Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Młyn i tężnie – dwa pomysły z Wólki


Wólka po ubiegłorocznym sukcesie projektu w budżecie obywatelskim ma nowe pomysły. Kamil Przybyszewski i Marta Obrębska z Wólki są autorami projektów: „Mini tężni solankowej” oraz „Młyn – Twoje eko miejsce z młodzieńczych lat  – zagospodarowanie terenu wraz z budową nawierzchni i skweru przy ul. Mickiewicza”. Te projekty konkurować będą z trzema innymi o charakterze rekreacyjnym.


Czy w Mławie powstaną mini tężnie solankowe? A może twoje eko miejsce z młodzieńczych lat przy dawnym młynie na Wólce? Czy jednak będą to śródmiejskie wyspy rekreacji i odpoczynku – ścieżki zdrowia wraz z toaletą parkową, zakątek zabawy na osiedlu Zachodnim – OKM lub modernizacja kortów tenisowych na stadionie miejskim? O tym zdecydują mławianie w głosowaniu na najciekawszy projekt w ramach budżetu obywatelskiego.

Ostatecznie mieszkańcy naszego miasta złożyli pięć projektów w ramach propozycji do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. Do 11 sierpnia potrwa sprawdzenie projektów pod względem formalno – prawnym. Weryfikowane jest między innymi czy proponowane zadanie jest zgodne z dokumentami dotyczącymi planowania przestrzennego, czy nieruchomość na której ma być realizowane proponowane zadanie stanowi własność Miasta Mława, czy nie jest przeznaczona na inny cel, czy realizacja proponowanego zadania stanowi przeszkodę w realizacji innych zadań realizowanych lub planowanych do realizacji przez Miasto, czy projekt jest ogólnie dostępny dla wszystkich mieszkańców. Przy analizie kosztorysu weryfikowane jest właściwe oszacowanie kosztów, czy projekt będzie generował na przyszłe lata koszty związane z utrzymaniem, konserwacją itp. i czy nie są one niewspółmiernie wysokie w stosunku do jego efektywności. Po tym terminie wnioskodawcy będą mieli czas na ewentualne uzupełnienie i poprawki w złożonych projektach. Dopiero wtedy ogłoszona zostanie ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wśród zgłoszonych obecnie do budżetu obywatelskiego projektów znalazły się:

Mławskie Mini Tężnie Solankowe – w obronie naszego zdrowia (w mławskim parku oraz przy ul. Przyrynek)

Projekt ma na celu budowę mini tężni solankowych wraz z zagospodarowaniem terenu. Solanka jest naturalnym surowcem posiadającym właściwości lecznicze, przyczynia się do leczenia zapalenia oskrzeli, nieżytu gardła, nadciśnienia, chorób zawodowych, nerwic, usuwanie toksyn, poprawa samopoczucia etc. Mini tężnia składa się z drewnianej konstrukcji wyłożonej witkami brzozy lub tarniny w otoczeniu aerozolu bogatego w mikroelementy. Wskazano dwie lokalizacje usytuowania – mławski park oraz ul. Przyrynek (osiedle Wólka).

Szacunkowy koszt realizacji – 253.000 zł

Modernizacja kortów tenisowych na stadionie miejskim w Mławie przy ul. Kopernika 38

Modernizacja kortów wpisuje się z strategię działań budowy sportowych miejsc. W ramach realizacji przewiduje się zerwanie istniejącej nawierzchni i położenie na niej nowej syntetycznej (np. akrylowej), w miejsce starych ścianek sugeruje się postawienie nowych, które umożliwią prowadzenie zajęć. Odbiorcami zadania będą zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli mieszkańcy.

Szacunkowy koszt realizacji – 300.000 zł

Młyn – Twoje eko miejsce z młodzieńczych lat (zagospodarowanie terenu wraz z budową nawierzchni i skweru przy ul. Mickiewicza)

Projekt dotyczy zagospodarowania miejsca po byłym młynie przy ul. Mickiewicza, na Osiedlu Wólka. Zakłada zabezpieczenie miejsca przed dalszą dewastacją, zagospodarowanie terenu wokół niego, wraz z budową nawierzchni z kostki brukowej oraz budową skweru przy ul. Mickiewicza. W ramach realizacji zadania przewiduje się zabicie deskami otworów okiennych oraz wejść, umieszczenie tabliczek o zakazie wstępu, dla terenu oraz skweru – wytępienie chwastów, uprzątniecie terenu, wytyczenie alejek, miejsc przeznaczonych na roślinność, ułożenie kostki brukowej, zamontowanie ławek wraz z małą architekturą.

