Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
meblolux

Piknik „Czas relaksu” w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie


Być wśród ludzi i z ludźmi, to czasami prawdziwe święto”. (Phil Bosmans). Takie właśnie święto miało miejsce 20 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie, gdzie odbył się Piknik Rodzinny „Czas relaksu”.

Słoneczne ogrody Mława

Zatem po kolei. O godz. 17.30 licznie zebranych uczniów, rodziców oraz gości powitał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 – Jarosław Jabłonowski. Potem sprawy wzięli w swoje ręce znakomici konferansjerzy: p. Magdalena Miecznikowska i p. Arkadiusz Dłubisz, którzy czuwali, aby wszystkie występy przebiegały bez zakłóceń, a dzieci i młodzież czuły się otoczone życzliwością i serdecznością.

Zanim przejdziemy do opisania, kto zaprezentował się na szkolnej scenie, przedstawimy, co działo się na placu przed szkołą.

Na początku od 17.15 witały wszystkich gości postacie z bajek, które przybyłym dzieciom i młodzieży wręczały słodkości. Na placu można było spróbować ciepłych kiełbasek, posmakować super dużej waty cukrowej, odbyć szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w wojskowej sanitarce, a także skorzystać z przejażdżki kładem oraz zabytkowym gazikiem.

A w środku kolorowy zawrót głowy od talentów naszych uczniów. Kogo i co podziwialiśmy i oklaskiwaliśmy, aż ręce nam puchły?

Na początku bajka „ O rybaku i złotej rybce” w języku niemieckim – z polskim lektorem, w której dzieci przeniosły się w czasy starego rybaka i jego zazdrosnej żony. Zobaczyły pałac, tańce nowoczesne i staropolskie – polonez, ale również bajkową – kolorową dekorację. Po chwilach zadumy wysłuchaliśmy koncertu na cztery ręce. Przyszła uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 oraz jej kolega gimnazjalny, wykonali kilka utworów np. kankan. Koncert zakończył się gromkimi brawami na stojąco.

Następnie prowadzący zaprosili gości do wspólnej zabawy:

kącika gier i zabaw, w który dzieci i starsi uczniowie odłożyli komórki i zagrali w „gumę”, chińczyka, twistera, scrabble, małpi gaj i zmierzyli się z najlepszym uczniem w układaniu kostki Rubika / 30 sekund /. Ponadto dzieciom przypadła do gustu gra w „kółko i krzyżyk”, która z kartki papieru przeniosła się na matę i zaangażowała żywe osoby. W nagrodą za udział w grach dzieci mogły pomalować sobie twarz ;
warsztatów plastycznych, w których goście mogli spróbować sił artystycznych wykonując malowanki, wydzieranki, wyklejanki i prezentowały je swoim rodzicom;
fotobudki – gdzie wszyscy poprzez mobilne urządzenie, łączące ze sobą nowoczesną technologię z tradycyjną fotografią, mogli zrobić zdjęcie. Była to świetna zabawa dla całej rodziny, dużo wrażeń i ciekawych zdjęć ze Shrekiem, Fioną, Minionkiem, Żabką czy Czerwonym Kapturkiem;
kącika pszczelarza – w którym prawdziwy pszczelarz pokazał ul, zasady zbierania miodu, hierarchię pszczół a także ochronne ubranie. Na koniec każdy uczestnik zabawy mógł spróbować prawdziwego tegorocznego miodu.
miejsca spotkania z Mistrzem Świata w Kickboxingu – gdzie pod jego okiem można było spróbować sił w walce, obronie, mocnych ciosach, a przede wszystkim zrobić sobie zdjęcie.
słodkości– które czekały na dzieci w różnych miejscach: ciasteczka, ciasto, chipsy, paluszki, groszki, cukierki, żelki, a także woda mineralna, soki, napoje.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Magdalena Miecznikowska wraz z Szymonem Dziubińskim z „Impreza jak marzenie”, dzięki której dzieci mogły wspólnie potańczyć, poprzeciągać linę, zabawić się kolorową chustą, skorzystać z dwóch zjeżdżalni i zamknąć się w bańce mydlanej.

Nie byłoby tak udanego przedsięwzięcia bez pomocy dobrych ludzi. Dlatego szczególne podziękowania przekazujemy: Pani Magdalenie Miecznikowskiej – „Impreza jak marzenie”, Hurtowni Duet Sp. z o.o. – Państwa Sobocińskich, Hurtowni owocowo – warzywnej – Państwa Zaborowskich, Spółdzielni Spożywców „SPOŁEM”, Państwu Zofii i Hubertowi Kowalskim ze sklepu „Hubertus”, Państwu Chmielewskim z Mławy, Państwu Rutkowskim z Cegielni Lewickiej – sklep „Marko”, Panu Wojtkowi Chylińskiemu, Panu Arkadiuszowi Zembrzuskiemu, Pani Barbarze Łojewskiej, Komendzie Powiatowej Policji w Mławie, Radzie Rodziców działającej przy Gimnazjum nr 2 w Mławie, Radzie pedagogicznej Gimnazjum nr 2 w Mławie, i prosimy o przyjęcie tytułu „Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie”.

Tego wtorkowego popołudnia było gwarno, wesoło i radośnie. A tłumy przybyłych dzieci, rodziców, babć, dziadków, sympatyków naszej szkoły świadczą, że Piknik „Czas relaksu” należy zaliczyć do udanego przedsięwzięcia, któremu sprzyjała też słoneczna pogoda. Zapraszamy za rok.

« 1 z 4 »

źródło: Szkoła Podstawowa nr 3 w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Radek

Impreza pierwsza klasa!

TO--JA mławianin

No nie bez żartów—ZNAKOMICI KONFERANSJERZY— między innymi Arkadiusz Dłubisz który mając mikrofon w ręce to zapomina co ma mówić???? I nie potrafi zdania sklecić, w/w może co najwyżej teksty z kartki czytać ale bycie prowadzącym imprezę to duży znak ?????

rodzic

było bardzo fajnie ! Naprawdę warto byłoprzyjść do starej 3.