Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Letnia akcja Grupy Zalewski dla bezdomnych


W dniach od 5 maja do 5 czerwca 2017 roku  Grupa Zalewki, w ramach   akcji „Butelka Wody Dla Bezdomnych” zorganizowała wśród mieszkańców Mławy, Działdowa i okolic  zbiórkę butelkowej wodny niegazowanej i gazowanej.

KSP Mława nabór

Akcja przerosła oczekiwania Grupy Zalewski, dzięki hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać łącznie ponad 350 l. wody, która będzie przekazywana w dniach od 15 czerwca do 15 sierpnia osobom bezdomnym koczującym na terenie Mławy i Działdowa.

115 kostek mydła, 120 jednorazowych maszynek do golenia,7 pianek do golenia, 6 szamponów i 20 innych środków czystości- to kolejny dar serca od mieszkańców, który został przekazany Grupie Zalewski na pomoc dla bezdomnych szczególnie dla tych koczujących na terenie Mławy.

Bezdomni w Mławie pozbawieni zostali możliwości zadbania o higienę osobistą, gdyż Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie zamknął łaźnię, a jej pomieszczenia przeznaczył na potrzeby pracowników ośrodka. Brak możliwości skorzystania z kąpieli przez osoby bezdomne to kolejne zagrożenie dla ich zdrowia ,a nawet życia, bo brak higieny to epidemia, choroby i zakażenia, którym letnie temperatury szczególnie sprzyjają.

W ramach akcji „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH” Grupa Zalewski uruchomi wkrótce przenośną kabinę z prysznicem turystycznym, którą ze środków własnych zakupiła. Koszt kabiny wyniósł 191 zł i jeżeli sprawdzi się w działaniu pozwalając zadbać bezdomnym o higienę osobistą przewidziany jest kolejny zakup kabin z prysznicem.

Autor: Grupa Zalewski

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz