Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Wystawa obrazów Jana Chądzyńskiego otwarta


W środę 7 czerwca br. w pizzerii Joker w Mławie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jana Chądzyńskiego.

Zebranych przywitał i wygłosił słowo wstępne prezes Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej, Wiesław Kiwit.

Na wystawie zostały zaprezentowane obrazy w charakterystycznym dla twórczości Jana Chądzyńskiego stylu. Płaszczyzna obrazu jest zagospodarowana plamą koloru, którą budowana jest forma- bez zbędnych szczegółów. Artysta prace swoje przeważnie wykonuje w ograniczonej gamie kolorystycznej wyciskając na paletę cztery farby: Sienę paloną, Ugier, Ultramarynę i Biel. Tworzy w technikach: olejnej, akwarelowej, pastelu i rysunku.

Dla gości przygotowano słodki poczęstunek, a dyskusjom w sympatycznej atmosferze nie było końca.

Zapraszamy do odwiedzenia pizzerii Joker w mławskim parku. Wystawę można oglądać do końca miesiąca.

 

Jan Chądzyński urodził się w 1947 r. w Mławie. Studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jerzego Nowosielskiego. Ukończył również studia na Wydziale Konserwacji Dzieł Sztuki. Jako konserwator realizuje wiele zadań rewaloryzacji dzieł sztuki i obiektów zabytkowych w kraju i za granicą.

Należy do grona założycieli Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej i pełnił w nim funkcję prezesa pierwszej kadencji w latach 2000 – 2004. W 2011 r.

Walny Zjazd ZTZZ uhonorował go tytułem Prezesa Honorowego.


.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz