Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mławianka zostaje w czwartej lidze. Efektowny sukces na koniec

Zespół z Mławy zostaje w czwartoligowych szeregach. Dwa zwycięstwa z rzędu sprawiły, że widmo spadku do okręgówki oddaliło się bezpowrotnie. Ostatecznie gorzki smak degradacji poznali reprezentanci aż siedmiu klubów.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

To zapowiedź reorganizacji, które czekają czwartą ligę w przyszłorocznych rozgrywkach. Zgodnie z założeniami organu nadzorującego, czyli Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, dwie istniejące dotychczas grupy zostaną połączone w jedną. To oznacza drogę przez „mękę” niemalże dla wszystkich ekip – z każdej grupy ma pozostać tylko po sześć zespołów.

Tegoroczne zmagania mławianie zakończyli rywalizacją z Bugiem Wyszków. To niewygodny rywal dla nich – ostatnie konfrontacje przyniosły remisy albo zwycięstwa wyszkowian. Początek sobotniego pojedynku zapowiadał nawet ten drugi scenariusz. Po celnym strzale Łukasza Damętko, goście objęli w 4. minucie prowadzenie.

Na szczęście pójść za ciosem nie zdołali. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka szybko wyrównali – po zagraniu od Szymona Masiaka, do bramki pocelował Tomasz Tuttas. Potem strzelali Michał Stryjewski i Przemysław Radziszewski. Piłka w obu przypadkach zatrzymała się na słupku.

Na szczęście po zmianie stron gospodarze byli już dużo skuteczniejsi. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Masiak. Natomiast w końcówce spotkania szalał Tuttas. Rosły atakujący popisał się dwoma skutecznymi uderzeniami. Najpierw „główką” po dośrodkowaniu z rożnego swojego imiennika Więckiewicza, a potem wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na samym sobie.

Teraz mławian czekają dwa tygodnie przerwy. Do treningów pod okiem Kaczmarka wracają w  poniedziałek 3 lipca.

MKS Mławianka Mława – Bug Wyszków 4:1 (1:1)

Mławianka: Jabłonowski – Abramczyk, Drzewiecki, Wodzyński, Radziszewski, Samluk (59. Wawrzyniak), Wróblewski (77. Pocieżnicki), Masiak, Więckiewicz, Stryjewski, Tuttas (90. Gosik)

Ostatnia kolejka: Pogoń – Ożarowianka 5:0, Czarni – Dolcan 1:5, Łyse – Unia 0:3 – walkower, Mazovia – Przasnysz 3:1, Podlasie – Ostrovia 4:2, Błękitni – Łomianki 0:3, Pogoń II – Hutnik 0:1, Delta – Bzura 3:3, Wisła II – Ciechanów 0:5