Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Burmistrz Kowalewski – następnym Prezydentem Polski


fot. UMM

Mamy naprawdę złą wiadomość dla prezydenta Andrzeja Dudy, choć nie płynie ona z sondaży, łaskawych przecież dla urzędującego prezydenta. Właściwie to już w pałacu prezydenckim można zacząć się powoli pakować. Niech tylko przypadkiem, tak jak za prezydenta Komorowskiego nie znikną obrazy i żyrandole. Ta zła wiadomość brzmi: następnym Prezydentem Polski będzie burmistrz Sławomir Kowalewski.

Ta iście kasandryczna dla prezydenta zapowiedź pojawiła się 6 czerwca na facebookowym fan page’u Megitzy. Zapytacie może, kto to jest Megitza i co ma wspólnego z Prezydentem Polski i Mławą? To Małgorzata Babiarz, urodzona w Zakopanem wokalistka, kompozytorka i kontrabasistka, obecnie wynajęta przez burmistrza „twarz” miejskiej kampanii „Kierunek Mława”. To właśnie ona zamieściła wspomniany wyżej wpis, przed którym zadrżał prezydent Duda. A wyglądał on tak:


Kochani Fani. Mam dla Was piękne wieści!!!!! Mam zaszczyt być twarzą i promować cudowne Miasto Mława. Radość!!!!!

Specjalne podziękowania dla wspaniałego człowieka pasji, wiary w ludzi, pogodnego i z konkretnymi predyspozycjami żeby zostać następnym Prezydentem Polski – dla Burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego. Z głębi serca dziękuję.

KIERUNEK MŁAWA!
Wypatrujcie w całej Polsce takich billboardów i przysyłajcie mi zdjęcia.

fot. Kasia Jarosz I PhotoArt
makeup: Marta Podbielska
hair: Magdalena Korzeniewska
stylist: Kasia Lewandowska
production: McLena Comber & Kasia Kaszuba
Megitza Razem dla Mławy – Razem dla Powiatu

Dla „ogólnopolskiego” wielbiciela muzyki Megitzy przekaz wpisu jest pozytywny i na pozór nie kryje żadnych niespodzianek. Być może niektórzy rzeczywiście pierwszy raz przeczytali, że jest takie – jak napisali na portalu Góral.info – „miasteczko w Mazowieckim jak Mława”, które promować będzie „charyzmatyczna góralka Megitza”.

Gdy jednak trochę uważniej przyjrzeć się wpisowi, można tu znaleźć kilka lokalnych ciekawostek. Pierwsza z nich kryje się tutaj:  production: McLena Comber & Kasia Kaszuba.

W Mławie znajomo brzmi nazwisko Katarzyna Kaszuba, więc nie ma tu zdziwienia, wiemy o kogo chodzi. Nie każdy jednak już wie, że pod profilem  McLena Comber kryje się Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy urzędu miasta. Dlaczego się kryje, skoro kampania „kierunek Mława” podobno jest urzędowym działaniem mającym na celu promocję miasta? No właśnie, dlaczego?

A druga ciekawostka to pytanie, czy ta kampania jest tylko urzędu miasta? Skąd te wątpliwości? Otóż jak widać w cytowanym powyżej wpisie, zamiast urzędu miasta Mława pojawia się nazwa Razem dla Mławy – Razem dla Powiatu. A to jak w Mławie pamiętamy, hasło wyborcze i strona internetowa komitetu wyborczego burmistrza Sławomira Kowalewskiego z ostatnich wyborów samorządowych.

Najwyraźniej ogłoszenie przez PiS wycofania się z wprowadzenia dwukadencyjności obowiązującej od najbliższych wyborów samorządowych, sprawiło, że nadeszła pora, by rozpocząć kampanię wyborczą do przyszłorocznych wyborów. A ponieważ wiecznie żywa pozostaje zasada, że cel uświęca środki, więc wszystkie chwyty dozwolone. Tylko czy tak być powinno?

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
35 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Relik
Relik
3 lata temu

Zachłanność tego brygadzisty z hali sportowej jest porażająca.

