Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Zawady. IV Piknik Rodzinny już za nami…


3 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej w Zawadach odbył się IV Piknik Rodzinny, którego organizatorami byli: Rada Rodziców, pani dyrektor, nauczyciele i uczniowie.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Imprezę rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu uczniów. Na początek dzieci z klasy I „posprzątały” scenę, wykonując oryginalny taniec z mopami.

Następnie uczniowie zaprezentowali, nagrodzone na konkursach i docenione przez społeczność szkolną piosenki w języku polskim, jak i angielskim. Przedstawili skecze kabaretu „Hrabi”, a trzecioklasiści dynamicznie zatańczyli twista. Piękne, melodyjne piosenki i śmieszne skecze zaprezentowane przez dzieci wywołały zachwyt i uśmiech na twarzach widzów. Wszyscy młodzi, szkolni artyści za swe występy otrzymali gromkie brawa.

Następnym punktem programu Pikniku było podsumowanie innowacji pedagogicznej „Bezpieczeństwo na 6” autorstwa pani E. Sadowskiej i pani dyrektor B. Stańczak. Projekt był realizowany w klasie III. Został przeprowadzony turniej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Uczestnicy – uczniowie klasy III oraz ich rodzice wykazali się wiedzą teoretyczną jak i praktyczną na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Przewodnicząca jury – pani Lidia Suwińska, pielęgniarka, chwaliła umiejętności uczniów z zakresu pierwszej pomocy oraz ich wiedzę na ten temat.

Dzieci chętnie brały udział w licznych zabawach i konkursach, prowadzonych przez zaproszonych animatorów, jak i nauczycieli z naszej szkoły. Doskonale bawiły się z klaunem, Myszką Miki, na pompowanej zjeżdżalni oraz korzystały z placu zabaw i boiska; chętnym osobom malowano twarze. Głodnym i spragnionym rodzice oferowali gorące kiełbaski i kaszanki z grilla, zapiekanki, pyszne ciasta i napoje.

W ten słoneczny, pogodny dzień humory dopisywały wszystkim uczestnikom pikniku, którzy miło spędzili czas ze swoimi rodzinami.

źródło i foto: SP w Zawadach

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500