielka języka polskiego pani Anna Szydłowska).

Nagrodzone utwory literackie zostały opublikowane w 26-ej książce pokonkursowej  Do świata dziecka wchodzi się boso  i zostały  wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali 22 maja 2017 r. w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Organizatorzy konkursu podkreślili, że nie zawsze z laureatów wyrastają dorośli poeci i pisarze. Pozostają jednak ludźmi otwartymi i wrażliwymi na piękno sztuki.

Jeżeli potrafimy dbać o rozwijanie swoich talentów, odkrywamy radość wykonywania prac, które cieszą nas samych. Bogacimy z całych sił posiadaną już wiedzę, możemy liczyć, że los odda nam wszystko z nawiązką i doliczy do naszych dążeń także sukcesy. A sukcesy zauważane przez innych ludzi cieszą swą miarą nas samych i wszystkich wokół, tak powinno być  zawsze i wszędzie!

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM WYCHOWANKOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW I MOTYWACJI DO KOLEJNYCH SPOTKAŃ Z PIÓREM.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

źródło i zdjęcia:  Szkoła Podstawowa im. 49 Pułku Piechoty w Szydłowie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mango
mango
7 lata temu

Wspaniałe wyróżnienia GRATULACJE!! 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x