Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mistrzostwo dla Wuja Squad. Tyszka MVP


Zawodnicy Wuja Squad okazali się najlepsi w tegorocznej edycji Nidzickiej Ligi Koszykówki. W całym sezonie zanotowali zalewie trzy porażki. Na dodatek dwie z nich przydarzyły się wówczas, kiedy byli już pewni zdobycia głównego trofeum.


To nie jest pierwszy występ naszego zespołu w wyżej wymienionej imprezie. Walczyli przed rokiem i w klasyfikacji generalnej uplasowali się na drugim miejscu. W decydującym pojedynku musieli uznać wyższość konkurentów z Mrągowa.

Tegoroczną odsłonę zawodów zaczęli od imponującego uderzenia. Wygrali aż jedenaście spotkań z rzędu, demonstrując przy okazji niezwykle efektowną grę. Potknęli się dopiero w konfrontacji z Kontrą Przasnysz.

Jednak przegrana 20:27 nie miała większego wpływu na dalsze losy rywalizacji o pierwsze miejsce. Nasi gracze wrócili szybko na zwycięską ścieżkę. Efekt był taki, że na dwie kolejki przed końcem zapewnili sobie tytuł mistrzowski.

Rozluźnieni przystąpili do finałowej rundy. Wynik dwóch ostatnich pojedynków nie miał już żadnego znaczenia. Efekt był taki, że musieli uznać wyższość zarówno konkurentów z Mejdej Boyz Nidzica, jak i ze Szczytna. Choć  pierwszej wpadki można było uniknąć – przy stanie 33:32 dla gospodarzy, nie potrafili wykorzystać żadnego z dwóch rzutów osobistych.

Świetna postawa zespołu znalazła odzwierciedlenie w wyróżnianiach indywidualnych. Do pierwszej piątki ligi trafił Krzysztof Szeklicki, a najlepszym graczem, czyli MVP, uznano Bartosza Tyszkę. Oprócz tej dwójki w zespole występowali regularnie Rafał Struzik, Marek Wiosek, Krzysztof Ćwik, Karol Woźnicki, Marek Miałki, Adam Olczak oraz Przemysław Łęczek.

Końcowa kolejność: 1 Wuja Squad 33 pkt., 2 Mejdej Boyz 32 pkt., 3 L-Wit Szczytno 32 pkt., 4 AS Mrągowo-seniorzy 31 pkt., 5 Kontra Przasnysz 30 pkt., 6 AS Mrągowo-juniorzy 26 pkt., 7 Kram Nidzica 24 pkt., 8 ZWO Basketball 21 pkt., 9 Dream Team Działdowo 20 pkt., 10 AS Mrągowo-kadeci 19 pkt.

RS

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x