Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Letnia akcja Grupy Zalewski dla bezdomnych


W dniach od 5 maja do 5 czerwca 2017 roku  Grupa Zalewki, w ramach   akcji „Butelka Wody Dla Bezdomnych” zorganizowała wśród mieszkańców Mławy, Działdowa i okolic  zbiórkę butelkowej wodny niegazowanej i gazowanej.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Akcja przerosła oczekiwania Grupy Zalewski, dzięki hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać łącznie ponad 350 l. wody, która będzie przekazywana w dniach od 15 czerwca do 15 sierpnia osobom bezdomnym koczującym na terenie Mławy i Działdowa.

115 kostek mydła, 120 jednorazowych maszynek do golenia,7 pianek do golenia, 6 szamponów i 20 innych środków czystości- to kolejny dar serca od mieszkańców, który został przekazany Grupie Zalewski na pomoc dla bezdomnych szczególnie dla tych koczujących na terenie Mławy.

Bezdomni w Mławie pozbawieni zostali możliwości zadbania o higienę osobistą, gdyż Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie zamknął łaźnię, a jej pomieszczenia przeznaczył na potrzeby pracowników ośrodka. Brak możliwości skorzystania z kąpieli przez osoby bezdomne to kolejne zagrożenie dla ich zdrowia ,a nawet życia, bo brak higieny to epidemia, choroby i zakażenia, którym letnie temperatury szczególnie sprzyjają.

W ramach akcji „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH” Grupa Zalewski uruchomi wkrótce przenośną kabinę z prysznicem turystycznym, którą ze środków własnych zakupiła. Koszt kabiny wyniósł 191 zł i jeżeli sprawdzi się w działaniu pozwalając zadbać bezdomnym o higienę osobistą przewidziany jest kolejny zakup kabin z prysznicem.

Autor: Grupa Zalewski

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500