Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wyjeżdżasz zagranicę? Pamiętaj o EKUZ


fot. Pixabay


W związku z rosnącym w okresie letnim zainteresowaniem Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ będzie czynny w najbliższą sobotę, 24 czerwca 2017 r., w godzinach 8.00-16.00.

Jednocześnie MOW NFZ, dokładając wszelkich starań, aby czas oczekiwania na wyrobienie EKUZ był jak najkrótszy, podwoił liczbę stanowisk, przy których można wyrobić kartę.

Przypominamy, że Mazowiecki OW NFZ czynny jest od poniedziałku do piątku w  godzinach 8.00-16.00, a w czwartki od 8.00 do 18.00.

Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie oraz do delegatur:

– Ciechanów: 17 Stycznia 7
– Ostrołęka: Kościuszki 45
– Płock: Padlewskiego 18c
– Radom: Piastowska 4
– Siedlce: Piłsudskiego 4

EKUZ uprawnia w nagłych przypadkach do korzystania ze świadczeń zdrowotnych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na terenie państw Unii Europejskiej i EFTA (Islandia, Lichtenstein, Norwegia i Szwajcaria). Aby otrzymać EKUZ, należy wypełnić wniosek i przynieść go do siedziby oddziału NFZ bądź delegatury. Karta wydawana jest „od ręki”.

Podpisany wniosek lub jego skan można także przesłać pocztą, e-mailem, za pośrednictwem systemu ePUAP, bądź faksem. Jeśli wniosek prześlemy, EKUZ zostanie przekazana we wskazany we wniosku sposób – kartę można odebrać osobiście w oddziale, bądź delegaturze NFZ Mazowsze lub wskazać adres, na który zostanie przesłana.

UWAGA! Każdy zgłoszony do ubezpieczenia rodzica jako uczeń lub student musi załączyć do wniosku kopię aktualnej legitymacji ucznia/studenta lub inną formę zaświadczenia o kontynuowaniu nauki.

źródło: Andrzej Troszyński rzecznik prasowy NFZ Mazowsze

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x