Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy zwycięzców IV edycji Odblaskowa Szkoła


Za nami IV Wielki Finał konkursu „Odblaskowa szkoła – czyli mali bohaterowie na odblaskowej misji” pod hasłem „Misja specjalna – ODBLASKOWY PATROL”. Nagrodę główną i certyfikat „ODBLASKOWA SZKOŁA” zdobył Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie oraz Szkoła Podstawowa w Łomi. IV Finałowi przyświecała idea programu „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

IV  EDYCJA konkursu, odbyła się w zupełnie nowej odsłonie. Tym razem organizatorzy postawili na pomysłowość i zaangażowanie dzieci – bohaterów akcji, które same wymyślały zadania specjalne dla siebie.  Zadania miały  na celu promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz używania elementów odblaskowych. Wykonane zadania dokumentowane były   RAPORTAMI Z AKCJI.

Pomysłowość Odblaskowych Patroli i ich opiekunów zasługuje na najwyższe uznanie. Dzieci, przez 8 miesięcy przygotowywały happeningi poświęcone bezpieczeństwu na drodze, odblaskowe pokazy mody, zajęcia profilaktyczne dla młodszych uczniów, wystawy prac plastycznych, uliczne ankiety, gazetki szkolne, małe formy teatralne…. i wiele, wiele  innych akcji. Wszystko po to, by promować bezpieczne zachowania na drodze i używanie elementów odblaskowych.

W konkursie wzięły udział 23 Odblaskowe Patrole uczniów szkół podstawowych Mławy i powiatu. Podczas finału, który odbył się 19 czerwca w sali kina MDK w Mławie, obecni byli przedstawiciele wszystkich patroli, tj. ponad 200 uczestników. Już tradycyjnie nie zabrakło niespodzianek i atrakcji, w tym wspólnego tańca z Komisarzem Mławiakiem, odblaskowego pokazu mody w wykonaniu patrolu ze Szkoły Podstawowej w Łomi  i Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie. Odblaskowe stylizacje były zachwycające a do tego służące bezpieczeństwu. IV Finałowi przyświecała idea programu „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

A zakręconymi na punkcie bezpieczeństwa okazali się laureaci IV edycji konkursu. ODBLASKOWĄ SZKOŁĄ został ogłoszony Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie oraz Szkoła Podstawowa w Łomi.

TYTUŁ ODBLASKOWEGO SUPER – PATROLU trafił do uczniów klasy II a i II e ZPO Nr 2 w Mławie oraz uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Łomi.

Komisja konkursowa przyznała także 2 wyróżnienia: za pomysłowość, aktywność i stosowanie nowych technik –  Patrolowi  z klasy Vc, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Mławie. Wyróżnienie otrzymali także najmłodsi uczestnicy konkursu – grupa pięciolatków ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu Kościelnym, która  z całym zaangażowaniem, promowała bezpieczeństwo na drodze –  również wśród dorosłych i zyskała uznanie samego Pana Wójta gminy Lipowiec Kościelny.

Organizatorem konkursu był Starosta Mławski, Burmistrz Miasta Mława oraz Komendant Powiatowy Policji w Mławie. Konkursowi patronował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ciechanowie. Wielki Finał wsparli: MOPS w Mławie, MDK w Mławie, Oddział SKOK Stefczyka w Mławie.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

źródło i foto: Anna Pawłowska/KPP Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x