Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie o partnerstwie publiczno – prywatnym


Samorząd miejski wraz z Instytutem Partnerstwa Publiczno Prywatnego oraz grupą kapitałową Suez, 13 czerwca zorganizował konferencję poświęconą partnerstwu publiczno prywatnemu (ppp).  Właśnie do grupy Suez należy spółka ONDEO, która zbuduje i będzie eksploatować w formule ppp oczyszczalnię ścieków w Mławie.  

Konferencja składała się z kilku bloków. W jej pierwszej części o funkcjonowaniu i rozwoju w Polsce rynku ppp mówił Krzysztof Koćwin z Ministerstwa Rozwoju. W kolejnych częściach przedstawiciel francuskiej ambasady przedstawił obszary, w jakich we Francji szczególnie dynamicznie rozwija się formuła partnerstwa publiczno prywatnego. Wspomniał przy tym, że konferencja odbywa się w przeddzień oficjalnego rozpoczęcia budowy oczyszczalni w Mławie. Omówił również inwestycje firm o kapitale francuskim na polskim rynku, zwłaszcza rynku gospodarki komunalnej.

W dalszych blokach o formule ppp i prawnych aspektach zarządzania zadaniami publicznymi w tej formie mówili m.in. przedstawiciele kancelarii BakerMcKenzie. O potencjale sektora prywatnego i korzyściach ze współpracy dla sektora publicznego mówili przedstawiciele grupy Suez.  Na zakończeniem konferencji zaplanowane było wystąpienie burmistrza Sławomir Kowalewski na temat współpracy z sektorem prywatnym z perspektywy samorządu miejskiego. W konferencji uczestniczyli m.in. przedstawiciele kilku samorządów gminnych z terenu powiatu mławskiego, szefowie miejskich jednostek organizacyjnych, urzędnicy i radni.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
STARY WOLCZYNIAK
STARY WOLCZYNIAK
4 lata temu

Dlaczego zniknal moj wpis?JA SIE NIE OBAWIAM NICZEGO,wiec powtorze jeszcze raz moje pytanie, czy naprawde mlawinie beda uczyc ZABOJADOW poslugiwac sie nozem i widelcem iczy na pewno na tej imprezie nie zabraknie senatora JANA i MARII JACKOWSKICH?

Do Stary Wolczyniak
Do Stary Wolczyniak
4 lata temu

Kolego, tu z wpisami jest ok. Zdecydowanie gorzej wypada tuba ratusza, ktora nawet identyfikuje adresy IP. Wiesz, tam biznes przeszedł w ręce agencji nieruchomosci. Ja tam juz wpisów nie zamieszczam i odradzam to wszystkim pozostałym.

Don
Don
4 lata temu

Jak na razie to możemy się dowiedzieć w jaki sposób pozbyto się majątku publicznego i dokonano kolejnej udanej prywatyzacji

Don
Don
4 lata temu

Proponuje przeczytac artykuły o takim partnerstwie w Słowacji i Czechach. Zgadnijcie z jaką firmą? Nie trzeba znać języka aby je zrozumieć. We wszystkich powtarza się ten sam scenarusz. Wysokie ceny, drenowanie kieszeni obywateli i wyprowadzanie zyskow z kraju. Co to za konferencja jak jeszcze nic o tym partnerstwie nie wiemy. Można ją zrobić za pięć lub dziesięć lat lub pojechać na nią do Czech lub Słowacji gdzie zdobyto juz doświadczenie.

troglo
troglo
4 lata temu

To wydarzenie nie można nazywać konferencją ponieważ był ograniczony dostęp. Moje przypuszczenia są takie, że następnym krokiem będą wodociągi

Wiadomo
Wiadomo
4 lata temu
Reply to  troglo

Strzał w przysłowiową dziesiątkę.

TO--JA mławianin
TO--JA mławianin
4 lata temu

Kiedyś w tym kinie grali film o znamiennym tytule SAMI SWOI nic dodać nic ująć, to jest wybitne towarzystwo wzajemnej adoracji już nie długo wybory, jest czas do zastanowienia się, czy naprawdę nie stać nas mieszkańców na zmianę, tego towarzystwa???

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

„…W konferencji uczestniczyli m.in. przedstawiciele kilku samorządów gminnych z terenu powiatu mławskiego, szefowie miejskich jednostek organizacyjnych, urzędnicy i radni….”
Przecież poza wymienionymi nie było nikogo!

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x