Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Nadal nie brakuje kierujących na dwóch gazach


Mławscy policjanci ruchu drogowego podsumowali prowadzone od środy działania prewencyjne „Boże Ciało 2017” oraz działania kontrolne, dotyczące stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów. W ciągu długiego weekendu na drogach powiatu mławskiego nie odnotowano żadnego wypadku  drogowego. Nie zabrakło natomiast nietrzeźwych kierujących.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


W piątek, o godz. 18:00, w centrum Mławy, na ul. Żwirki, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego samochodem marki Fiat Ducato. 49- letni Mirosław S., mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu.

W sobotę, tuż przed godz. 20:00 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Uniszki Zawadzkie parol zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki VW Golf. Zbigniew S. lat 48, mieszkaniec Rawy Mazowieckiej miał w organizmie ponad 1,60 promila. Nie posiadał uprawnień do kierowania.Zgodnie z Kodeksem karnym, za kierowanie pojazdem w stanie  nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz utrata prawa jazdy na 3 lata.  Postępowania prowadzi KPP w Mławie.

W czasie długiego weekendu policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 431 kierujących. Pomimo nasilonych kontroli wciąż jednak nie brakuje osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę, dlatego apelujemy o sygnały, dotyczące nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na wykroczenia drogowe, które są głównymi przyczynami groźnych wypadków oraz stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa, a także używanie fotelików dla najmłodszych pasażerów. Policyjne patrole ruchu drogowego ukarały mandatami 79 kierujących.  Główne przewinienia to nadmierna prędkość i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. 12 kierowców zostało ukaranych mandatami za niestosowanie pasów . Podczas kontroli policjanci zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów. Zatrzymano 9 dowodów rejestracyjnych.

źródło: Anna Pawłowska/KPP w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
M p kierowca
Gość
M p kierowca

Równie niebezpieczne jak jazda po alkoholu jest używanie podczas jazdy telefonów komorkowych.Proszę aby patrole na ten fakt zwracały większą uwagę

Czarna
Gość
Czarna

Dokładnie… dziwnym trafem jazdę z telefonem przy uchu upodobaly sobie młode blondynki… szczególnie w okolicach supermarketów