Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piknik „Czas relaksu” w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie


Być wśród ludzi i z ludźmi, to czasami prawdziwe święto”. (Phil Bosmans). Takie właśnie święto miało miejsce 20 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie, gdzie odbył się Piknik Rodzinny „Czas relaksu”.


Zatem po kolei. O godz. 17.30 licznie zebranych uczniów, rodziców oraz gości powitał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 – Jarosław Jabłonowski. Potem sprawy wzięli w swoje ręce znakomici konferansjerzy: p. Magdalena Miecznikowska i p. Arkadiusz Dłubisz, którzy czuwali, aby wszystkie występy przebiegały bez zakłóceń, a dzieci i młodzież czuły się otoczone życzliwością i serdecznością.

Zanim przejdziemy do opisania, kto zaprezentował się na szkolnej scenie, przedstawimy, co działo się na placu przed szkołą.

Na początku od 17.15 witały wszystkich gości postacie z bajek, które przybyłym dzieciom i młodzieży wręczały słodkości. Na placu można było spróbować ciepłych kiełbasek, posmakować super dużej waty cukrowej, odbyć szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w wojskowej sanitarce, a także skorzystać z przejażdżki kładem oraz zabytkowym gazikiem.

A w środku kolorowy zawrót głowy od talentów naszych uczniów. Kogo i co podziwialiśmy i oklaskiwaliśmy, aż ręce nam puchły?

Na początku bajka „ O rybaku i złotej rybce” w języku niemieckim – z polskim lektorem, w której dzieci przeniosły się w czasy starego rybaka i jego zazdrosnej żony. Zobaczyły pałac, tańce nowoczesne i staropolskie – polonez, ale również bajkową – kolorową dekorację. Po chwilach zadumy wysłuchaliśmy koncertu na cztery ręce. Przyszła uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 oraz jej kolega gimnazjalny, wykonali kilka utworów np. kankan. Koncert zakończył się gromkimi brawami na stojąco.

Następnie prowadzący zaprosili gości do wspólnej zabawy:

kącika gier i zabaw, w który dzieci i starsi uczniowie odłożyli komórki i zagrali w „gumę”, chińczyka, twistera, scrabble, małpi gaj i zmierzyli się z najlepszym uczniem w układaniu kostki Rubika / 30 sekund /. Ponadto dzieciom przypadła do gustu gra w „kółko i krzyżyk”, która z kartki papieru przeniosła się na matę i zaangażowała żywe osoby. W nagrodą za udział w grach dzieci mogły pomalować sobie twarz ;
warsztatów plastycznych, w których goście mogli spróbować sił artystycznych wykonując malowanki, wydzieranki, wyklejanki i prezentowały je swoim rodzicom;
fotobudki – gdzie wszyscy poprzez mobilne urządzenie, łączące ze sobą nowoczesną technologię z tradycyjną fotografią, mogli zrobić zdjęcie. Była to świetna zabawa dla całej rodziny, dużo wrażeń i ciekawych zdjęć ze Shrekiem, Fioną, Minionkiem, Żabką czy Czerwonym Kapturkiem;
kącika pszczelarza – w którym prawdziwy pszczelarz pokazał ul, zasady zbierania miodu, hierarchię pszczół a także ochronne ubranie. Na koniec każdy uczestnik zabawy mógł spróbować prawdziwego tegorocznego miodu.
miejsca spotkania z Mistrzem Świata w Kickboxingu – gdzie pod jego okiem można było spróbować sił w walce, obronie, mocnych ciosach, a przede wszystkim zrobić sobie zdjęcie.
słodkości– które czekały na dzieci w różnych miejscach: ciasteczka, ciasto, chipsy, paluszki, groszki, cukierki, żelki, a także woda mineralna, soki, napoje.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Magdalena Miecznikowska wraz z Szymonem Dziubińskim z „Impreza jak marzenie”, dzięki której dzieci mogły wspólnie potańczyć, poprzeciągać linę, zabawić się kolorową chustą, skorzystać z dwóch zjeżdżalni i zamknąć się w bańce mydlanej.

Nie byłoby tak udanego przedsięwzięcia bez pomocy dobrych ludzi. Dlatego szczególne podziękowania przekazujemy: Pani Magdalenie Miecznikowskiej – „Impreza jak marzenie”, Hurtowni Duet Sp. z o.o. – Państwa Sobocińskich, Hurtowni owocowo – warzywnej – Państwa Zaborowskich, Spółdzielni Spożywców „SPOŁEM”, Państwu Zofii i Hubertowi Kowalskim ze sklepu „Hubertus”, Państwu Chmielewskim z Mławy, Państwu Rutkowskim z Cegielni Lewickiej – sklep „Marko”, Panu Wojtkowi Chylińskiemu, Panu Arkadiuszowi Zembrzuskiemu, Pani Barbarze Łojewskiej, Komendzie Powiatowej Policji w Mławie, Radzie Rodziców działającej przy Gimnazjum nr 2 w Mławie, Radzie pedagogicznej Gimnazjum nr 2 w Mławie, i prosimy o przyjęcie tytułu „Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie”.

Tego wtorkowego popołudnia było gwarno, wesoło i radośnie. A tłumy przybyłych dzieci, rodziców, babć, dziadków, sympatyków naszej szkoły świadczą, że Piknik „Czas relaksu” należy zaliczyć do udanego przedsięwzięcia, któremu sprzyjała też słoneczna pogoda. Zapraszamy za rok.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

źródło: Szkoła Podstawowa nr 3 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
Radek
4 lata temu

Impreza pierwsza klasa!

TO--JA mławianin
TO--JA mławianin
4 lata temu

No nie bez żartów—ZNAKOMICI KONFERANSJERZY— między innymi Arkadiusz Dłubisz który mając mikrofon w ręce to zapomina co ma mówić???? I nie potrafi zdania sklecić, w/w może co najwyżej teksty z kartki czytać ale bycie prowadzącym imprezę to duży znak ?????

rodzic
rodzic
4 lata temu

było bardzo fajnie ! Naprawdę warto byłoprzyjść do starej 3.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x