Mario
Mario
3 lata temu

San Escobar dla Mławy, łysina dla powiatu !!!

oSa
oSa
3 lata temu

Rzecznik to chyba do ministerstwa ciemnoty, propagandy i wciskania kitu. Ale cóż. jaki pan taki kram. I nie zmienią tego billboardy piosenkareczki, która nazywa Mławę miasteczkiem

Mario
Mario
3 lata temu

Kowalewski na prezydenta San Escobar !!!! Rzecznik ratusza na premiera !!! Już zbieram podpisy w referendum 🙂

Hehe
Hehe
3 lata temu
Reply to  Mario

Burmistrza na Prezydenta USA. Zastapi Trumpa, a lewicowe srodowiska beda wniebowziete.

Leszek Nowak
Leszek Nowak
3 lata temu

Nie rozumiem całej tej żółci. Piękna dziewczyna rozsławia nasze miasto, a burmistrz na prezydenta – byłoby super! Wielki zaszczyt dla miasta. Jedyny minus tej kampanii może być taki, że panom przejeżdżającym przy tych bilbordach pewnie ciężko skupić wzrok na drodze 🙂

Mario
Mario
3 lata temu
Reply to  Leszek Nowak

No i jeszcze jeden minus byłby Leszku Nowaku (swoją drogą: na jakim stanowisku w ratuszu pracujesz?) Otóż ten minus byłby taki, że jakby prezydentem jakiegoś kraju, już tam nie ważne czy to San Esobar czy nie, został burmistrz Kowalewski, to już nie byłby oczywiście burmistrzem w Mławie. Więc nie wiem czy miałbyś wtedy pracę. No chyba, że zostałbyś jego sekretarzem w San Esobar…

niedowidze
niedowidze
3 lata temu
Reply to  Leszek Nowak

Ciekawy plan. Panowie mają się zachwycać góralką? A co dla pań? Mają podziwiać łysinkę?

Mario
Mario
3 lata temu
Reply to  niedowidze

Niektóre panie w Mławie to już podziwiają łysinkę. Jak burmistrz przemówi ładnie ze swoją socjotechniką, to patrzą w niego jak zakochane – nie przesadzam – dosłownie tak jest i wyraźnie to widać na niektórych miejskich imprezach, a nawet na zebraniach osiedlowych. Czarująca ta łysina 🙂

Info
Info
4 lata temu

Czas na zmiany ! Ktokolwiek by nie był, burmistrza należy zmienić i oczyścić atmosferę!

Filip
Filip
4 lata temu
Reply to  Info

To zapewne żart

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

No proszę, panie Madzia i Kasia są producentkami akcji promocyjnej.
Urząd Miasta za mało płaci za nic nierobienie, trzeba jeszcze dodatkowo wyciągnąć pieniądze?
Ładnie to tak, drogie Panie naciągać nas mieszkańców na dodatkowe koszty? za zadania wykonywane w czasie godzin pracy?
„Razem dla Mławy – Razem dla Powiatu” także pewnie na tym zarobił na rzecz kampanii wyborczej.
Mieszkańcy, czy dalej będziecie wychwalać burmistrza pod niebiosa i śpiewać mu peany pochwalne?

ZOSIA z PŁOCKA
ZOSIA z PŁOCKA
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

znów jadem trąca…

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Zosiu, weźże się w końcu do roboty, a nie siedzisz i coś tam sobie insynuujesz. Płacą ci za robotę chyba w tym urzędzie a nie za komentowanie

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

To Ja Radnybezradny pobierający dietę i podnoszący rękę w górę zgodnie z instrukcją z kartki. Chętnie wydamy publiczne pieniądze na tą i inne kampanie i nie będziemy tego kontrolować, bo warto. Mam jeszcze dodatkowy przydział za posłuszeństwo i zasiadam jeszcze w komisji i tez mi płacą. Przypominam wszystkim przedsiębiorcą o zbliżającej się kampanii i kiedy pojawi się wysłannik, należy dołożyć. Jak ktos nie wie ile, to nalezy podliczyć koszty z poprzedniej kampanii i zobaczyć czy mieszczą się w ustawowym limicie a PiS bedzie teraz liczył jej koszty, oj bedzie. Za przekroczenie limitu unieważnia się wybory. To moze jest cały powód obecnych wydatków. Ktos to zacznie liczyc!!!

Anna
Anna
4 lata temu

Co ??????? Pani Katarzyna Kaszuba w zespole pracującym nad wizerunkiem miasta ??? Hahahahqhahahahahahahahahahahahahahahaha. Ot cała nasza elita i lokalna władza. Szkoda nawet komentować. Żenada

uważny
uważny
4 lata temu

A to dziwne, że – jak pisze Think more -, że burmistrz jest lubiany szczególnie przez mohery. Bo tzw mohery chyba lubią PiS, a jak się dowiedział burmistrz o dwukadencyjności to zaczął na jednym z zebrań osiedlowych na PiS bardzo „najeżdżać”, krytykować.

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  uważny

Uważny, a dokładnie śledzisz zachowanie burmistrza?
Widziałeś jak przed ostatnimi wyborami latał po parku i całował po rączkach staruszki?
Widzisz to, jak się nisko kłania każdej kobiecie?
Starsi lubią, gdy się na nich zwraca uwagę i już od niejedna starsza osoba, że burmistrz jest bardzo dobry, bo posadził kwiatki, bo jest miły, do się kłania i zawsze uśmiechnięty – dla starszych ludzi właśnie to się liczy, oni nie widzą jego zakłamania, despotyzmu i innych rzeczy takich jak wyzbywanie się majątku, ppp, niszczenie oponentów itp.

Think more
Think more
4 lata temu

Mławscy biznesmeni wraz z ratuszem ruszyli ostro do ataku… na stołek i na dalszą prywatyzację majątku miasta. Jest jeszcze co sprzedawać, oddawać czy też wydzierżawiać za bezcen, oj jest.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Czy mławianie obudzą się z letargu i powiedzą pewnym osobom: DOŚĆ? – ciekawe… jakoś w to wątpię. Burmistrz w Mławie jest jak ojciec Tadeusz w Toruniu lubiany, szczególnie przez mohery

xyz
xyz
4 lata temu

Widać ewidentnie, że nastąpiło złamanie prawa i norm ustanowionych przez państwo. Przepisy są, ale dla plebsu.

...
...
4 lata temu

Do To Ja Mławianin. „Nie Nie powinno …” to wg prawa podwójnego zaprzeczenia lub podwójnej negacji to „powinno”. -p (-p) = p.

cepr
cepr
4 lata temu

Mława nazwana miasteczkiem? no wiecie co?

Mar
Mar
4 lata temu

A ulice w Mławie jak po nalocie bombowy jak były tak sa. Tu akurat pieniedzy przez ratusz to szkoda a durne reklamy jak najbardziej.

Mława M
Mława M
4 lata temu

Nasz burmistrz w Mławie centrum handlowego wybudować nie chce a po Arkadii w Warszawie harcuje.

Mario
Mario
4 lata temu

To mam rozumieć, że przy tym wspaniałym projekcie, mam rozumieć – za pieniądze z podatków moich, współpracowały rzecznik ratusza i pani Kasia Kaszuba? No naprawdę „genialny” pomysł.

z boku
z boku
4 lata temu

Normalnie cuda niewidy w tej Mławie hehe założę się że tłum mławiAn będzie się świetnie bawił przy Megitzie

stoję w kolejce
stoję w kolejce
4 lata temu

Przesada! Piękna kobieta o pięknym głosie w całej Polsce promuje nasze malutkie miasteczko, czego więcej chcieć?

Leon
Leon
4 lata temu

Ten Burmistrz nawet do pięt nie dorasta Panu Prezydentowi. Co najwyżej może być burmistrzem. Dzięki dobrej koninkturze i wzrostowi gospodarczemu w świecie.

