Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pierwsza pomoc! Prosta czynność, warta ludzkie życie!


13 czerwca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym uczestniczyli w pokazie związanym z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem karetki.

KSP Mława nabór

Panowie ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS sp. ZOZ w Warszawie przeprowadzili wspaniałe warsztaty, mające na celu zapoznanie dzieci i pracowników z zasadami udzielania pierwszej pomocy wraz z użyciem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED). Omówili również stany zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie ćwiczyli reanimację na fantomach, mieli także okazję wypróbować sprzęt ratowniczy, w tym nosze będące na wyposażeniu karetki. Dzieci obejrzały także wnętrze pojazdu ratowniczego. Uczniowie świetnie spędzili czas i bardzo dużo nauczyli się.

Od dwóch lat w szkole prowadzona jest innowacja pedagogiczna „Życie to dar – pierwsza pomoc przedmedyczna”. Jest ona zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty. Działania w zakresie udzielania pierwszej pomocy podejmuje Pani Jolanta Dębska i Pani Marta Stachelska. Uczą dzieci prawidłowych zachowań w przypadku zagrożenia życia.

Spotkanie z profesjonalnymi ratownikami wpisało się w realizację działań innowacyjnych.
Zajęcia odbyły się dzięki zorganizowaniu warsztatów przez Panią Dyrektor Marzenę Kołecką.

źródło i zdjęcia: SP im. Wojciecha Piechowskiego w Nosarzewie Borowym

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Pierwsza pomoc! Prosta czynność, warta ludzkie życie!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
rodzic
Gość

Brawo szkoła w Nosarzewie!

wpDiscuz