Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwsza pomoc! Prosta czynność, warta ludzkie życie!


13 czerwca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym uczestniczyli w pokazie związanym z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem karetki.


Panowie ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS sp. ZOZ w Warszawie przeprowadzili wspaniałe warsztaty, mające na celu zapoznanie dzieci i pracowników z zasadami udzielania pierwszej pomocy wraz z użyciem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED). Omówili również stany zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie ćwiczyli reanimację na fantomach, mieli także okazję wypróbować sprzęt ratowniczy, w tym nosze będące na wyposażeniu karetki. Dzieci obejrzały także wnętrze pojazdu ratowniczego. Uczniowie świetnie spędzili czas i bardzo dużo nauczyli się.

Od dwóch lat w szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Życie to dar – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Jest ona zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty. Działania w zakresie udzielania pierwszej pomocy podejmuje Pani Jolanta Dębska i Pani Marta Stachelska. Uczą dzieci prawidłowych zachowań w przypadku zagrożenia życia.

Spotkanie z profesjonalnymi ratownikami wpisało się w realizację działań innowacyjnych.
Zajęcia odbyły się dzięki zorganizowaniu warsztatów przez Panią Dyrektor Marzenę Kołecką.

źródło i zdjęcia: SP im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
rodzic
rodzic
4 lata temu

Brawo szkoła w Nosarzewie!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x