Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

23-25 czerwca. Zaproszenie na Dni Ciechanowa


W ramach tegorocznych Dni Ciechanowa od 23 do 25 czerwca zorganizowany zostanie szereg różnorodnych wydarzeń. W piątek od godz. 17.00 na błoniach zamkowych będzie trwało Discopolowanie, w sobotę o godz. 12.00 na miejskim stadionie odbędzie się charytatywny Mecz z Gwiazdami, a o godz. 19.00 na błoniach zamkowych Kupalnocka. Na niedzielę na godz. 12.00 zaplanowany jest koncert orkiestr dętych OSP, od godz. 11.00 zorganizowana zostanie strefa ANTY-RAK.


W ramach Discopolowania zagrają: Active, CamaSutra, Playboys, Piękni i Młodzi, Andre oraz Cliver. Na scenie będzie również DJ, przeprowadzony zostanie „Talent Show” dla początkujących zespołów oraz jeden z etapów wyborów „Miss Discopolowania 2017”. Na błoniach powstanie strefa dla dzieci oraz część gastronomiczna. Relacje z wydarzenia będą prezentowane na antenie POLO TV.

Kolejnego dnia w samo południe na bocznym boisku na stadionie miejskim rozegrany zostanie charytatywny Mecz z Gwiazdami. Wśród zawodników Reprezentacji Artystów Polskich będą m.in. Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Radosław Majdan, Rafał Maserak, Jarosław Jakimowicz, Piotr Świerczewski, Przemysław Cypriański, Robert Moskwa. RAP zmierzy się z ciechanowską drużyną składającą się głównie z samorządowców, urzędników, przedsiębiorców. Dla publiczności zostaną zorganizowane konkursy i pokazy, będzie można zrobić sobie zdjęcia z artystami czy wziąć autografy. Mecz będzie miał cel charytatywny. Symbolicznym biletem wstępu będzie dobrowolny datek do puszki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz 7-letniej niepełnosprawnej Liwii Krzemińskiej z Ciechanowa. Dziewczynka cierpi na epilepsję, ADHD, niezgrabność ruchową i zaburzenia psychiczne. Liwię i jej dwie siostry, Agatę i Sarę, samotnie wychowuje mama. Boryka się z wieloma problemami, w tym również finansowymi. Liwka przeszła w tym roku poważną operację gastryczną, a z obecnych badań wynika, że stan zdrowia dziewczynki pogarsza się. Potrzebuje wsparcia m.in. na rehabilitację i hipoterapię.

W sobotę o godz. 19.00 na błoniach zamkowych odbędzie się, współorganizowany z Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki, Koncert Galowy Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych KUPALNOCKA 2017. Wystąpią: Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów” oraz „Mały Ciechanów”, Chór Ludowy z Gruduska, Zespół Folklorystyczny „Beregynia” z ukraińskiego miasta Chmielnicki – miasta partnerskiego Ciechanowa oraz na zakończenie – „Kapela Brodów”. Podczas Koncertu Galowego zostanie rozstrzygnięty V Konkurs na najładniejszy Wianek Świętojański. Przed galą, o godz. 17.00, w PCKiSz odbędzie się spotkanie artystów z władzami miasta i powiatu, następnie o godz. 18.00 ruszy korowód, który przejdzie ulicami: Strażacką, Zieloną Ścieżką, przez plac Kościuszki, Warszawską, placem Jana Pawła II, ulicą Wodną na błonia zamkowe.

W niedzielę, 25 czerwca, zorganizowany zostanie Ciechanowski Przegląd Orkiestr dętych OSP, połączony z obchodami 135 lecia ciechanowskiej OSP. Orkiestry spod pomnika św. Piotra przejdą ulicą Warszawską na plac Jana Pawła II, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się koncert.

Również na placu, od godz. 11.00, wolontariusze we współpracy z DKMS zorganizują strefę ANTY-RAK, gdzie prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku. O godz. 16.00 na ulicy Warszawskiej (od strony pl. Jana Pawła) ruszy Bieg przeciwko białaczce ku pamięci Karoliny Kubickiej. O godz. 18.00 przed ratuszem wystąpi zespół ThiSide oraz teatr ognia MAORI.

Głównymi organizatorami Dni Ciechanowa są: Urząd Miasta Ciechanów i Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Głównymi organizatorami Dni Ciechanowa są: UM Ciechanów i Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO we współpracy z MOSiR. – no proszę tam sami mogą zorganizować „Dni Ciechanowa” bez wspomagania zewnętrznej firmy,, która na „Dniach Mławy: się nieźle obłowi, bo pani dyrektor i jej zespołowi nie chce się wziąć do pracy,
a burmistrz na takie nieróbstwo zezwala, bo przecież płaci firmie nie z własnej kieszeni tylko z naszej, czyli wszystkich mławian.
Za to akcję promowania Mławy przez góralkę opracowały Pani Grzywacz i Pani Kaszuba, tyle tylko, że zrobiły to jako zgrany zespół i zgarnęły sobie za to dodatkowe pieniądze,
a na to burmistrz także przystał, czemu nie, wszak to także z naszej kieszeni, a nie jego.
Ludzie zacznijcie władzy patrzeć na ręce zanim znów wybierzecie te same despotyczne, aroganckie, rozrzutne, wręcz szastające pieniędzmi.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x