Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwsza pomoc! Prosta czynność, warta ludzkie życie!


13 czerwca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym uczestniczyli w pokazie związanym z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem karetki.Panowie ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS sp. ZOZ w Warszawie przeprowadzili wspaniałe warsztaty, mające na celu zapoznanie dzieci i pracowników z zasadami udzielania pierwszej pomocy wraz z użyciem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED). Omówili również stany zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie ćwiczyli reanimację na fantomach, mieli także okazję wypróbować sprzęt ratowniczy, w tym nosze będące na wyposażeniu karetki. Dzieci obejrzały także wnętrze pojazdu ratowniczego. Uczniowie świetnie spędzili czas i bardzo dużo nauczyli się.

Od dwóch lat w szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Życie to dar – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Jest ona zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty. Działania w zakresie udzielania pierwszej pomocy podejmuje Pani Jolanta Dębska i Pani Marta Stachelska. Uczą dzieci prawidłowych zachowań w przypadku zagrożenia życia.

Spotkanie z profesjonalnymi ratownikami wpisało się w realizację działań innowacyjnych.
Zajęcia odbyły się dzięki zorganizowaniu warsztatów przez Panią Dyrektor Marzenę Kołecką.

źródło i zdjęcia: SP im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
rodzic
Gość
rodzic

Brawo szkoła w Nosarzewie!