Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Umowa podpisana, jest 9,3 mln zł na drogę Dąbek – Konopki


14 czerwca w sali konferencyjnej mławskiego starostwa marszałek województwa Adam Struzik oficjalnie podpisał umowy z samorządami powiatowymi Mławy i Sierpca oraz gminnymi – w Pokrzywnicy, Raciążu i Glinojecku, przekazując na  przebudowę dróg i e-usługi łącznie ponad 14 mln zł.

KSP Mława nabór

W ramach tych środków powiatu mławskiego przebuduje prawie 10 km drogi na odcinku Dąbek – Konopki. Powstaną ścieżki rowerowe, chodniki, a most na rzece Dunajczyk w Konopkach zostanie wyremontowany. Z kolei powiat sierpecki zainwestuje ponad 1,3 mln zł na przebudowę 2,2 km drogi powiatowej na odcinku Szumanie-Bielsk. Fundusze unijne trafią też do trzech urzędów gmin na rozwój i wdrożenie elektronicznych usług. Gmina Pokrzywnica otrzyma na ten cel ponad 1,4 mln zł dofinansowania, gmina Glinojeck ponad 1,2 mln zł, a gmina Raciąż ponad 800 tys. zł.

Przebudowa drogi Dąbek – Konopki kosztować będzie łącznie niemal 16 mln zł., wkład finansowy oprócz powiatu wniosły do tej inwestycji również gminy Stupsk i Wiśniewo. Droga ma być oddana do użytku w drugiej połowie 2018 r. Prace drogowe obejmą m.in. budowę nawierzchni jezdni, poszerzenie konstrukcji, a także budowę zjazdów do posesji, na pola i drogi gminne. Wykonane zostaną też odwodnienia w postaci rowów otwartych i kolektora deszczowego, studni rewizyjnych, wpustów i sączków poprzecznych. Poza tym w ciągu ulicy powstanie ponad 3 km ścieżek rowerowych, chodniki, pobocza, zatoki autobusowe i oznakowania. Przebudowany zostanie również most na rzece Dunajczyk w Konopkach. Projekt będzie realizowany przez Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Umowa podpisana, jest 9,3 mln zł na drogę Dąbek – Konopki"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ALEXX
Gość

Moje pytanie dotyczy kilkudziesięcioletnich lip.
1.Czy zostaną nasadzone nowe drzewa, po zakończeniu budowy? Drzewa te tworzyły piękny,oryginalny szpaler od zjazdu z „siódemki” do KOMR w Dąbku.

Julia
Gość

Brawo Panie Starosto!

Mławianin
Gość

Brawo powiat!
A miasto??? … oddaje chińczykom, wietnamczykom, francuzom…

wpDiscuz