Szacunkowy koszt realizacji – 162.500 zł

Śródmiejskie wyspy rekreacji i odpoczynku – ścieżki zdrowia wraz z toaletą parkową

Projekt przewiduje wybudowanie 3 miejsc rekreacji i odpoczynku na powietrzu w śródmieściu – przy ul. Płockiej, u zbiegu ulic Płocka i Zduńska, ul. Chrobrego oraz kontenerowej toalety w parku miejskim. Kompleks ma być rozproszoną osiedlową siłownią. Przewiduje się zamontowanie w trzech lokalizacjach do 5 różnych urządzeń do ćwiczeń fitness, co będzie zachęcało do spaceru, tworząc miniścieżkę zdrowia. Na każdej wyspie znajdzie się również strefa odpoczynku z ławkami do posiedzenia.

Szacunkowy koszt realizacji – 300.000 zł

Zakątek zabawy (na osiedlu Zachodnim – OKM)

Zakątek zabawy przewidziany jest jako miejsce spotkań mieszkańców. W ramach projektu przewiduje się budowę siłowni, placu zabaw dla dzieci, boiska do piłki plażowej o wymiarach 22x11m oraz bio budki ze świeżymi sokami i przysmakami.

Szacunkowy koszt realizacji – 200.000 zł

Dla przypomnienia: do budżetu obywatelskiego roku 2016 wpłynęło 13 projektów, z czego 9 spełniało kryteria, wygrał pomysł budowy placu zabaw na terenie MOSiR za 300 tys. zł. Do kolejnego na rok 2017,  złożonych zostało 7 pomysłów, jeden został wycofany, wygrała koncepcja rewitalizacji skweru parkowego przy ulicy Dworcowej, również za 300 tys. zł.  Głosowanie na tegoroczny projekt rozpocznie się 16 sierpnia br. i potrwa cztery tygodnie, aż do 15 września.

JK

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
TO-JA mławianin
TO-JA mławianin
4 lata temu

Może nie w tym temacie—-ale mam pytanie do wydawcy portalu? z jakiego powodu zniknął artykuł sponsorowany i rozpoczynający kampanie Pana Burmistrza który reklamowała także rzecznik prasowy ratusza Pani Grzywacz i ta niby „artystka” z Zakopanego, która miała promować MŁAWĘ i kto wydał dyspozycje aby ten tekst zdjąć z portalu, może w myśl zasady piszemy jak jest napiszecie co się z tym MC COMBER stało

Redakcja
Redakcja
4 lata temu

Dzień dobry. Artykułu o tytule „Charyzmatyczna góralka już wkrótce ożywi Mławę” należy szukać w dziale kultura https://codziennikmlawski.pl/category/kultura/ Można również skorzystać z wyszukiwarki i znaleźć pod hasłem „megitza”. Na stronie głównej do tej pory zastąpiły go już nowsze informacje. Nie jest to artykuł sponsorowany. Każdy artykuł sponsorowany jest na portalu oznaczony. Pozdrawiamy

TO-JA mławianin
TO-JA mławianin
4 lata temu
Reply to  Redakcja

Te bajkI! to możecie opowiadać dzieciom w przedszkolu, bez waszych informacji dobrze o tym wiem—na przyszłość proszę odpowiadać na pytanie, które brzmiało dlaczego zniknął z portalu Codziennik, jesli nie wiecie to wam powiem, DOSTALIŚCIE NIEŻLE PO GłOWIE ZA TEN KABARETOWY TEKST i to cala tajemnica, JEŚLI TO MA BYĆ TAKA KULTURA W WASZYM WYKONANIU TO BARDZO DZIĘKUJE DO WIDZENIA!!!

Do: To Ja Mlawianin
Do: To Ja Mlawianin
4 lata temu

Gdybys poszukal dokladniej, tobys znalazl ten artykul, o ktorym mowisz.
Codziennik niczego nie ukrywa, nie maskuje, nie koloryzuje.
W przeciwienstwie do ratuszowej tuby UM- NM, Codziennik jest prawdomowny i uczciwy w tym, co robi.
Jesli burmistrz cos zrobi dobrze, to Codziennik to napisze. Jesli burmistrz nawali, to Codziennik o tym rowniez napisze. Obiektywizm tego portalu jest zachowany.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x