Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

VI Przegląd Twórczości Artystów Zrzeszonych w ZTZZ


Związek Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie oraz Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie zorganizowały VI Przegląd Twórczości Artystów Zrzeszonych w ZTZZ. Wernisaż wystawy odbył się we wtorek 20 czerwca w Sali Wystaw Czasowych mławskiego muzeum.


Autorami prezentowanych prac są: Robert Bartosewicz (fotografika), Jan Chądzyński (malarstwo), Halina Chudek-Szczaplińska (fotografika), Irena Chylińska (rękodzieło), Artur Dębski (fotografika), Janusz Grzegorczyk (malarstwo), Wiesław Kiwit (malarstwo), Milena Kordalska (fotografika), Zdzisław Kruszyński (malarstwo), Krystyna Nowacka (haft krzyżykowy), Andrzej Panasiuk (malarstwo), Joanna Rodowicz (malarstwo), Beata Sobieraj (malarstwo), Ewa Stabach (haft krzyżykowy), Jacek Stryjewski (malarstwo), Magdalena Szumkowska (malarstwo), Halina Szyc (haft krzyżykowy), Dariusz Tadrzyński (fotografika), Andrzej Walasek (malarstwo) i Karolina Zembrzuska (malarstwo). Gościnnie na przegląd zaproszono także artystę rzeźbiarza Jacka Sumeradzkiego.

ZTZZ powstał w 1999 roku inicjatywy malarza Jana Chądzyńskiego (pierwszego prezesa ZTZZ) i Haliny Szyc. Kolejnymi prezesami Zarządu byli Andrzej Panasiuk, Artur Dębski, Jarosław – Trześniewski-Kwiecień. Aktualnie prezesem ZTZZ jest Wiesław Kiwit. W skład Zarządu wchodzą także Jarosław Trześniewski – Kwiecień (wiceprezes), Artur Dębski (skarbnik), Jacek Stryjewski (sekretarz). Obecnie do Związku należy ponad 50 osób.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x