TO--JA MŁAWIANIN
TO--JA MŁAWIANIN
4 lata temu

Odpowiem na pytanie–czy tak być powinno?? NIE NIE POWINNO TAK BYĆ ALE PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY—–hulaj dusza piekła nie ma, WŁADZA TO MY i za nasze pieniądze reklama jedynie słusznego pełnego pasji i wiary w ludzi BURMISTRZA MŁAWY SŁAWOMIRA KOWALEWSKIEGO wydaje mi się że ta młoda DAMA razem z Panią Grzywacz powinny występować raczej w kabarecie, gdzie takie bzdury znajdują zwolenników. A Pani Rzecznik liczy chyba na kolejne lata bycia Rzecznikiem, i branie kasy za nic nie robienie./chyba że jest córką leśnika–a to już inna sprawa. Odpowiedziałem na pytanie!!—a teraz zadam pytanie Pani Rzecznik—–ile miasto zapłaciło za tą reklamę tej młodej Damie, albo ile zapłaci bo ta młoda „niby artystka” którą trzeba było szukać aż w ZAKOPANEM będzie gościć na DNIACH MŁAWY. I tak za kasę mieszkańców włodarz miasta i jego akolici ustawiają się na następne lata ???

Gość 2
Gość 2
4 lata temu

Boże broń !!!

Troglo
Troglo
4 lata temu

Czyli kampania wyborcza z budżetu miasta jest finansowana? Czy już w tym mieście nie będzie normalnie. Burmistrz można śmiało powiedzieć stał się lokalnym dyktatorkiem wraz z podległymi mu kobietami, które poszły by za nim w ogień władzy nie oddadzą, bo jeszcze trzeba wodociągi i ciepłownie sprywatyzować. Na dzień dzisiejszy ścieki są 6,11 zł za metr a woda po 3 zł za metr, zobaczymy jak będą indeksować stawki. I na koniec Boże broń Nas przed takim burmistrzem i prezydentem.

mati
mati
4 lata temu
Reply to  Troglo

Święta prawda! Boże broń!

...
...
4 lata temu

2/ Centrum Służby Rodzinie założone przez abp. Władysława Ziółka, mimo zwycięstwa w ogłoszonym przez władze Łodzi konkursie na prowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, nie zorganizowało tych lekcji. Magistrat łódzki unieważnił konkurs, nie akceptując oddania wychowania do życia w rodzinie w ręce katolików. Prof. Ryszard Legutko musiał przeprosić dwójkę uczniów wrocławskiego, którzy złożyli w szkole petycję o usunięcie symboli religijnych. Legutko nazywał ich „rozwydrzonymi i rozpuszczonymi przez rodziców smarkaczami”. Proboszcz parafii w Lewinie pod Łowiczem został skazany przez sąd na prace społeczne, za to, że kościelne dzwony były za głośne dla mieszkańców. Przykładów można podać w tysiącach. Taką filozofię narzucają nam masoni, ludzie ze skłonnościami do alkoholu, kłamcy, krętacze i pederaści.

TO--JA MŁAWIANIN
TO--JA MŁAWIANIN
4 lata temu
Reply to  ...

—MAM WRAŻENIE ŻE JAKIŚ ANONIM O 3 KROPKACH pomylił portale o Legutko i innych bzdurach proszę pisać u Karnowskich I Sakiewicza, na tych portalach te tematy łykają jak pelikany, albo z takimi tematami proszę dla pochwał zgłosić się do OJCA DYREKTORA W Toruniu, tak to wychodzi jak posty pisze się po pijaku.

...
...
4 lata temu

1/ Terror polityczny z roku na rok nabiera siły. Granice absurdu zostały radykalnie przesunięte. Niestety, coraz częściej absurdy te przekształcają się w realne niebezpieczeństwo i docierają do nas. Np. w Grecji uznano, że pedofile, ekshibicjoniści, sadomasochiści, piromani i hazardziści mogą się starać o rentę tak jak niepełnosprawni. Publiczna modlitwa jest dozwolona, „ale tylko jeśli nie wymienia się w niej imienia Jezusa” – tak orzekł jeden z amerykańskich sądów. W Szwecji stwierdzono, iż słowa „on” i „ona” są „nasycone uprzedzeniami”. W jednej ze szkół w kanadyjskim Ontario, dziewczynka narysowała człowieka z bronią w ręku, fakt ten stał się powodem do wszczęcia przez policję śledztwa i aresztowania ojca dziewczynki. Pozbawienie przez sąd szwedzki praw rodzicielskich w stosunku do syna, pretekstem były „ubytki w zębach”.

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x