Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Wyjeżdżasz zagranicę? Pamiętaj o EKUZ


fot. Pixabay

KSP Mława nabór

W związku z rosnącym w okresie letnim zainteresowaniem Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ będzie czynny w najbliższą sobotę, 24 czerwca 2017 r., w godzinach 8.00-16.00.

Jednocześnie MOW NFZ, dokładając wszelkich starań, aby czas oczekiwania na wyrobienie EKUZ był jak najkrótszy, podwoił liczbę stanowisk, przy których można wyrobić kartę.

Przypominamy, że Mazowiecki OW NFZ czynny jest od poniedziałku do piątku w  godzinach 8.00-16.00, a w czwartki od 8.00 do 18.00.

Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie oraz do delegatur:

– Ciechanów: 17 Stycznia 7
– Ostrołęka: Kościuszki 45
– Płock: Padlewskiego 18c
– Radom: Piastowska 4
– Siedlce: Piłsudskiego 4

EKUZ uprawnia w nagłych przypadkach do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria). Aby otrzymać EKUZ, należy wypełnić wniosek i przynieść go do siedziby oddziału NFZ bądź delegatury. Karta wydawana jest „od ręki”.

Podpisany wniosek lub jego skan można także przesłać pocztą, e-mailem, za pośrednictwem systemu ePUAP, bądź faksem. Jeśli wniosek prześlemy, EKUZ zostanie przekazana we wskazany we wniosku sposób – kartę można odebrać osobiście w oddziale, bądź delegaturze NFZ Mazowsze lub wskazać adres, na który zostanie przesłana.

UWAGA! Każdy zgłoszony do ubezpieczenia rodzica jako uczeń lub student musi załączyć do wniosku kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta lub inną formę zaświadczenia o kontynuowaniu nauki.

źródło: Andrzej Troszyński rzecznik prasowy NFZ Mazowsze

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz